reede, 20. jaanuar 2017

Grenka & Ristikheina kohvik

Eestis olemise juurde kuulub alati ka erinevate restoranide või kohvikute külastamine. Mu põhiline uute kohtade avastamise allikas on muidugi good old Instagram. Ilusad pildid lihtsalt kutsuvad uusi kohti proovima!
Grenka asukohaks on Pärnu maantee 76 ning tegemist on hästi hubase söögikohaga. Nii mõnus oli hommikupoolikul aknaäärses lauas istuda, lattet juua ja tänaval kiirustavaid inimesi vaadata. Menüüst peaks igaüks endale midagi meeldivat leidma. Minule näiteks meeldivad peedid ja kitsejuust ning nii ma nendega koos grenka (grenka on kombinatsioon võileivast ja bruchettast ehk lihtsamalt öeldes grillitud sai või leib suure portsu kattega. Mina ka ei teadnud, mis see on, pidin guugeldama) võtsingi (7,5). Portsjoni suurus oli rohkemgi kui aus. Kitsejuustu all peitis ennast krõbe puuviljaleib, mis lihtsalt i-m-e-l-i-s-e-l-t maitses :) Martin proovis grenkat kana ja seentega (6) ning kuigi ka see väga hea oli, meeldis mulle minu oma siiski rohkem. 
Soovitan teil kindlasti Grenkat külastada, sest peale põhimenüü saab Grenkast ka kohapeal valmistatud pirukaid osta. Saiamaiastele kohustuslik!
Reede hommikut alustasime aga Ristikheina kohvikus. Polnud me kumbki sinna veel sattunud ning peale pisukest guugeldamist me sinna läksimegi (aadress Ristiku 57). Ja jumal tänatud, et läksime, sest seal oli kõik niii hea :) Ristikheina kohviku kohta ütleksin ma, et tegu on ehtsa kohvikuga. Magus saialõhn, naeratav teenindaja ja armas atmosfäär.  Mina sõin sooja grillvõileiba mozzarella, tomati ja majoneesi-basiilikukastmega (3,9) ja Martin võttis traditsioonilise muna-peekoni hommikusöögi (5). Hands down oli see grillvõileib üle pika aja üks parimaid hommikusööke, mida ma söönud olen. Ausalt, see oli täiega hea! Magustoiduks sõime me beseerulli ja pannkooke ning ka need viisid keele alla. 
Kui ma neist kahest kohvikust peaksin oma lemmiku valima, siis tundub, et Ristikheina kohvik jääb õige pisut peale. Ta lihtsalt oli natuke rohkem minu maitsele ning olgem ausad - see imemaitsev grillvõileib kõigutab kaalukaussi ikka üsna kõvasti Ristikheina kohviku kasuks :)

PS. Häid restorani- ja kohvikusoovitusi kuulan alati meelsasti!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar