neljapäev, 9. veebruar 2017

Talv tuli Bukaresti.. jälle

Ükspäev olin siin jube elevil, et ossa poiss, teed juba kõik paljaks sulanud ja linnud siristavad akna taga, ega see kevad enam kaugel pole. Ja eile - põmaki! - hakkas sellist laia lund sadama, et anna takka. Täna jätkub stabiilne lumesadu ja tuisk, kevadet ei paista kusagilt otsast. Kontrollisin isegi oma instagrami ajalugu ja eelmisel aastal, 15. veebruaril, oli õues 20 kraadi sooja. Ei ole aastad vennad :) et see talve üle virisemine mul siis ka meeles oleks, kui suvel 36 kraadi lagipähe lajatab!
Näete, aasta tagasi - 20 kraadi!
Meil olid veel nii head plaanid tehtud, et läheme homme Ikeasse, vaataks juba natuke kevadisemaid asju koju, aga selle plaaniga läks nüüd küll aia taha. Selles mõttes just, et meil pole talverehve all (ei ole siin kohustuslikud) ja Ikea asub nii kaugel, et sinna uisutamine oleks puhas lollus.
Eks siis tuleb tubasemaid tegevusi välja mõelda. Õnneks on meil kodus nii mõnus olla, et välja ei kipugi. Eile ostsime kapid toidukraami täis, lauamänge ja häid filme on samuti, niiet mis sa hing veel tahta oskad! Ma olen hästi tubli kokapreili olnud muideks, isegi risottot tegin ükspäev täitsa ise! Risotto on muuseas üks mu suuri lemmikuid, mida ma peaaegu alati pastale eelistan, aga vot ise pole teha tahtnud. No, et äkki läheb tuksi see tegu või nii. Aga jälgisin täpset õpetust ja passisin igale riisiterale kullipilguga peale ja lõpuks tuli see imemaitsev. Not to toot my own horn here, aga olen isegi mõnes restorani kehvemat söönud. Ka Martin sõi ja mõmises :)
Selles mõttes oli väga classy söögitegemine mul, et youtube's panin käima kümme tundi kestva "Girl from Ipanema" loo ja toidu tegemise kõrvale timmisin ise veini. Vahepeal lisasin sedasama veini ikka risottosse kah :) paremal minu lemmiksalat ehk spinat, kirsstomatid, pesto, granaatõun ja mozzarella.   
Kes mind instagramis jälgib (@liinamols), on seda pilti juba näinud, aga kes mu follower ei ole, siis chili con carnet tegin ma peikale comfort foodiks kui neil üks kaotus vastu võtta tuli. Heinekeni ja Chelsea mängu organiseeris ta ise juurde (vähemalt Chelsea võitis :)
Ja eile tegin vastlakukleid ning väikeseid singipirukaid. Mul pärmitaigna tegemisega väga head suhted pole, aga nüüd vist leidsin enda jaoks sobivaima retsepti, millest küll täiega pehme ja hea sai tuli. 
Vahukoor oli 20%, selleks ta nii vedel ongi :(
Ning kuidas saaksin ma mitte rääkida oma viimase aja suurimast obessionist! Praekartulid. No issamumeie kui hea võib üks asi olla! Lausa nii hea, et oleme neid juba kolm söögikorda jutti söönud. :D eile tegin neid veel koos šampinjonide ja sibulaga ning lihtsalt keele viis alla.

Täitsa rulli võib siin kodus selle lumesajuga minna. Mõnuled ja aga pugid onju!

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar