teisipäev, 27. september 2016

Nädalavahetus ja Transfăgărășan

Möödunud nädalavahetus oli nii sisutihe ja pikk, et kui ma lõpuks kõik kirja pandud saan, siis annan küll endale medali või midagi. Kuna mulle sissejuhatuste kirjutamine üsna vastumeelne on, siis hakkame aga kohe peale :)

Reede hommik algas kartulisalati ja singirullide valmistamisega. Nagu mingi nõukaaegne sünnipäev oleks tulemas olnud onju! Tegelt aga tegin ma neid puhtalt sellepärast, et peale õhtust Martini mängu (loodetavasti ikka võiduga lõppevat - spoiler, lõppeski võiduga) midagi head pugida oleks. Lõunal aga sain oma hea sõbranna Ioanaga kaubamajas kokku, sest meil oli kinodeit plaanis. Vaatasime muidugi Bridgetit ja tema tutikat beebit. Mulle väga meeldis. Ja noh, üldiselt meeldib mulle kõik, mis selle äpardusekotiga seotud on. :D Ükspäev peika just uuris mu käest, et miks kõigile naistele Bridget Jones peale läheb ja mina arvan, et sellepärast, et iga naine suudab mingil määral tema karakteriga samastuda. Kelle käest ei ole suguvõsaüritustel uuritud, millal ta koos kaaslasega tuleb? Kes ei proovinud kaalust alla võtta? Kes ei ole sattunud piinlikkesse olukordadesse? Kes ei ole tundunud vahel ennast täieliku luuserina? Ainult Bridget ja kõik naised maamuna peal onju!
Peale filmi meil kaua aega molutada ei olnud, käisime kiirelt kodust läbi ja sõitsime ruttu mängule. Nagu ma juba eelpool spoilerdasin, siis oli mäng äärmiselt põnev ning lõppes nii nagu pidi - ehket võiduga. Hiljem istusime veel veidi kohvikus ja edasi tulime juba meile. Sõime, tegime drinke, kuulasime muusikat ja lobisesime. Isegi oma elu esimeste snapchattidega sain ma tuttavaks. :D veits tahaks nüüd endale ka seda appi tõmmata..
Edasi tõmbasime aga juba tantsukingad jalga ja läksime peole. Trallisime üsna kaua kuni lõpuks koju ära läksime. Sel samal ööl oli Rumeenias maavärin kusjuures, aga oma suures afterparty unes meie seda küll ei tundnud. :D jumal tänatud tegelt, need on ikka üsna hirmsad!
Laupäev möödus täiesti koduselt ja puhates, sest pühapäevaks võtsime plaani sõita läbi Transfăgărășan ja käia Sibius. 
Transfăgărășan on nimelt üks maailma ägedamaid maanteid, sest see läheb üle Karpaatide ja on hullult käänuline. Vaated on ilma liialdamata täiesti sõnatuks võtvad ja ma vist ütlesin küll iga kurvi peal, et issssssand kui ägeeee! Ühtlasi on Transfăgărășan ka teine maantee Rumeenias, mis läbib selle riigi kõrgeimat punkti (ehket üks maantee asub veel kõrgemal). Meie olime umbes 1700m kõrgusel ja seal oli ainult 6 kraadi ning lumi oli kohati maas :) 
Kõigepealt sõidad terve sinkavonka tee mäkke, et hiljem mäe teiselt küljelt oma kümme kilomeetrit vabakäiguga alla tulla :) ja mul isegi ei tulnud carsick peale!

Üldse saab Transfăgărășanile minna vaid poolest juunist kuni oktoobri lõpuni, sest muul ajal on tee kinni. Liiga ohtlik lihtsalt. 

Sibius jalutasime natuke ringi ja sõime ühes restoranis lõunat. Hästi armas väike linnake, selline rahulik ja hubane. Täitsa kujutaks ennast seal elamas ette :)
Kokku kestis terve meie päev täpselt 12h ja tagasisõit oli täielik peavalu. Kiirteel nimelt pole siin mingit valgustust, vihma kallas nagu oavarrest ja pühapäeva õhtul oli liiklus eriti tihe. Õnneks on mu peiks nii külma närviga juht, et teda see vist küll ei kõigutanud.
Esmaspäeval ärkasin ma aga sellise toreda üllatusega, et tundsin ennast äärmiselt sitasti ja üsna pea sai ka selgeks miks - eks ikka vana hea toidumürgitus! Sõin Sibius olles lõhe tartari (toores kala) ning ega ma seda mujalt saada ei saanud. Õnneks olen ma nüüdseks juba täielikult toibunud ning homme olen ma koolis nagu üks mees!

Mõnusat viimast septembrinädalat! :)

6 kommentaari:

 1. Ma olen sealt jalgrattaga üles sõitnud :) Päris alt. Suurte raskete matkakottidega.

  Ja sel suvel jalutasime Transilvaania mäed pikupidi läbi. Siis me LASKUSIME tolle Transfagarase kuru peale. Käisime söömas ja duši all ja matkasime järgmisel hommikul jälle üles.

  On ilus koht küll!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja mina istusin mugavalt autos ja mõtlesin, et need, kes seal vändata viitsivad on ikka errrrriti tublid :)

   Kustuta
 2. No seal üldiselt on mingid maanteeratastega sportlased. Aga meie olime matkavarustuses! Maastikurattad ja muud parsad, 20-30 kg varustust pakiraamil.

  Sa päevikut lugesid / pilte vaatasid?

  https://sites.google.com/site/kurinurm/matkad-ja-ronimised/transilvaania-2015

  VastaKustuta
 3. Anonüümne27/9/16

  Just see nv oli Top Gearis lõik, kus kolmik sellel maanteel sõitis sportautodega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No siis oli mul juhtumisi väga hea ajastus :)

   Kustuta