teisipäev, 29. november 2016

Kuidas lennureisi enda jaoks võimalikult mugavaks muuta

Shoutout kõigile kaaskannatajatele, kes lendamist samamoodi kardavad nagu mina! Kuna see hirm mind aga lendamisest endast ei päästa, siis tuleb sellega lihtsalt kuidagimoodi hakkama saada. Ja hakkama saama ma pean, sest ainuüksi sellel aastal olen ma astunud lennukisse 20 korral (jah, ma lugesin üle). Ning see aasta pole veel läbigi!
Et aga lendamist enda jaoks võimalikult mugavaks teha, olen ma välja mõelnud mõned trikid (mis trikid nad tegelt suurt on, aga nimetame neid siiski nii).
Enne minu trikkide juurde jõudmist pean ma ütlema, et tegelikult on parim trikk kellegagi koos lendamine. Minul seda lõbu aga varnast võtta pole ja nii ma peaaegu alati üksinda reisingi. Suvel sain Horvaatiasse lennata koos kümne sõbra-sugulasega ja see sündmus oli mu jaoks vaata, et sama põnev kui reis ise. :D
 • Pileteid ostes soovitan kindlasti vaadata Nordica ja LOTi pakkumisi, kelle kohta minul on hetkel ainult kiidusõnu lausuda. Kõige vähem julgen soovitada Lufthansat, sest kuigi neil on väga palju plusse, on neil ka üks suur miinus - pidevad streigid, mis reisiplaanidele paraja hoobi võivad panna.
 • Check in'i tehes valin ma endale ALATI aknaaluse koha. Ma lihtsalt pean ülevaadet omama, mis seal väljas toimub! Lisaks saab magama jäädes pead vastu seina toetada, mida muudel kohtadel istudes teha ei saa. Ükskord tegin ma Lufthansaga väikest koostööd, mis paljude muude asjade hulgas tähendas seda, et ühel lennul paigutati mind viimasesse ritta, vahekäigu kõrvale, ja aknast nägin ma välja nii umbes viie sentimeetri jagu. Ja seda viit sentimeetrit ma terve aja jõllitasingi. :D
 • Paki käsipagasisse midagi, millega lendude ajal või lendude vahel ennast lõbustada. Minul on tavaliselt kaasas mõni ajakiri, ristsõnad ja tahvelarvuti, kust ma lendude vahel mõnd sarja või youtube'i videoid vaatan. 
 • Mina võtan alati kaasa mingeid snäkke, mida sarju vaadates nosida saan. Tavaks on saanud näiteks mõni õun, pähklid, Tuc'i juustuküpsised ja mingi väike šokolaad.
 • Lennates on minu number üks aksessuaar suur ja soe sall. Täielik must have! Kui uni peale tuleb, panen selle pea ja seina vahele; kui külm hakkab, kerin ennast selle sisse sooja. 
 • Lennukisalongis on mul alati käepärast näts, piparmündikommid ja telefon. Esimesed kaks selleks puhuks, kui kõrvad lukku lähevad ning viimane selleks, et seal Tetrist mängida saaks. Ma olen täielik vanakooli tšikk ikka, haha!
 • Käsipagasis on mul alati olemas paratsetamool, huulepalsam ja niisutavad silmatilgad. Lennukiõhk on lihtsalt nii kuiv, et see lausa sunnib huuli limpsima ning katkiste huulte ennetamiseks palsam ära kulubki. Kuiva õhu pärast on vajalikud ka silmatilgad, eriti läätsekandjatele. Tabletid on aga kaasas lihtsalt igaks juhuks, sest parem on kui nad kotis olemas on kui, et lennujaamast apteeki otsida.
 • See punkt vist mingi shocker ei ole, aga siiski - käi alati enne lendu vetsus. Lennukivetsu mina minna ei taha - enne tulgu surm.
 • Kui lennuhirm ikka väga hull on, siis räägi murest perearstile ja lase endale tabletid välja kirjutada. Mul on ka need alati kaasas, aga kasutanud ei ole ma neid enam ammu, sest need teevad mind nii uniseks, et neid võttes magasin ma tavaliselt juba enne õhkutõusu.
 • See punkt tundub paljudele kindlasti tobe, aga minu jaoks on see reegel: ma ei pidutse ilmaski enne järgmise päeva lendu. Ma lihtsalt ei händliks seda ära kui mingi uimase peaga kusagile trippima (trippima võeh kui kole sõna) peaksin. :D
 • Ja viimaseks: vahet pole kui varajasele lennule ma minema pean - ma söön alati hommikust. Jep, isegi kell kolm öösel :) tühja kõhuga reisimine teeb mind lihtsalt kurjaks. 


Sellised on minupoolsed soovitused ja ehk saab keegi siit miskit head kõrva taha panna. Kui kellelgi veel mingi hea trikk varuks on, siis andke aga teada, olen täiega huvitatud!

4 kommentaari:

 1. Kunagi teise ajaarvamise ajal (ehk siis kui mul lapsi ega mõistust polnud), käitusin mina just vastupidiselt :D Ehk siis meelega läksin lennule eelneval õhtul pidutsema kindlustamaks, et lennu ajaks oleksin piisavalt audis ja magaksin kõik maha :D :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mhmh, seda trikki olen kuulnud! 😂

   Kustuta
 2. Mind hakkas kohe huvitama, et mis tabletid need sellised on, mis enne lendu juba magama panevad? :D Mul on absoluutne surmahirm lendamise ees ja juba sinu postitust lugedes hakkas kõhus keerama. Kahe nädala pärast on aga lennureis ees ja juba mitu kuud kardan seda :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nende nimi on Cerucal ja tegemist on tegelikult tablettidega, mis on mõeldud "merehaiguse" (motion sickness) raviks. 1tbl tunnike enne reisi algust ja ilma liialdamata - ma tõesti olen juba enne õhkutõusu maganud. Lihtsalt hull uni tuleb peale ja muud ma täheldanud polegi.
   Ma loodan, et sa üksi reisima ei pea, sest nagu öeldud - parim trikk on see kui keegi on kõrval ja kätt hoiab. :)

   Kustuta