reede, 12. august 2016

Restoran Mimosa

Õhtul enne mu ärasõitu saime me kokku minu kallite tüdrukutega ja külastasime esmakordselt sellist restorani nagu Mimosa (link). Kohavalikul kiidan seekord vaid iseennast (yay!) ja ei hakka ma siin mingit pinget kruvima ja ütlen kohe ära, et jäime kõik selle restoraniga äärmiselt rahule. 
Mimosa jäi mulle silma eelmisel suvel kui linnast välja sõites (aadress Viljandi mnt 6/Kalmistu tee 1) nende reklaam mulle tee äärest vastu passis. Kuna ma hiljem ka erinevaid sotsiaalmeediakanaleid pidi pilte Mimosast veel silmasin, olin ma kindel, et sinna pean ma saama. Kahjuks ei juhtunud seda enne kui alles sellel suvel, aga mis seal ikka. 
Mimosa meenutas mulle hirmsasti Umami restorani, sest õues olev restoraniala on neil täitsa sarnane. Lauad murul, õunapuud tuules õõtsumas.. Hästi hubane :) kuna esmaspäeva õhtu oli äärmiselt ilus õhtu, kasutasime ka meie juhust ja sättisime ennast terrassile istuma. 
Ma ei saa kohe teisiti, kui pean kiitma Mimosa latt kõrgemal tasemel teenindust! Äärmiselt vastutulelik personal ja nii asjalikud teenindajad. Ma arvan, et noormees, kes meie eest sel õhtul hoolt kandis, ei oleks meile mitte ühtegi küsimust vastusevõlgu jäänud. Boonuseks on alati muidugi ka see kui palud teenindajal seltskonnast pilti teha ja ta omal algatusel neid igaksjuhuks mingi kümmekond valmis vorbib. :D Meie masti härra!
Sõin ma valget kala spargli, minibrokoli, porgandi ja suitsuse baklažaanikreemiga (kodulehe andmetel on hinnaks 12,80). Peale selle, et see ilus välja nägi, maitses see ka jumalikult. 
 
Teised sõid kana ja talleliha ning äärmiselt rahule jäime me kõik. Magustoiduks sõin ma vaarika-kohupiimakooki, mis samuti väga hea oli. Küll aga ei saa ma mainimata jätta, et kõigi lemmikuks osutus Kiku poolt valitud jäine toorjuustukook marjakastmega, mis oli lihtsalt i m e l i n e. Ausõna, kui te otsite kohta, kus üks hea magustoit süüa, siis seadke sammud Mimosasse ja nõudke just seda! Mina igatahes kavatsen järgmisel korral Eestis olles niimoodi kindlasti teha.
Menüüst leiab endale midagi meelepärast igaüks ning isegi kuni mõni asi meeldima ei peaks, on võimalik see ka mõne rohkem ahvatlevaga asendada. Hinnaklass on Mimosas kindlasti odavam võrreldes enamuste sama kvaliteeditasemega restoranides. 
Lõpetuseks oskan ma peale kohustusliku Mimosa külastuse soovitada vaid seda, et sinna minnes tuleks kindlasti eelnevalt laud kinni panna. Meie olime seal tavalisel esmaspäeva õhtul ja vabu laudu oli seal vaid üks. Samuti ütles ka teenindaja, et broneeringuta inimesi saadab ta ukselt tagasi igal õhtul.
Kuna me tüdrukutega kõik korraga üksteist nii tihti ei näe, jätkus meil juttu nii kauaks kuni juba hämarduma hakkas ja külm kontidesse puges. Ei ole lihtsalt paremat asja kui oma sõbrannadega head toitu nautida ja kõigest olulisest ning vähem olulisest lobiseda :)

 

2 kommentaari:

  1. Ma pean sedasama kalarooga seal kiitma - üli hea ja puhtad maitsed! Ma armastan Mimosat!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Just täpselt, puhtad maitsed! Mimosa on ikka tõeline Viljandi maantee pärl :)

      Kustuta