neljapäev, 3. september 2015

Silmadest

Üks teema, millest ma veel kunagi kirjutanud pole on minu silmad. Peale kevadel olnud kerget sarvkestapõletikku olen ma hakanud oma silmade tervisele aina rohkem mõtlema ja nende eest paremini hoolt kandma. Ju siis oli mul põletiku näol sellist wake up call'i vaja. 
Kaugele nägemisega on mul probleeme juba põhikoolist saati, oma esimesed prillid sain ma äkki kuuendas-seitsmendas klassis. Süüdistada saan ma vaid iseennast, sest lähedalt telekat vaadata ja hämaras teki all raamatut lugeda on ju niii mõnna! Läätsesid hakkasin ma kandma umbes 16-17 aastaselt ning kannan neid peaaegu iga päev siiani. Aina rohkem olen mõtlema hakanud silmaopile, mis elu nii palju kergemaks teeks :)
Aga sellest kevadisest sarvkestapõletikust. Tellisin endale proovimiseks mingisugused uued läätsed, pidid olema õhemad ja jube mugavad. Võib-olla olidki, aga minu silmale need igatahes ei sobinud. Paar päeva peale esmast kasutamist hakkas üks silm välisnurgast aina punasemaks minema. Kandsin paar päeva prille ja tõmbas tagasi. Proovisin jälle läätsesid ja läks punaseks tagasi. Aga enam prillide kandmisest abi ei olnud. 
Kõige parem osa kogu loo juures on muidugi see, et kogu lugu toimus nädala sees, aga laupäeva õhtul pidin ma kaheks nädalaks Bacausse peika juurde lendama. Kuna punetus järgi ei andnud ja silmas oli tunne juba täitsa halb, läksin ma reede hommikul silmatraumasse. Vaadati ja uuriti ja öeldi, et ei ole hullu midagi, et läksin õigel ajal ja nüüd tuleb ilusasti ravikuur läbi teha. Kirjutati tilgad, mida pidin silma tilgutama iga 15 minuti järel ja salv, mida ööseks silma panna. Paluti laupäeva hommikul tagasi tulla.
Ravisin siis terve ööpäeva korralikult ja läksin laupäeval tagasi. Kohal oli mingi teine arst, kes küsis, et ega ma sel päeval tööl ei ole või ega mul pole vaja kirjutada või pikki tekste lugeda vms. Mul oli nii, et ega muud ei ole jah, kui õhtul pean ära lendama ainult. Arst arvas, et pole hullu ja ütles, et paneb tilgad silma, et see muudab pupilli VEIDI suuremaks ja valguse vastu tundlikumaks. Muidu ütles, et silm allub kenasti ravile ja andku ma tuld ja ravigu samamoodi edasi.
Kui ma kabinetist ooteruumi astusin, kus mu emme mind ootas, siis ta vist küll päriselt ehmatas, kui mind nägi :D ja kui ma lõpuks autosse jõudsin, siis ma ehmatasin ka, sest enne ma ennast ju peeglist ei näinud! Ma nägin lihtsalt imelik välja :D üks silm oli suur nagu tõllaratas ja teine oli tavaline tilluke pupill. Pidin sellise näoga veel poodi minema ja lihtsalt tundsin, kuidas inimesed mind jõllitasid. Ega ise vaataks ka, kui sellist freakshow'd näeks :D
Kohe näha, et peast pime, sellised kulmud teinud omale, et ei oskagi midagi öelda :)
Koju jõudes kirjutasin peiksile, et pangu vaim valmis, ma tulen öösel ja olen ilus! Täielik murphykas jällegi - pole Martinit kaks kuud näinud ja kui lõpuks kohtume, siis ma näen välja nagu keegi, kellele on just luuki tõmmatud!
Muidugi sattusin ma lennul väga jutuka kaasreisija kõrvale, kes oli rumeenlane ja tuli just tööasjus Eestist. Terve aja püüdsin ma silmsidet vältida ja arvatavasti jätsin endast vägagi kahtlase mulje. Lõpuks pidin siiski alla andma ja mainisin jutu sees, et mul on silmapõletik. Viisaka inimesena ta vastas, et nägi küll, aga ei hakanud küsima, miks ma selline välja näen :) väga armas.
Tookord läks põletik enamvähem kergelt üle, korraks veel naases sama nädala sees kui ma Bacaus olin, aga mitte nii hullult, lihtsalt tõmbas veidi punakaks. Tegin oma ravikuuri edasi ja enam pole probleeme olnud (ptüi-ptüi-ptüi!).
Viimased prillid lasin ma teha umbes kaks aastat tagasi, firmaks Versace ning olen nendega väga rahul. Klassikaline must raam ja väike kuldne detail nurgas, hästi minulikud :) prillipoodidest olen ma juba mitmendat aastat Instrumentariumi klient, sest neil on nii meeldiv teenindus ja väga head pakkumised, eriti just prillide tegemise osas. Läätsesid tellin aga leheküljelt www.laatsed.com, kus kaup on kvaliteetne ja mõistlike hindadega ning kohaletoimetamine vaid paari päeva küsimus. Lisaks panevad nad alati paki sisse kommi ka, hihii :)
Niisutavate tilkadena kasutan ma iga päev Ocutearsi silmatilkasid, mis on pakendatud väikeste ampullidena ja sellepärast ei ole nendega ka ohtu, et tilgad enne säilivusaja ületaksid, kui ma need ära kasutada jõuan. Hetkel ongi nad mul otsas ja ma ei ole kursis, kas neid siin müüakse, aga kui ka mitte, siis nägin ma ükspäev telekast jube ägeda silmasprei reklaami, mida hirmsasti proovida tahaks. Nii kerge reklaamiohver!

Ehk oli kellelgi mu silmajuttudest kasu, ja kui ei olnud, siis saite vähemalt pildi sellest, kuidas ma õudukategelasena välja näeksin :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar