pühapäev, 2. august 2015

Augustikuu algus

Meie kodus on praegu üks koht, kus kannatab olla - seal, kus on ventilaator. Ehk siis käib asi meil praegu nii, et terve päeva kükitame elutoas, ventilaator teeb jahedat õhku. Kui uneaeg tuleb, võtame oma armsa õhumasina selga ja viime selle magamistuppa. Hommikul tuleb ta meiega jälle elutuppa tagasi, selline katkematu ring. Poleks kunagi uskunud, et ma nii palju jaksan ilmast jahvatada, aga näe, jaksan küll!
Esmaspäeval olime mõned tunnid bassu ääres ja ma põlesin täiega ära. Katsetasin kookosõli päikesekaitsekreemi asemel ja võin ausalt öelda, et ei töödanud üldse :D arvan, et asi on selles, et Eesti päikesega töötab ta küll, aga kuna siin on päike lihtsalt nii palju tugevam, siis siin pole sellest üldse tolku. Õhtul käisime veel kinos seda sipelgamehe-filmi vaatamas ja täitsa okei oli isegi. Jah, Martin valis ilmselgelt filmi :D keskuseid on siin hästi palju ja tavakas on see, et esimesed kaks korrust on poed ja kolmandal on söögikohtade ja kino korrus. Igatahes oli tore kinoõhtu, polnudki ammu käinud :)
Üldiselt olemegi püüdnud palavate ilmadega seal püsida, kus vähegi jahedam on. Martinil jäi ükspäev isegi trenn ära, sest saalis oli ligi vist oma 50 kraadi sees!
Aijah, kui juba trennide peale jutt läks, siis Martin täna näitas mulle, kus nende uus saal asub.. Ta nagu on maninud küll enne, et ümbrus on selline, et üksi ja pimedas sinna oma jalga ei tõsta, aga et asi nii hull on, ma poleks uskunud :D see oli selline tühermaa, et isegi hulkuvad koerad sinna oma jalga ei tõsta! Lihtsalt kusagil võpsikus, betoonseinade vahel oligi saal. Isegi asfaltteed ei olnud! Oh Bukarest, sa ikka suudad jätkuvalt üllatada.
Nädalavahetusest veel nii palju, et eile käisime Herastraus jalutamas ja hiljem sõime pitsat ja vaatasime filmi. Siuke mõnna :) täna käisime botaanikaaias ja vanalinnas. Botaanikaaed nagu suurem asi polnud, selles mõttes, et Eesti omaga ei anna võrreldagi. Aga siin olid kilpkonnad! Ujusid vabalt koos kaladega ühes tiigis ringi ja ajasid oma kilpkonnaasju. Üks suur oli meile täitsa lähedal, uuris meid ja päevitas niisama. Teised olid parves vastaskaldal ja osad pikutasid vesiroosilehtedel. Kilpkonnade idüll :) 
Pargiviinamarjad. Täna just nägin, et meie maja ees kasvavad ka!
Vanalinnas jalutasime lihtsalt ringi ja vahepeal tegime väikse limonaadi. Ma nagu pole märganud, et Eestis selline asi nagu limonaad väga popp oleks, aga siin küll. Igas söögikohas on mitu-mitu varianti, mille vahel valida. Hästi head! 

Ja kujutate ette - Bukarest polegi vist nii suur, kui me arvasime, sest lambist juba Martin nägi tänaval tuttavaid :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar