kolmapäev, 23. september 2015

Bukarest: plussid

Varsti täitub meil Bukaresti kolimisest 3 kuud. Teised peavad laste minisünnipäevi, aga kuna lapsi mul veel pole, siis oleks täitsa aus, kui ma ka seda päeva tähistaks. Ma ju tahan ka kooki ja tralli! Nagu ma varasemalt kusagil juba maininud olen, siis meeldib mulle täiega kõike tähistada, kasvõi alumise naabri kassipoja nimepäeva (kusjuures siin on nimepäevad nii tähtsad, et ma üldse ei imestaks, kui seda päriselt ka tehtaks). 

Bukaresti miinused tõin ma välja selles postituses, nüüd on plusside kord käes.

Esimese punktina tuleb mulle pähe see, et siin on head naabrid. Olen eelnevalt ka kirjutanud, et inimesed on siin väga head suhtlejad ja see ei käi mitte ainult naabrite kohta, vaid üleüldse. Kuid naabritest rääkides.. Mõni aeg tagasi unustasime võtmed väljapoole ust, et saaks tulla külla keegi keda ooootameee. Tegelikult ei olnud see asi nii lustlik siin midagi, peikal olid käed nagu makarontsikud too päev ja pillas hoopis pudelid trepikotta katki. Koristamise ja sahkerdamisega need võtmed väljapoole jäidki. Umbes nädal hiljem nägin trepikojas ülemise korruse naabrimeest, kes mulle hästi aeglaselt rumeenia keeles seletas, et kas domnişoară (preili) ikka teab, et me olime võtmed väljapoole unustanud ja, et ta koputas mitu korda, aga keegi ei vastanud.. Eks me magasime muidugi, hambad laiali, ja ei kuulnud midagi. Täitsa lollakad ikka, rahakotid esikukapil reas ja võtmed uksel ees - tulge ja võtke nii palju kui tassida jaksate :) see on ka täitsa armas, et kui trepist alla kepsutades naabritädi näen ja ta mulle rõõmsalt "Bonjour!" ütleb :)
Järgmiseks täiesti ebavajalik punkt, aga siiski miski, mis mulle selle suurlinnaelu juures meeldib. Siin on esindatud kõik suuremad brändid, näiteks Sephora, Ikea, Starbucks jne. Mitte, et ma neis kohtades igal nädalal käiks, hell no, aga vahel sisse astuda on päris mõnus. ERITI meeldis mulle see, kui septembri alguses ukselingi küljest uue Ikea kataloogi leidsin :) ning lisaks räägin mitu aega juba Martinile, et peame ikka neid Starbucksi pumpkin spice latte'sid jooma minema, kaua võib neid instapilte vaadata ja ilastada!
Kohe siia kolides tõmbasin omale kohaliku taksoäpi ja ainult selle kaudu siin taksot tellingi. Eriti pole alt õnneks vedanud, kui paar korda välja arvata. Ning mis mulle siinse taksonduse juures meeldib, on see, et taksosid on alati saada ja nad on megaodavad. Teed reede öösel kell kaksteist äpi lahti ja vaatad - hetkel on vabu taksosit näiteks 1100 tükki ja lähim on kahe minuti kaugusel. Kesklinna sõidad umbes 15 minutit ja arve on 15 leid (alla 4 euri). Kui ma nüüd järgmisel kuul Eestis taksoga sõidan, siis kindlapeale mainin taksojuhile ära, et teaaad, meil seal Bukarestis on kogu arve sama suur kui sul siin sisseistumise tasu!
Ja jälle kisub jutt saia peale, no ei saa kohe muidu. Mulle nii meeldivad igal nurgal olevad saiaputkad. Osades saad lihtsalt vana head pätsisaia osta (teate küll, pehme sisu-kõva koorik), aga nendes peenemates saab üldse vinkupirukaid ja moosipätsikesi. Ja see magus saialõhn, mis juba kaugelt tunda on.. No ei ole paremat asja :)
Suurlinnas elamise juures on veel üks võlu - ülipaljud kohad on ööpäev läbi avatud. Ju siis on nii palju nõudlust, et tasub ära näiteks lillepoode ka kell neli hommikul lahti hoida. Kes teab, mõni mees läheb näiteks teisipäeva öösel johmase peaga kodupoole ja vaja naise ees natuke lipitseda, vot kui hea kui kohe lilled käepärast on! 
Ainuüksi meie kodu lähedal tean vist kolme toidupoodi, mis 24/7 lahti on. Ja öist alkoholimüügikeeldu ka ei ole, niiet kui öösel ärkama peaksid ja hammas hirmsasti verel on, siis saab sellegi mure lahendatud :) 
Hullut hea on see, et kõik on käe-jala juures. Me ei ela üldse mitte kesklinnas (Tallinnaga võrreldes elame ehk Mustamäel?), aga kui midagi vaja on, ei ole üldse kaugele vaja minna. Kui ma nüüd mõtlen, mis meie tänaval on, siis tuleb pähe näiteks turg, toidupood, kalastustarvetepood, koopiakeskus (öeldakse vist nii? :D), keemiline puhastus, pitsakoht, kaks restorani, ujula-jõusaal, autopesulad, pank, saiaputka, lillepood, apteek ja kindlasti midagi veel. Ei ütleks, et mingi megasuur tänav oleks muidu.

Kindlasti on neid asju veel, see postitus sai aga päris kiirelt kirjutatud ja las ta praegu jääbki nii. Kui midagi uut meenub, panen jälle kirja. 

EDIT: Praegu on mul selle linnaga täielik love-hate suhe, sest hommikune paberite taotlemine läks kohe suure hurraaga persse. Vähemalt sain oma pumpkin spice latte lõpuks kätte :)
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar