esmaspäev, 3. august 2015

Minu söögisaladus

Tunnen ennast nagu täitsa reisikorraldaja hetkel! Nädalapärast saabuvad juba mu emme ja tädid, niiet teen praegu hoolega plaane, et jõuaks neile huvitavamaid kohti nende viie siinoldud päeva jooksul näidata. Kaks päeva oleme Bukarestis, vahepeal sõidame rongiga Brasovisse ja siis veidi vähem kui terve päeva oleme jälle Bukarestis. Vahepeal kaks päeva rahu majas ja siis tulevad juba Mari ja Angeelika siia! Tore ikka Bukarestis elada, külalisi tuleb uksest ja aknast :D
Aaaga tegelikult üldse mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid hoopis söögijutte tahtsin puhuda. Rääkisin siin suure suuga alles, et leidsin poest seda õiget tatart eksole :D noh, sellega on lugu nii, et peika oli vahepeal peaaegu kaks nädalat treeninglaagris ja ma olin üksi kodus. Ja kui üksi oled, ega siis väga süüa teha ju ka ei viitsi.. Ja noh, paljastan siis oma imeliku saladuse ja ütlen välja, et ma sõin kaks nädalat jutti iga jumala päev tatart! Vahel ühe korra, vahel kolm korda päevas, aga sõin. Ja mis kõige hullem, sööks veelgi edasi, aga kuidagi imelik hakkas :D mis ma ajan, tegelt sõin alles eilegi veel.. Aaaahhh, ma olen nagu mingi sõltlane, ei julge tunnistada palju seda sisse jahvatada jaksan :D ma vajan abi, tõsiselt. Aga no see mõnus, soe tatar külma hapukoorega.. Mmmm :) lisaks on sellele tatrahullusele lisandunud veel arbuus. Aga selles pole ma üksi süüdi, sest seda sööb peiks ka, lisab igal hommikul smuutisse ja nii teda ikka läheb. Nädala jooksul juba neljas käsil! Rumeenia on ju arbuusimaa, suure arbuusi saab umbes 1,5 euroga kätte ja neid kõige paremaid müüakse meil kohe maja kõrval. Hästi küpsed ja õhukese koorega, parimad arbuusid mis ma kunagi söönud olen! 
Eile ostsime lisaks veel kohalikke viinamarju, punased ja magusad. Nii mõnus, et hetkel nii palju värsket kraami süüa saab. Kuigi ega seegi kõrvalnähtudeta ei möödu - mul millestki on juba väike allergia tekkinud, millest aga, seda veel ei tea. Ei imesta, kui tatrast :D
Ahjaa, need kes küsisid, kas meil siin heeringat vaja on, siis nüüd on vastuseks ei, sest ka seda leidsime oma uuest kodupoest Kauflandist. Tegime ükspäev värske kartuli, punase sibula ja muidugi ohtra hapukoorega. Nagu kodus oleks! Pits viina oli puudu muidugi :D ja Kauflandist leidsime veel tumedat leiba ka. Selle kohta must leib oleks vist vale öelda, sest seda ta päris ei ole. Veidi on võõra maitsega ja säilitusaineid nii täis, et seda saaks vist jaanipäevani süüa, aga muidu üsna okei. Säilitusaineid on siin üldse kõiges nii palju, aga samas ma mõistan ka, ilmad on nii kuumad, et näiteks piim tõmbaks ennast tükki juba poest koju kõndides. 
Gaasiahju mõistatuse näksis Martin läbi. Tuleb lausa akrobaatikat rakendada ja põrandal püherdada, et ahi tööle saada :D katsetanud veel ahju praktikas ei ole, aga kapis ootab kapsapea, mis hirmsasti pirukaks tahab saada, niiet lähipäevil tuleb see töö ette võtta. 
Hakkan nüüd blogisid lugema ja arbuusi vitsutama. Pöidlad pihku, et ma kööki minnes harjumusest hoopis tatrapotti tulele ei pane!

4 kommentaari:

 1. Haha, milline äratundmine! Ma samasugune tatrahull. Siit saab ühest vene poest isegi mingi Eesti ettevõtte tatart osta, ja Eesti siidrit (kõva juurdehindlusega muidugi)😀 nii nämm!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui tatart ja siidrit on, siis polegi muud ju vaja! :D aga vahel muidugi tuleb mingi eriti spets asjade isu ka, nt Karni pasteedi või Dorise küpsiste, neid pole kusagilt võtta!

   Kustuta
 2. Me võime ka nädal aega tatart ja arbuusi süüa - sobib väga hästi :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Teile võiks ikka veidi vaheldust pakkuda. :D aga samas arbuusist pääsu küll ei ole!

   Kustuta