teisipäev, 24. november 2015

Magus postitus

Olen sellel sügisel eriti küpsetamiselainel ja eriti meeldivad vanad head klassikud - moskva saiake, pärmitaigna viineripirukad, aleksandrikook ja nüüd ka rummipallid. Viimaseid ma eile õhtul tegingi. 
Põhimõtteliselt saan ma kõige küpsetamist katsetada, kui see ei nõua miksri kasutamist või täpseid kraade. Miksrit mul lihtsalt veel pole ja kuna meil on mingisugune ilmatu vana gaasipliit, kus isegi tuld sees ei põle, siis ei näita see ka kraade. Ning ahjutermomeetrit ma poes näinud ei ole. Kõva kokamutt olen küll ju. :D
Kui keegi veel peaks huvi tundma, et miks ma igal nädalal ja vahel isegi  mitu korda nädalas mingisuguseid magustoite teen, siis seda sellepärast, et poekoogid mulle siin lihtsalt ei maitse ja poest me kooke, komme ega muud magusat ei ostagi. Vahel hästi harva ainult, kui kodus midagi valmis ei ole. Eestis ostan küll päris tihti mini-tosca kooke või meekooki või midagi sellist, sest nad on ju nii head! Siin aga pole ma midagi võrdväärset veel leidnud, kõik maitsevad kuidagi kunstlikult ja pole nagu need õiged.. Kohvikutes on muidugi teine tera! Seal ainult andke kätte, kõik söön ära. :D
Lihtsalt pildike minu niiiii heast hommikusöögist, võiku juustu-munavõi ja spinatiga ning üleöö seisnud rummipallid.
Retsepti leidsin ühest oma lemmik-kokandusblogist siit. Ei mäletagi, millal viimati mujalt kui blogidest või Tere Köögi äpist retsepte võtsin, sest see on niiii mugav ju. Blogides on tavaliselt tihti keegi enne sind juba kommenteerinud, kuidas üks või teine asi välja tuli ja äpis on lisaks õpetusele olemas ka video. No mis sa hing veel ihaldad :)
Et kõik nii kergelt ka minna ei saa, oli üheks koostisosaks kondenspiim, mida siin ei müüda. Ma olin õnneks jube hakkamist täis eile ja mõtlesin, et mis see siis ära ei ole, teen ise! Kondenspiima retsepti leidsin siit. Tegin kah, oma kaks tundi vist. Poes muidugi unus ära, et võiks rammusamat piima osta, et kergemalt läbi saaks ja koju tulin ikka oma 1,5% piimaveega. :D Muidu tuli väga hea, ainult kaks korda kees üle, niiet terve pliit oli magusat ja kleepivat piimalöga täis. 
Rummipallide retsept oli kerge, sega kõik ühtlaseks massiks, vooli meeldiva suurusega pallid, veereta kookosehelvestes ja pista külma. Peale panin natuke tuhksuhkru-toorjuustu segu, tilgakese toiduvärviga.

Loodan, et ma suutsin nüüd kellelegi veel rummipallide isu tekitada :)

2 kommentaari:

  1. Liina, nii tore lugeda, et rummipallid õnnestusid hästi ja et blogi meeldib :) Aitäh ;)

    VastaKustuta
  2. Aitäh Sulle nii isuäratavate retseptide eest! :)

    VastaKustuta