reede, 26. august 2016

Reedesed lobisemised

Oii kui halb üllatus mind ühel hommikul köögis ootas! Kes muu kui väikesed räpased sipelgad! Võeh, ma ütlen. Nagu.. kust nad tulid? Miks nad tulid? Mida nad tahavad? Eks ma tegelt saan aru miks nad tulid, sest meil on siin ju nii ilus ja mõnus kodu, et kes siis siia kolida ei tahaks. Ebaviisakas neist ikkagi niimoodi kutsumata külla pressida. 
Oleme neid nüüd hoolega iga päev mürgitanud, aga nad on üsna sitked vennikesed ning eriti nad alla anda ka ei taha, pressivad ikka läbi pragude tuppa. Rumeenia ehituskvaliteet on ka nagu ta on. Pealtnäha on kõik timm, aga eks praaki on ka ikka palju. Kui me Bacaus elasime, siis oli meil korter megaimeliku kujuga majas. Näete, sellises:
Ärge seda raami väga judgegige, see on siis tehtud kui igasugused instafiltrid veel popid olid. :D
Kui kõvemat vihma sadas, siis tuli ausõna iga toa laest vett alla. Kui maavärinad olid, mõtlesin ma iga kord, et kas see maja ikka püsima jääb või kukub kolinaga külili. Aga vot võta näpust, minuteada püsib püsti ta seal tänapäevani. 
Esmaspäevaõhtul oli siin nii hull äikesetorm, et ma paar korda peaaegu karjatasin kui välk kärgatas. Okei-okei, ma päris päriselt ei karjunud nagu ehmatusest vaid pigem oli see peikale suunatud kisa, et kas ta juba ükskord tuleb mu juurde magamistuppa mind koleduste eest kaitsma või ei tule. Lõpuks ikka meelitustega tuli :)
Siin on hoopis teistmoodi äike kui Eestis. Siin sähvib äike nagu pidevalt, aga üldse ei mürista. Mõned üksikud korrad ehk. Leidsin fb-st nii ägeda pildi ka, mille ma siia oma jutu näiteks teile vaatamiseks panen:
Foto: Octav Dragan
Eile sõitsime metrooga kesklinna, et mu tulevane kool üle vaadata ja kindlaks teha, et ma ikka õigesse majja lähen ja nõudma kukun, et keegi mind õpetaks. Ei olnud midagi rasket ja loodetavasti on mul nädalapärast veel tee meeles. Ja metrooga sõita on niii hea! Bukaresti ummikuid silmas pidades oli see, kes metroo-ideele tuli, ikka üks väga tark inimene. Hüvasti taksod, mina sõidan nüüd vaid metrooga!
Vahepeal tõmbasime veel kahepeale liitri sangriat sisse, et siis kuul koos, koju tagasi sõita :) soojamaa elu noh!
Ma ei tea, kas osad teist lõpetavad järgmise statementi peale minu blogi lugemise ära, aga.. ma pole elu sees ühtegi "The Fast and the Furious'e" osa näinud. Noh, kuni eilseni ei olnud tegelikult. Peika oli üsnagi šokeeritud ja nii ma siis nõustusingi temaga koos esimese osa ära vaatama (jah, ma olen teadlik, et ma andsin kuradile sõrme ja nüüd tuleb ka kõik teised ära vaadata). Ainult siis olin nõus vaatama kui ikka piisavalt filmijuurde nosimist on. Oli küll:
Nüüd aga pole siin enam lobisemist miskit, sest mõned asjad tahavad tegemist. Õhtuks tahan selle Pille-Riinu retsepti järgi lasanjet ja värskeid soolakurke teha. Eks annan teada, kuidas välja tulid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar