neljapäev, 25. veebruar 2016

Eesti päev

Lõpuks leidsin aega, et siia paar rida kirja panna. Uskumatu, et ühel kodusel inimesel aega ei jagu eks. :D sellel nädalal on aga kogu energia suunatud olnud igalepoole mujale kui siia. Aaaga ega ma nii pikka ajarännakut ka tegema ei viitsi hakata, et kirjutada mis me eelmisel nädalavahetusel tegime. Kirjutan parem eilsest :)
Välismaale kolides on vabariigi aastapäev minujaoks palju tähtsamaks saanud kui Eestis olles, kui ma olin lihtsalt rõõmus, et vaba päev on. :D kohustuslik kiluleib ja vastuvõtu vaatamine olid muidugi ka siis juba selle päeva tähtis osa, aga nüüd tähistame seda igatahes rohkem. Vastuvõtust rääkides, siis sellel aastal ma oma lemmikuid üles lugema ei hakka, sest mulle meeldisid üsna "ühe puuga löödud" kleidid, ehk siis sarnased nii lõikelt kui toonilt. Ikka pehmed pastelsed värvid või hoopiskist must ning kas konkreetsed lõiked või pisut voogavam kangas. 
Hommikut alustasime ETV vaatamise ja hommikusöögiga ning see söömine kestis ikka kuni magamaminekuni välja. Mis sünnipäev see muidu on! :D juhtumisi tegin oma lemmiku laimikoogi valmis juba teisipäeva õhtul, niiet saime sellega hommikul maiustada. Ega mul muidu seda teha plaanis ei olnudki, aga kuna mul siin mõned laimid juhtusid vedelema, siis oli kergem neid veel paar juurde osta kui olemasolevatel lasta raisku minna. Minu loogika! Muuseas leidsin nädalavahetusel esimest korda Rumeeniast seda õiget kondenspiima ja siis pidin ju otseloomulikult seda samuti koogis kasutama (muidu olen kondenspiima valge šokolaadiga asendanud).
Õhtuks valmistasin aga klassikalise kartulisalati, täidetud munad ja.. muidugi heeringa ohtra sibulaga! Kes veel ei tea, siis olen täielik heeringafänn ja üles kasvanud niimoodi, et mitte üheltki peolaualt ei ole see puudunud. Õnneks maitseb see Martinile sama palju kui mulle ja seega oli see ka esimene asi mis otsa sai. :D magustoiduks tegin aga kamavahtu granaatõunaga.

Õhtuks olin kogu sellest toimetamisest ja söömisest nii väsinud, et jäin üliruttu magama. Unes nägin muidugi oma klassikat, et olen keskkoolis ja pole jälle vene keeles ning füüsikas kohal käinud ja nüüd on kaputt. :D keskkooli lõpust on nüüdseks varsti möödas seitse aastat ja ma näen ikka veel kooliskäimist unes!

Muidu olen sellel nädalal megasuur organiseerija olnud, niiet märkmik on pidevalt ees lahti ja nimekirju tuleb nagu saekaatrist laudu või kuidas öeldaksegi. :D kevadised lennupiletid ostsin samuti ära, niiet paari nädala pärast panen paksu mantli selga ja tulen Eestisse. Paksu mantlit oli vajalik sellepärast mainida, et meil siin juba üle 20 kraadi ja talveasjad ära pakitud, v.a. see kuramuse mantel. :D

Homme on peikal mäng, peale mida pidime vist tantsukingad jalga panema ja linna minema. Pikka pidu aga olla ei saa, sest laupäeval oleme kutsutud suursaadiku vastuvõtule. Noh nagu vabariigi aastapäeva puhul või nii. Täitsa äge, saame teisi siinseid eestlaseid näha ja muljetada. :)
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar