neljapäev, 1. oktoober 2015

Kolm toidupilti

Sügis käes ja plõksti - ma muud ei taha kui ainult pirukaid vorpida! Või üldse süüa teha.. Ja süüa. Ega ma siis sellest läbikukkunud kringliüritusest ennast heidutada ei lasknud, oh ei, vastupidi! Pärmitaigent on siin majas hetkel üle päeva näha. 

Ükspäev olid viineripirukad.
Järgmisel päeval oli seljanka.
Ja täna olid moskva saiakesed. Väljanägemine tegelikult pildikõlbulik ei ole, aga ega mu puusad ei küsi, kas need pirukad ka ilusad olid, kui nad nii ehk naa mu küljes juba kord kaasa hängivad :)
 
Täitsa tore on süüa teha, kui peika iga kord sööb ja kiidab, sest kiituse peale olen ma veel maiam kui saia peale! Ütlesin just "maiam" oma kuus korda jutti ja see sõna kaotas igasuguse mõtte.  

Tundub, et aeg magama minna.


 

2 kommentaari:

 1. Anonüümne2/10/15

  Palun head pärmitaigna retsepti, sest sinu pirukad näevad väga isuäratavad välja! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Läks päris mitu ahjutäit pirukaid aega kuni endajaoks selle õige retsepti leidsin.
   Neid pirukaid tegin elus esimest korda kuivpärmiga ja väga hästi õnnestusid.
   Vaja läheb:
   25g suhkrut
   4g kuivpärmi
   1,25 dl sooja piima
   200g jahu
   50g sulatatud võid
   0,5 muna
   veidi soola
   Valmistamine:
   Sega suhkur sooja piimaga. Teises kausis sega 4-5 spl jahu kuivpärmiga ja lisa piima-suhkru segu. Sega hoolega läbi ja jäta toidukile alla tunniks ajaks sooja kohta seisma. Kui taigen on oma aja ära seisnud, lisa juurde sulatatud või, sool, muna ja hakka vähehaaval jahu juurde segama/sõtkuma. Kui see on tehtud jäta taigen uuesti toidukile alla sooja kohta seisma, umbes pooleks tunniks.
   Lõpuks vormi taignast piskesed pätsid, pista pool viinerit sisse ja määri üle allesjäänud munaga. Küpseta 200 kraadi juures kuni pealt jumekad.
   Antud kogusest sain umbes 20 pisikest pirukat. Sellesmõttes hästi hea taigna retsept, et sama retsepti järgi tegin ka vastlakukleid, ainult kogused kahekordistasin.

   Head küpsetamist! :)

   Kustuta