reede, 24. juuli 2015

Mõned ilusad kohad

Nagu ma juba millalgi mainisin, siis tuleb järgmisel kuul meile siia kaks satsi külalisi. Selletõttu hakkasingi vaikselt mõtteid mõlgutama, et kuhu neid siin viia ja millega aega sisustada. Olen telefoni juba päris pika nimekirja teinud millised kohad võiks huvitavad olla ja mida ise samuti näha tahaks. 
Parcul Herastrau - Bukaresti kõige suurem park, mille keskmeks on suur järv. Pargis on palju restorane, tenniseväljakud ja paadilaenutus. Ega ma ka kõike veel ei tea, ma olen seal täpselt ühe korra käinud :D muuseas, seesama üks kord, kui ma seal olin, nägin kuidas üks naine paadisillal koonu pani ja poole kehaga vette kukkus. Naersin salaja natuke..
Park ise on 110 hektarit suur ja seal asub ka Jaapani aed. Lisatud pildid on eriti sügisesed, aga kuna sügis on vaieldamatult minu lemmik aastaaeg, siis üsna loomulik, et need mulle kõige südamelähedasemad olid. Ei jaksa ära oodata, kuidas ma juba suure salli sisse mähituna seal peikaga päikselistel sügispäevadel jalutan (ja minu kujutluses on mul veel starbucks ka käes, filmidest nähtud noh) :) mmmm, sügis!
bucuresti.romaniaexplorer.com
www.urbanblog.ro
Parcul Cismigiu - kesklinna suurim park. Muude ausammaste kõrval asub pargis allee kaheteistkümne Rumeenia kirjaniku ausammastega. Käinud ma seal veel ole, aga kui ma seda ägedat kellaga pilti nägin, siis hakkasin kohemaid natuke kipitama ja veel rohkem sügist ootama.. Mingil põhjusel hüppas kohe pähe "Alice Imedemaal", ei teagi miks :)
jamestravelphotos.wordpress.com
www.romaniatourstore.com
Palatul Parlamentului - Bukaresti number üks vaatamisväärsus ja maailmas suuruselt teine hoone peale Pentagoni. Esimese pilgu sellele hoonele sain ma autoaknast. Peiks hoiatas, et varsti hakkab puude tagant midagi paistma ja kui ta siis paistma hakkas, siis kohe nii, et kogu vaatevälja ulatuses ikka. Üli-üli-üli suur hoone ikka! Tekitab kuidagi vastakaid tundeid, sest selline uhke ja suur hoone, aga samas nii kurva ja sünge ajalooga. Hakati seda ehitama 1984. aastal ja valmis ta alles 1997. Hoone valmimise heaks töötas 700 (!) arhitekti. Huvitav fakt on ka see, et inimestele, kes kunagi praeguse parlamendihoone maa-alal elasid, teatati vaid paar päeva enne ette, et nad välja kolima peavad. Hoone ehitati kunagise presidendi Nicolae Ceausescu käsul ning ta võtab enda alla 340 000 ruutmeetrit. Kõrguseks on 86 meetrit ning 92 meetrit sügavust on tal lisaks veel maa all. Majal (imelik on millegi nii suure kohta maja öelda) on 12 korrust ja 1100 ruumi. Kasutuses on 220 000 ruutmeetrit vaipkatet, 3, 500 tonni kristalli ja miljon kuupmeetrit marmorit. Maa alla mahub parkima 20 000 autot! Hoone ülalpidamisele kulub aastas kuus miljonit dollarit ning 70% majast on siiski tühi. Ulmelised numbrid! Lausa nii ulmelised, et seda postitust kirjutades olen neid arve mitu korda üle kontrollinud, sest nii ulmelised on need :D

Ceausescu ise aga hoone valmimist ära ei näinudki, sest enne jõudis kätte revolutsioon ning riigi esikommunistina mõisteti tema kui ka tema abikaasa surma ning 25. detsembril 1989 lastigi nad maha.
def.camp
metropotam.ro
Salina Turda - soolakaevandus, mis asub küll Bukarestist mitme sõidutunni kaugusel, kuid tahan sinna minna ikkagi, sest no vaadake neid pilte, nii äge ju :) Business Insideri järgi on see maailma kõige ilusam maa-alune paik.

www.panoramio.com
www.panoramio.com
Village Museum - ehk Rumeenia külaelu tutvustav muuseum Herastrau pargis. Kuuldavasti pidi üks igati armas ja huvitav koht olema. Üle 60 originaalmaja, farmihoone, tuuleveski ja vesiveski. Highlightiks peetakse puust Maramuresist pärit kirkut.

surprising-romania.blogspot.com
covinnus.com
Arcul de Triumf - polegi vist midagi kommenteerida :D hetkel teda pisut putitatakse, suur lina on ümber ja näha pole miskit.

en.wikipedia.org
Ateneul Roman - Bukaresti südames asuv kontserdimaja. Lasen piltidel enda eest kõneleda :)
vc.gg
www.bestourism.com
unknownbucharest.com
Corbu rand - just täna lugesin ühte artiklit, mis ütles, et Corbu on üks maailma ilusaimaid randu.. Veidi uskumatu küll, arvestades seda, kui palju ilusat rannaäärt maailmas on :D igatahes tundub küll mõnus - valge liiv ja sinine vesi :) need to get there asap!

www.ziuaconstanta.ro
www.incogniterra.org
www.equinoxclub.eu
Avastamist siin jagub, sest ilusaid kohti on täiega. Kõik kohad ei ole isegi kusagil välja toodud, lihtsalt sõidad ringi ja avastad :) 

Lugesin eile just mingit artiklit selle kohta, miks on Rumeenias hea elada ja seal oli välja toodud seitse punkti - ilus loodus, sõbralikud inimesed, odav elu, rahvusvaheliste ettevõtete ja rahvusvaheliste haridusasutuste kõrged palgad, siis olid mõned punktid veel, mis mulle hetkel ei meenu ja viimaseks.. Odav vein, hahaaa! :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar