teisipäev, 31. jaanuar 2017

Lemmikblogid

Mõtlesin, et aasta esimene kuu (jõuan veel, viimane päev siiski!) oleks üsna sobilik selleks, et panna kirja oma pikemaaegsed lemmikblogid. Kontrollisin just Bloglovin'ist järele ja minu blogilistis on hetkel 82 blogi, millel ma silma peal hoian. Lemmikud on mul muidugi sellised, mis aegajalt kohti vahetavad, aga põhituumik on vist ikka üsna samasugune. Vahel muidugi avastan kusagilt midagi uut ja siis loen selle blogi otsast lõpuni läbi nagu raamatu. Aitab kuidagi sisse elada või nii :) 
Lemmikuks osutunud blogide juures on minu jaoks oluline see, et blogija suudaks ka sõnadega head nalja edasi anda. Mõnel tuleb see nagu muuseas välja, teine aga ilmselgelt püüab, kuid no mida sa teed, kui ei õnnestu. Call me grammar nazi, aga mulle meeldib kui blogija tunneb õigekirja. Näpuga ma järge ei aja ja kui blogi ikka meeldib, siis lugemata ka ei jäta, aga vead jäävad vahel silma ikka. Ning jah, ma olen teadlik, et ka mina teen vigu!
Tähtis on ofc ka see, et jutt oleks ladus ja huvitav lugeda. Sellega on vist nii, et mõni inimene suudab loo sellest kuidas ta vanaema sünnipäeval käis nii põnevalt kirja panna, et loe ja imesta, kui samas teise inimese reisimuljed ajavad lihtsalt une peale. 
Veel meeldib mulle hirmsasti see, kui blogijal on oma stiil. Ehket "oma" sõnad, mida ta tihti kasutab, oma ütlused, oma naljad.. See annab ikka täiega palju juurde.

Minu lemmikblogid on teie ees (suvalises järjekorras, nii nagu Bloglovin'is silma jäävad):
 • Seiklused ja jutud - Anu lihtsalt oskab nii toredasti elust Kanadas kirjutada, et loe ja naudi. Kui te seda blogi veel avastanud ei ole, siis ausõna, nüüd on aeg!
 • Pille Blogi - Kui Bloglovin'is uute postituste listi ette viskab ning seal ka Pille blogi postitus olemas on, valin ma tavaliselt just selle esimeseks loetavaks. Ta lihtsalt oskab nii värvikalt ja naljakalt elu kirjeldada, et ajab kohe kõva häälega naerma (aka sweatpants couture).
 • Mesiliis - Liisi blogist leian ma tihtipeale nii palju äratundmishetki, et temaga on mul kohati hästi kerge samastuda. Ning kui sa juba teise blogijaga palju sarnasusi leiad, meiksib senssi, et tema elu ja tegemised sulle huvi pakuvad.
 • Meie Käopesa - Sest kes siis Mirjami postitusi ei ootaks? Äärmiselt sisukad postitused, huvitavad vlogid, imearmas pere ning ilusad fotod. Ja kas ma üldse pean retseptidest rääkima!? Muide, ühel hommikul arutasime peikaga, et millised on hetkel meie lemmiksöögid ning Martin ütles, et tema lemmik on minu tehtud chili con carne, mille retsept on juhtumisi pärit just Mirjami sulest. Suurimad tänud! :)
 • Life of Liisa -  Liisa kirjutab erinevatel teemadel väga põnevaid ja sisukaid postitusi, mida hirmus huvitav lugeda on. Lisaks kuulub tema kanal Youtube's kindlasti mu lemmikute hulka, sest positiivset ja ilusat inimest on ikka hea jälgida.
 • Kati Ollino - Mulle väga meeledib Kati postitusi/pilte jälgida, sest tegemist on stiilse inimesega, kes lihtsalt oskab nii ägedaid outfitte kokku panna, et ajab lausa kadedaks :)
 • Kaju Köök - Hands down on Olga minu lemmik kokandusblogija Eestis. Lisaks headele retseptidele kirjutab ta ka niisama huvitavalt elust-olust, mis tema blogi teistest sama suunitlusega blogidest eristab.
 • Costany's Sparkles - Triinu Liisi postitusi meeldib mulle lugeda just sellepärast, et tegu on äärmiselt positiivse ja armsa inimesega, kes vist küll kunagi ei vingu ja kellegi kohta halvasti ei ütle. Samuti on tal toredad vlogid, kus ta oma kasvava perekonna tegemisi-toimetusi jagab.
 • britiblogi.ee - Kuigi minu ja Briti elud on väga erinevad, tunnen ma tihti tema blogi lugedes äratundmisrõõmu, et keegi Eestist eemaloleku ilu ja valu samamoodi mõistab kui mina. Samuti meeldib mulle jälgida tema armsa perekonna tegemisi läbi vlogikaamera.
 • Do it for yourself! - Hiie-Liini blogi avastasin ma.. vot enam ei teagi, kust ma selle avastasin, aga tore, et avastasin. Oma aktiivse eluviisi ja positiivse ellusuhtumisega peaks ta igaühele vaid eeskujuks olema. Tema retseptidest/toidupiltidest saan ma nii mõnigi kord inspiratsiooni.
 • Eliise blogi - Mäletan, et Eliise blogi leidsin ma kunagi ammu ning jälgisin seda päris tükk aega. Vahepeal jäi see mul aga kusagile kadunuks ning kui eelmisel aastal see uuesti pilti tuli, hakkasin seda jälle rõõmuga lugema. Mulle on alati meeldinud Eliise pildid ning äärmiselt hea analüüsioskus, mis teeb tema postitused täiega huvitavaks.
 • Ninel - Mulle meeldib Nineli stiil - nii see kuidas ta kirjutab kui ka see, mida ta selga paneb. Postitusi on kerge lugeda ning õnneks lisab ta nende postituste juurde ka tublisti ilusaid pilte. Uusi vloge ootan ma alati pikisilmi kuid kahjuks pole ta neid viimasel ajal eriti teinud.
Millised on teie lemmikud? Äkki avastan midagi uut ning saan uue "raamatuga" peale hakata, hehe. 
 

10 kommentaari:

 1. Võtsin su postituse lahti ja ise mõtlesin pealkirja lugedes, et no davaiii, kui mina siin nimekirjas pole, siis max solv :S :S Õnneks ikka olin :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Viuh! Vedas mul! :D

   Kustuta
  2. :D loen sinu blogi ikkagi alati huviga ja elan su tegemistele kaasa!

   Kustuta
 2. Mina loen blogisid alati selles järjekorras, et kõigepealt igasugused reklaampostitused-tootearvustused-kamarajura, siis niisama mitte-nii-huvitavad postitused (nii palju kui pealkirja järgi oletada võib)jne ja kõige paremad "maiuspalad" - lemmikud blogijad ja eriti intrigeerivate pealkirjadega eriti intrigeerivat sisu tõotavad postitused - jätan õhtuks, selleks ajaks kui lapsed magavad ja saan segamatult lugemist nautida. Ja siis loen praktiliselt aegluubis, et need kohe otsa ei saaks :D
  PS! Iga kord, kui keegi ütleb, et ma kirjutan NALJAKALT, siis ma lähen võtan arhiivist suvalise postituse ette ja loen selle kriitilise pilguga üle. Et kus on nali. Hullult veider, kuidas ma ise ei taju seda üldse niimoodi...
  Igal juhul aitäh nominatsiooni eest :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja mul just vastupidi - ma lihtsalt pean lemmikud enne läbi lugema, sest kui ma enda jaoks vähem huvipakkuvate postitustega alustan, siis ma küll silmadega neid loen, aga mõte juba kipitab, et oh, huvitav mis see või teine seal oma postituses kirjutab. :D
   Ju sa ise oled oma huumoriga nii harjunud, et ei pane tähelegi enam kui head nalja viskad!

   Kustuta
  2. Aitäh Liina! :)

   Muideks, minu meelest on ka Pille blogi väga muhe! Tihtipeale mõtlen, on ikka inimesel huumorisoont antud, aga näe, ta ise ei pane tähelegi!

   Eelpool mittemainitutest tooks välja:
   - https://cycleofourlife.wordpress.com - väga ilusad pildid ja oli tore vaadata, kuidas kodu kerkis, aga kahjuks postitab väga harva.
   - http://www.foureyestwosouls.com - jällegi SUPER pildid.

   Kustuta
  3. Oh, mõnus! See esimene blogi meeldib mulle kohe väga!

   Kustuta
 3. Juhuuu its miii its miii! :D aga lahe, et meil paljud lemmikud kattuvad :)))

  VastaKustuta