teisipäev, 21. juuli 2015

Nädalavahetus

Nädalavahetusel oli mu armas sõbrants Ioana Bacaust siin. Nii tore oli teda üle pika aja näha ja lobiseda ja uudiseid kuulda ja lihtsalt linnapeal käia. Ta on siin neli aastat ülikoolis käinud, niiet tunneb linna pea igast otsast.
Ja kõige enne ma lihtsalt pean veelkord ütlema, et siin on nii palav, et vihale ajab! Esimest korda elus olen sellises paigas, kus iga issanda päev on väljas 35 kraadi sooja ja isegi vihmapojukest pole loota. Kõnnid elutoast kööki - pead paar minutit jahtuma. Tõused diivanilt püsti - pead paar minutit jahtuma. Liigutad sõrme - pead paar minutit jahtuma!! Ja ma ei ole üldse inimene, kellel nii kergelt palav hakkaks :) hetkel igatsen üle kõige 14 kraadi ja vihma. Ausalt. 
Igatahes reedel pidin Ioanaga kesklinnas kokku saama. Arvasin, et jõuan nii 15 minutiga kohale. Tutkit! Oma 35 minutit kulgesin sinna ja see pidi täiesti tavaline olema. Taksojuht oli üks muhe vunts igatahes, tahtis terve tee lobiseda ja sõidu lõpus tegi veel hinnast kümme leid alla kah, sest nii kaua läks aega :) 
Jalutasime vanalinnas (aga ainult varjus) ringi ja ma pommisin Ioanat iga nurga peal küsimusega, et agaaa mis maja see on? :D pean ju teadma neid asju, kui mul siin järgmisel kuul külalisi uksest sisse ja välja hakkab voorima. Ühtlasi näitas ta mulle Rumeenia kõige inetumat skulptuuri, mis oli ikka kole kui öö.
www.alamy.com
Kujutatud on sellel Rooma keiser Trajanit, kes kannab kätel daaklaste (rahvus, kes elasid kunagi Karpaatides, Moldovas, Ukrainas, Bulgaarias, Slovakkias ja Poolas) she-wolfi (emast hunti), meenutamaks müüti Rooma-Daakia "koostööst" esimeste rumeenlaste loomisel. Joppenpuhh, seda oli küll raske tõlkida. Ju siis skulptuuri autor nägi asja sellisena.
Lõunat sõime parlamendihoone lähedal Social 1 nimelises kohas. Terve lõunasöögi lauanõud värisesid, sest õhtul pidi sealsamas resto kõrval Piata Constitutiei'l (Palace Square'l) toimuma Robbie Williamsi kontsert, mille soundchecki parasjagu tehti. Kontserdi tõttu oligi Ioana siin ning hilisemate muljete järgi oli see kontsert olnud täie raha eest :) hiljem hüppasime veel korraks H&M-ist läbi ja kodupoole ma liikuma hakkasingi. Koju jõudsin ma jõudsin alles 40 minuti pärast, sest see liiklus siin.. Mul tõesti pole sõnu :D pean kiirelt selle metroo-süsteemi ära õppima, ainult seda on mul öelda. Muuseas on meil aadressiga ka mingi segadus, sest kui kaardilt vaadata, elame me strada Spartachiadeil, aga maja ees on aadressiks hoopis strada Apusului. Iga kord taksosse istudes on mul pisuke deja vu, sest kõik taksojuhid ju tahavad teada kust ma pärit olen ja mida ma siin teen üldse. Varsti hakkan iga kord erinevat juttu rääkima, et endal igavaks ei läheks :)
Laupäevaks olime me teinud sellise plaani, et Ioana tuleb siia ja toob veidi meie asju ära, mis ta Bacaust kaasa võtnud oli. Hommikul tulid üllatusena hoopiskist korteriomanikud kommunaalidest ja muust rääkima. Toredad inimesed, naine rääkis inglise keelt ka ja mees vahetas isegi vetsupirni ära :) win
Kui Ioana siia jõudis, oli väljas oma 36 kraadi juba ja seda ma ütlen, et kui me lõpuks kõik asjad üles veetud saime, siis midagi ilusat meis küll enam polnud :D ühtlasi tõi ta kaasa ka oma koduveini, niiet jälle win! Kes te varsti kõik Eestist siia tulete, siis teil veab - saate seda maitsta :) kui see muidugi enne otsa ei saa...
Edasi sõitsime Ioana sõbranna Alexandra (mitte segi ajada Alexandraga Bacaust :D) poole koju, kes vaene hing pidi laupäevasel päeval tööd tegema! Ta töötab juristina ja boss palus kiirelt mingid paberid ära teha, aga lõpuks läks aega nii kaua, et "lõunale" jõudsime umbes kell pool seitse. Enne käisime veel tema kontorist läbi, mis oli nii ilus! Asus vaiksel tänaval, ühes vanaaegses majas. Palju kulda, lühtreid, tammepuitu ja kõike muud kaunist. Sellises kohas võiks töötada küll :) 
Sööma läksime Herastrau parki, mis on üks suur park ja selles pargis on üks suur järv kah veel. Koha nimi on Biutiful by the Lake ja ma olen nii rõõmus, et me sinna läksime, sest hetkel on see küll mu lemmikresto :) no vaadake seda atmosfääri vajutades siia! Vedas veel ka selles mõttes, et Alexandra boss käskis arve firma nimele panna, sest erakorralise töö tõttu jäid meil omad plaanid ära. Kolmekordne win! :)
Vahepeal mainiks veel sellise huvitava fakti ära, et Ioana ja Alexandra on siin arvatavasti kõige popimad naisenimed, sest Bacau-Ioana keskmine nimi on tegelikult Alexandra ja Bacau-Alexandra keskmine nimi on Ioana. Ja mina ainsana olen sellisest asjast üllatunud, siin on see nii tavaline!
Edasi kulges nädalavahetus endiselt palavalt ja mitmepäevase peavaluga võideldes, mis ma muideks arvan, et on tingitud sellest kuumusest. 
Lõppu veel selline pisuke asi, et kellel veel pole Elisa Raamatu äppi, siis hankige see endale asap, sest kaks nädalat alates downloadimisest saab sealt tasuta raamatuid lugeda :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar