reede, 11. september 2015

Paberimajandus

Teisipäevane päev möödus peamiselt asjaajamise tähe all. Kaks kuud pole kokku nii produktiivsed olnud, kui see päev!
Kella kaheksast oli äratus ja peab mainima, et täitsa imelik oli kella peale tõusta :D aga vana trikk - läätsed pähe ja hambad pessu aitab alati ja uni oli enamvähem läinud. 10.30 pidime olema ühes ametimajas, kus välismaalasi alaliste elanikena arvele võetakse ja seda peab ilmtingimata tegema, kui üle kolme kuu riigis viibid. Ärge nüüd kellelegi kellama minge, et me seni siin niisama elanud oleme :D mina vähem, aga Martin (igavene pätt) on siin vaikselt tiksunud juba neli aastat ja peale. Ja polegi veel käeraudades riigist välja saadetud (nagu me nägime, et ühe mehega seal ametiasutuses tehti). Ning, et õigeks ajaks sinna jõuda, pidime hakkama vähemalt tund aega varem kodust minema, sest see liiklus siin!! Ei lasku enam sellesse teemasse. :D
Olime õigel ajal kohal ja prantslased ka, sest neil oli ka seda paberit vaja. Ainuke, kes hilines oli manager (ülla-ülla). Kokku läks meil seal vist esimese hooga ligi kolm tundi, sest vahepeal oli vaja oodata, siis oodata ja veel veidi oodata. Vahepeal veel dokumentidest koopiaid teha, vahepeal kohvikus saia pugimas käia ja siis veel oodata. Õnn oli, et mul eelmise kuu Anne&Stiil kotis oli, mis sellest, et nii kapsaks loetud, et lehed tuleb varsti klammerdajaga kokku lüüa :) 
Ja kujutate ette, ma ei saanud mitte ühtegi paberit, sest minuni järg veel ei jõudnudki! :D aga peika on täieõiguslik bukarestlane nüüd. Sai isegi päris oma "isikukoodi", mida on näiteks vaja, et ühest netipoest mukiasju tellida, voh! Küll ma neid asju juba tean ;)
Hiljem olime veel asjalikud ja jalutasime natuke kaubamajas, peiks käis juuksuris ja auto sai seest ja väljast puhtaks. Nii hea päev :) käisin Sephoras ja tegin lõpuks omale kliendikaardi. Ankeeti täites jooksis mõte täiesti kokku ja vot enam ei tea oma aadressi peast :D teenindaja pakkus mulle igasuguseid tänavanimesid kuni ma lõpuks ikka telefonist järgi vaatama pidin. Päris häbi!
Täna läksime uuele katsele, aga esmalt panka, sest elanikuks saamiseks on vaja:
- tervisekindlustust
-täidetud ankeete
-pangakontot (kus peab kindel summa peal olema)
-dokumendi koopiat.

Siin on aga üks suur AGA. Et elanikupaberit saada, peab olema pangakonto. Et pangakontot saada, peab sul olema elanikupaber. ??? Martin sai panka konto ilusti teha, aga pidi elanikupaberi pärast järgi viima. Täna selgus, et pangakontot mina teha ei saa, sest ühegi minu dokumendi peal ei ole mu rumeenia aadressi ning ühtlasi ei ole minu nime ju samas ka mitte ühegi üürilepingu ega millegi peal. Oleksin ma peiksiga seaduslikult seotud, oleks kõik väga lihtne, aga kuna me ühist perekonnanime ei jaga on asjad mitusada korda keerulisemad.
Nüüd siis uurisin ja guugeldasin hästi usinasti ja kuulsin ühe eks-bukarestlase (jah, see on sõna, ise tegin) käest, et siiski on olemas pank, mis tegelebki minusuguste expat'idega ning neil on spets kontor, kus saab ainult passi alusel kontot teha. Esmaspäeval läheme asja uurima. No kaua võib nii, ma ju tahan ka tähtsat paberit, et saaks meigiasju tellida ja tähtis bukarestlane olla! Ja tööle ka ei saa, kui seda paberit ei ole.. Igatahes. Loodame, et järgmine pangaskäik on edukas ja ma lõpuks ikkagi saan need asjad korda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar