pühapäev, 6. detsember 2015

Väike investigaator

Kaunist II adventi! :)

Mulle tuli eile jõulutunne to the max peale kui vana head "Home Alone" vaatasin. Olin juba üsna õnnetu, kui kuulsin, et Eestis tuli see ükspäev telekast ja mõtlesin, et no vot, sellel aastal ei näegi oma lemmik-jõulufilmi, AGA! Eile kammisin telekava läbi ja peaaegu kisasin rõõmust kui seda filmi seal nägin :) kui vähe on õnneks vaja! Panin küünlad põlema ja villasokid jalga ja nii mõnus oli olla, et palju puudu ei olnud (glögi ja piparkoogid, khkhm), et oleks suurest südamehärdusest paar pisarat poetanud. :D

Reedel käisime kinos, vaatasime lõpuks Näljamängude viimase osa ära ja no ma ei saa muud öelda, et mida osa edasi, seda kehvemaks läks. :D Selles mõttes, et esimesest osast olin ma hirmsasti leilis ja nädal aega vist muust ei rääkinud kui aga nämmutasin seda, kui väga see film mulle meeldis. Aga see viimane osa oli küll nii etteaimatav ja klišeesid täis, et polnud nagu mingit lusti seda vaadata enam. Muidu oli tore, ostsime kokku kümne euri eest kinokomme, mida ka kõvasti alles jäi, niiet mu eilne menüü koosneski juustusaiast, mandariinidest ja kommidest. Tervislikud eluviisid, juhhuu!

Filmidest rääkides pidin ma ükspäev omal silmad peast välja kraapima ja klaasi peale närima, sest telekast tuli jõulufilm. Peaosas David Hasselhoff. Rohkem pole mul sel teemal midagi lisada.

Ahjaa, reedel lõppes kino sutsuke enne poolt kahtteist öösel ja kuna kino asub kaubamaja teisel korrusel pidi parklasse jõudmiseks läbi keskuse jalutama. Ja mis me nägime - kõik poed avatud! Uurisin poodide ustelt lahtiolekuaegu ja selguski, et reedel ja laupäeval on poed kuni 23.30 lahti. Õudne! Vaesed teenindajad! Mõtle kui oled reedel ja lapäeval tööl, pole mõtet ju ööseks koju minnagi, poe lihtsalt pükste ja kleitide vahele magama. 

Hoian natuke silma peal sellel ekspeditsioonikonkursil, kus Eesti noormees on esimesel kohal ja rumeenlanna teisel. Või mis natuke, eks ikka rohkem kui teised nagu mu edasisest jutust selgub. :D Lugesin Delfist artiklit, kus kirjutatakse, et väidetavalt on rumeenlanna alustanud massikampaaniat, et esimeseks tõusta ja kaasanud kampaaniasse hulga poliitikuid, staare ja meediakanaleid. Siinse riigi elanikuna hakkas kohe huvitama, et ohhh, kes seal on siis? Investigeerisin natuke ja avastasin, et see jutt on küll üks väike liialdus. :D Või ei ole autor lihtsalt siinsete staaridega väga kursis. Rumeenlanna fb leheküljel on näha, et kampaaniat teeb ta küll, aga peamiselt jagavad tema üleskutset enda poolt hääletada tema sõbrad. "Hulgast staaridest" jäi mulle silma vaid üks uudisteankur ja üks poliitik, meediakanalitest üks kohalik kanal (olgu öeldud, et kanaleid on siin oma kakskümmend muidu). Ärge saage valesti aru, ma absoluutselt tahan, et eestlane võidaks ja kes veel hääletanud pole, andke aga kuuma! Usun, et eestlasel pole muretsemiseks põhjust ja võit on kotis, sest nagu rumeenlanna oma facebooki lehel kirjutas - peale eestlase üleskutset tuli talle 30 minutiga 300 häält, peale rumeenlanna oma aga vaid 30. 

Mõnusat pühapäeva jätku!

2 kommentaari:

  1. Nii kahju on kuulda, et Näljamängud paremaks ei läinud. Esimene osa oli tõesti tohutult vinge ja järgmised aina igavamad. Seda viimast pole näinud ja seekord ei hakka kinopileti peale ka raha raiskama. :D

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Just, mine selle eest hoopis midagi paremat vaatama :)

      Kustuta