kolmapäev, 7. oktoober 2015

Eriti hea õunakook

No ei saa kohe teisiti kui ma pean jälle mingi koogijutuga alustama! Kurat, ennast ajab ka närvi juba, et muust räägitud ei saa :D igatahes. Oma kaitseks pean ma ütlema, et tegelt pole minu süü üldse, sest no mis ma teen, kui igalepoole kuhu vaatad näed ainult pilte õunakookidest. Ainult iseennast võite süüdistada! Teed facebooki lahti - õunakook vaatab vastu, teed instagrami lahti - õunakook passib otsa, teed bloglovini lahti - üle ühe postituse on pildid õunakookidest. 
Ei saa ma ka maha jääda, pidin ka eile lõpuks õunakoogi tegema siis. Üldsuse sunnil muidugi, ega ise ei tahtnudki.. Not. Kuna meil siin ühtegi puud pole, kust korjamas käia, pidime poest kõige hapukama sordi leidma ehk siis vana hea Granny Smith ajas asja ära küll :) hapude õuntega seoses meenus mulle, et minu vanaema juures on aianurgas üks vana õunapuu, mis hiilgab küll maailma kõige hapumate õuntega. Eile oleks ideaalsed olnud! Väiksena ma nii ei arvanud, sest niisama need õunad küll süüa ei kõlvanud. Pigem käis degusteerimine niimoodi, et võtsin õunast ühe ampsu, sülitasin välja, ja õuna lennutasin võimalikult kaugele aia taha, soovitavalt vastu puud. Väiksest saati harrastan multitaskingut juba - maitsen, viskan kaugust ja taban märki :)
Eilne kook tuli aga hästi hea, mahlane ja kaneeline ja magus. Õnneks kõike õhtul ära süüa ei jaksanud, niiet sain täna isegi pildi teha. Hull toidupiltnik nagu ma olen. Jällegi - not. Retsept pärit siit

 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar