esmaspäev, 9. mai 2016

Umbes sajas postitus toidust.. ja nädala ostukorv

Mulle hullult meeldib Katri-Helena postitustesari sellest, kuidas menüüd planeerida ning kord nädalas üks suur toidušoping ära teha. Kuna ma ka ise juba pikemat aega sellisest tegutsemisviisist kinni üritan pidada, siis mõtlesin, et miks mitte eeskuju võtta ja meie nädala toidukorv siia letti laduda? 
Poes käisime me reedel ning siia said vist kõik asjad peale suure banaanihunniku, aga kiidan ennast, et vaid ühe asja unustasin pildile lisada :) lihakraami tundub vist pildil nädala aja kohta vähe, aga seda sellepärast, et sügavkülmas on veel kanafilee ja loomaliha alles. Samuti on kuivainete kapp üsna täis ning selleks polnud vaja ka neid osta. Veits tundub nagu me hakkaks maailmalõpuks valmistuma, et siin nii palju konserve on, aga tegelt ma ei tea, juhtus nii. :D 
Tavalisi valgeid makarone ma ka muidu ei osta, aga kuna mõtlesin üle ülipika aja makaronisalatit teha, siis on kõige lihtsamad sarvemakaronid ainus viis.
Kahjuks ei saa ma meie täpset menüüd siia kirja panna, kuna käsil on hooaja lõpp ning paar päeva nädalas Martinit kodus ei ole (ja nii vara ette ei tea, millal teda pole). Üksiolles ma ainult iseendale ka süüa teha ei viitsi ja sellel ajal suudan vabalt vaid tatrast ja võileibadest elatuda. :D tervislik, ma tean!
Käesoleval nädalal sööme me aga plovi, rabarberikooki, makaronisalatit, kana-tatrapada, seljankat, tuunikalasalatit ja võib-olla ka virsikukooki. Toitu kulub meie majas palju, sest kui su elukaaslase amet on olla sportlane, siis ilmselgelt vaid kurgist ja kapsalehest ära ei ela. 
Hommikuks sööme tavaliselt kas putru, omletti või võileiba. Kogu nädala toidukorv jäi meil vist 30-40 euro vahele (ma täpselt ei tea, sest ostsime ka muud peale toidukraami ja tšekki ma enam ei leia). 
Hästi huvitav oleks teada kuidas teil need asja käivad, käite iga päev poes või pigem proovite ühe korraga nädalas hakkama saada? Planeerite menüüd ette või vaatate käigu pealt mis söögiks teha?  

6 kommentaari:

 1. Maailma lõpule te vast viie konserviga vastu ei läheks :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hea tähelepanek! Ilmselgelt ma olen liiga palju seda saadet vaadanud kus inimesed maailmalõppu kardavad ja konserve kokku ostavad, et iga tuunikalakarbiga mulle kohe maailma lõpp seostub. :D

   Kustuta
 2. Hetkel koos vanematega elades, käivad pea kõik täiskavanud pisteliselt poes. Mis jätkuvalt küll tähendab, et meil on külmkapp pidevalt tühi. Kõige paremini kaovad just puuviljad. Neid võikski ostma jääda. :D

  Mul on plaanis eraldada tulevikus igaks nädalaks 50 €, millest peaks hästi piisama, kuna söök on siin odavam kui Eestis. Vähemalt siis, kui tead millisest poest osta. Lisaks saame aiamaalt kartuli ja salati-tomati ning munad.

  Olen üsna põnevil, sest tegelikult ole kohutav tujude najal ostleja. Kui tuleb isu, siis on raske seda mitte täita - eriti kui elasime 5 meetri kaugusel poest. :P Nüüd oleme pea 2 aastat saanud ennast treenida sellega, et kui pole, siis pole. Eks näis. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris tervislik perekond siis kui puuviljadel nii hea minek on. :D
   Mõtlesin just, et keskmiselt läheb meil ka nädalas 40-50 euro kanti raha toidu peale. Ja me oleme kahekesi. :D aga oma koduaia köögiviljade vastu muidugi ei saa!

   Kustuta
 3. Kas Sa retsepte lka jagad või tegemisviise, oleks huvi teada, kuidas plovi, rabarberikooki, kana-tartapada ning virsikukooki teed. Jube palju asju tahan teada! :-D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ega ma kade tüdruk pole, ikka jagan!

   Virsikukook on ahjus just ja kui maitse peaks sama hea olema kui lõhn, siis panen õhtuks retsepti kirja :)
   Rabarberikoogi retsept peaks kusagil aprillikuu postituste all kirjas olema. Ja kui soolaste roogade tegemiseks läheb, proovin need ka siia kirja saada.

   Kustuta