kolmapäev, 7. detsember 2016

Bucket list: detsembrikuu

Kümme päeva veel ja olengi taas kodumaal. Ei tea, millal see edasi-tagasi lendamine mulle nii koblakasse viskab, et ma täitsa paikseks tahan jääda? Hetkel on aga kõik veel täitsa hästi, elu ei ole ilmaski rutiinne ega igav ning tulevikus on lastelastele huvitavaid lugusid rääkida nii mis kole. :) aga mitte sellest ei tahtnud ma täna kirjutada! 
Mul on alati niimoodi, et häid ideid tuleb pähe kõige suvalisematel hetkedel ja siis on tükk tegu, et neid päriselt kaa meeles pidada. Olen proovinud muideks niimoodi teha, et kui mõni hea mõte tuleb, siis kirjutan selle kibekiirelt telefonimärkmetesse üles, sest vastasel juhul on 50-50 võimalus, et see mulle üldse enam kunagi uuesti meenub. Aga ka mitte sellest ei tahtnud ma täna kirjutada! Tahan kirja panna hoopis oma detsembrikuu bucket listi ehket asjad, mida ma tahan jõulukuul kogeda ja korda saata.

Kui Eestis lund jagub, siis tahan ma täiega minna snowtuubima (kas selle kohta on mingi muu sõna ka või? :D mul on selline tunne, et nagu oleks, aga vot meelde ei tule). Ma olen seda ainult ühe korra Valgehobusemäel teinud ja see oli niiii fun! Istud suure sõõriku sees ja lihtsalt naudid sõitu. Mida paremat oskad sa veel tahta, ah? Kindlasti tahan ma minna jõuluturgudele nii siin Bukarestis kui ka koduses Tallinnas. Tahan süüa mandariine ja õhukesi piparkooke, soovitavalt koos nagu üks moodne butterbrot olema peaks. Tahan meeles pidada neid, kes aasta jooksul mind nõu ja jõuga mingisugustes tegemistes aidanud on. Aastalõpp on ikka ju kokkuvõtete tegemise aeg ning vanade võlgade tasumiseks paremat aega ei ole. Maniküür olgu vaid jõulutoonides (minu slängis on need jõuluküüned) ja kaunistatud ohtra glitteriga. Millal siis veel kui detsembrikuus! Tahan nautida kuuma glögi ja külma ilma. Astud kargest õuest sooja kohvikusse ja tellid ühe vürtsika glögi - ideaalne :) Tahan saata jõulukaarte. Minuarust on see nii armas traditsioon mis kindlasti vajab taaselustamist. Tänapäeval on see ju lausa nii mugav, et postkontorisse ei pea minemagi - valid sobivad pildid välja, kirjutad aadressid juurde ja ülejäänu eest hoolitseb juba teenusepakkuja (vaata näiteks SIIT).
Ilma "Home Alone" filmi esimese osata võin ma jõulutundest vaid und näha, seega on see minu jaoks kohustuslik detsembrikuu osa. Minul on see küll juba korda saadetud, aga kodu kaunistamine on absoluutne must have. Ära pakitud jõuluasjade lahtipakkimises ja tubadesse paigutamises on midagi nii pidulikku ja erilist. Kunagi ei meeldinud mulle absoluutselt kingitusi pakkida, aga näed - vanemaks saades ikka tekib oskusi juurde ning nüüd on kingituste pakkimine üks mu lemmiktegevusi! Pakkimise all ei pea ma silmas kingtuse panemist kinkekotti vaid ikka seda vana head kleeplindi, paela ja paberiga mässamist. Niimoodi pakitud kingitus on ikka hoopis midagi muud! Kõigi detsembrikuu tubaste tegevuste taustaks panen ma mängima oma jõuluaja lemmiku - Michael Buble (kuigi hetkel pakub Bruno Marsi uus plaat talle jõhkrat konkurentsi!). Kas laternamatkadest olete kuulnud? Mina olen ja täiega loodan, et leian aja, et sinna detsembrikuus minna. Matkade graafikut vaata SIIT. Kuna meil Martiniga on koos Eestis olemiseks kaks nädalat, tahaks ma, et selle aja jooksul saaksime me teha sõpradega mitmeid-mitmeid jõuluistumisi koos lauamängude ja muidugi.. Glögiga! 

Mis teie jõulukuu bucket listi kuuluvad? :)
Kõik pildid via Pinterest
 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar