esmaspäev, 2. mai 2016

Jälle lihavõtted

Meil on jälle lihavõtted! Okei, konkreetselt küll meie kodus mitte, aga kogu riigis küll. Guugeldamine andis vastuseks, et Rumeenia rahvastikust ligikaudu 82% on õigeusklikud ning 1.-2. mail nad lihavõttepühi peavadki. Juba eelmisel kolmapäeval olid poes sellised inimmassid, et oh sa mu meie! Munaletis oli eriti suur tunglemine. Läksin ka sekka muidugi, mitte selleks, et endast õigeuskliku inimese muljet jätta, aga tahtsin hoopis kodus küpsetama hakata ja meil olid alles vaid vutimunad. Tegingi peedi-kitsejuustu piruka täisterapõhjal. Mul on üks hästi tänuväärt retsept olemas, niiet kasutan seda selliste pirukate puhul koguaja, ainult täidist vahetan. Ei pea midagi rullima ega miskit, sega kokku ja pane vormi. Vsjo!
Olen seda pirukat teinud nii singi-sibulaga, porru-lõhega ja nüüd siis peedi-kitsejuustuga. Alati tuleb välja hästi hea :) kui keegi soovib, siis jagan lahkelt retsepti ka!
Ühtlasi tegin endaga diili, et proovin maikuu jooksul võimalikult palju kodusolevatest asjadest süüa teha. Sügavkülm ja kuivainetekapp on nii täis, et ime, et need uksedki veel kinni lähevad. Samuti läheme me ju mai lõpus (mis on hästi varsti!) pikemaks ajaks Eestisse ja siis mulle meeldiks kui siia jääksid korras kapid ootama. Ma küll ei tea, kas ma kõigest lahti saan, sest näiteks on meil kodus kolm kilo täisterjahu. Ükskord ostsin ise poest kogemata nisujahu asemel täistera, järgmisel päeval palusin Martinil siis uus jahu tuua (unustasin muidugi mainida, et ta vaataks, et see nisujahu oleks) ning otseloomulikult purjetas ta uksest sisse kahekilose täisterajahu kotiga. :D 
Nädalavahetusel mõnulesime linnapeal. Üle pika aja ei sadanud vihma ega midagi. Tegin selleks puhuks lausa lokid pähe! Muide, kui keegi teab, kuidas püsivaid lokke saada, siis andke pliis kommentaarides teada. Minu juuksed olid juba paari tunni pärast sorgus :( 
Eile käisime kinos ka, vaatasime seda Bossi-filmi. Ajaviide oli ta küll, aga mingi hullult naljakas ei olnud. Siuke so-so.
Mu superhandsome elukaaslane
Jube hea nali oli :)
Ega muud juttu täna polegi, ilusat nädala algust ja hoidke neid mõnusaid suveilmasid kinni kuidas jaksate!
Lihavõtete puhul tuleb telekast täna filmimaraton, algas Mean Girlsiga ja lõppeb öösel The Impossible-ga. Huvitav valik!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar