esmaspäev, 21. november 2016

Võidujanu

Kas teie teadsite, et laupäeval tähistati meestepäeva? Mina teadsin ja suutsin seda sellel aastal lausa meeles pidada. Mul oli isegi peikale kingitus tellitud ja puha, aga kahjuks ei jõudnud see sinder Eestis olles mu postkastis maanduda, niiet maha ta jäigi ning kätte saab selle väikese kingi mu lemmikmees siis kui detsembris kodumaale jõuame. Küll aga oli meil hirmus mõnus päev, sest mängisime üle pika aja Scrabble't, jõime veini ja sõime ühe hea õhtusöögi. Tegin loomaliha punase veini kastmes ja kolme šokolaadi koogikesi (retsept pärit SIIT). Ühtegi pilti mul kahjuks ei ole, seega peate mu sõnu uskuma.
Scrabble'st sattusin ma taaskord lausa niivõrd vaimustusse, et sundisin peikat seda ka veel eile mängima. Ehk ei ole "vaimustus" see päris õige sõna selle staadiumi kohta kus mina olin, aga kutsume seda hetkel siiski nii (khkhm, tegelt oleks õigem sõna vast võidujanu, trots ja/või kadedus :D). Ning kuna ma ka eile võiduta jäin, siis miski ütleb mulle, et ega ka see kolmas mäng tulemata jää.
Eelmisel nädalal tegime arvatavasti maailma kiireima Ikea külastuse, mis võttis meil ausalt vist mingi 15 minutit aega. Ega me suurt midagi sealt ei ostnudki, ainult mõned jõuluasjad - väikese kuusetaolise taime, jõulutulukesed ja küünlaid. Ikea küünlad on nii head mu arust! Nad päriselt lõhnavad hästi ja maksavad seejuures minimaalselt. Enne jõule on valik ka üsna lai ja igaüks peaks vastavalt oma eelistustele midagi leidma. 
Hetkel on mul kurk natuke haige (lasin doktor Martinil ükspäev oma kurku taskulambiga vaadata ja tema professionaalne arvamus oli: "Mädane.. Aga muidu ilus!"), aga loodetavasti saab sellega enne kolmapäeva korda, sest siis leiab aset Steaua (Martini koduklubi) ja Dinamo (Steaua igipõline rivaal) vaheline mäng. Peetakse seda Bukaresti suurimas saalis, kus on 5300 kohta ja reedeks oli müüdud juba üle 3000 pileti. Rumeenlased ei ole mingid rahulikud fännid ja käed rüpes seda mängu keegi vaatama ei tule. Lisaks on siin hästi popp selline asi, et tiimidel on oma fännid, keda kutsutakse "ultrateks". Kirjeldaksin ma ultraid kui suurt karja paljaste torsodega mehi, kes terve mängu oma tiimile kaasa elavad, karjuvad ja laulavad. :D ma muidu seda pilti siia panna ei tahaks, aga eelneva paremaks mõistmiseks ma seda siiski teen:
http://www.romanianultras.net/stelistii-in-derby-etapa-33/
Muideks otsustasin ma, et kuna me nagunii enne jõule Eestisse ära tuleme, võin ma juba praegu siin kodu ära kaunistada küll. Et seda mõnusust siin ikka võimalikult kaua nautida saaks! Lumest pole siin muidugi veel haisugi, aga jõulumeeleolu on mul peal ikka. Eestist toodud piparkoogid ja verivorstid on ammu keres, aga vähemalt on veel glögitamine ees. 
Mõnusat nädala algust!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar