reede, 24. märts 2017

Kevadkoristus

Lugesin hiljuti Eliise postitust kodu koristamisest ning sain sellest nii palju motivatsiooni, et tegin sellega lõpuks ka ise algust. Oleme oma praeguses korteris elanud varsti kaks aastat ning shame on me, aga mõnda kappi pole ma päris põhjalikult selle aja sees ühtegi korda läbi sorteerinud. Nüüd aga on asjad juba nii kaugel, et ainult riided on veel läbi vaatamata - mis prügikasti, mis äraandmiseks ja mis endale jäävad. 
Eks sellepärast pole ma ka mitu päeva bloginud, sest ega see põhjalik koristamine üks kerge töö pole. Arvan, et praegugi, peale üsna paljude asjade likvideerimist, leiaks kappidest siiski veel nii palju pahna, mida me tegelikult ei kasuta.
Teades, et ühel päeval kolime me ikkagi Eestisse tagasi, oleme me algusest peale rääkinud, et ebavajalikke asju me ei osta, sest kuidas me need pärast siin kõik kokku pakiks ja kodumaale transpordiks. See oleks ikka nii suur töö, et sellest ei taha isegi mõelda... 
Jutt jutuks, fakt on aga see, et asju tekib meil juurde pidevalt. :D Paikne olles tahad sa ennast ikka ju võimalikult mugavalt ja koduselt tunda, ning "oma asjad" on selle tunde tekkimisel hädavajalikud. Vähemalt minu jaoks küll, miks ma muidu Eestist tulles iga kord oma "hädavajalikke" asju nagu lambanahk, lumegloobused ja dipipulbreid kohvrisse mahutan. Muidugi on inimesi, kes saavad ka palju vähemaga hakkama, aga mina kindlasti üks neist inimestest pole.
Nüüdseks olen ära koristanud peaaegu kõik meie kodu kapid, ainult dokumendid ja nagu ma enne ütlesin - riided, on veel sorteerimata. Kes mind Instas jälgib (@liinamols), see nägi kindlasti, et eile olid tule all jalanõud. Ja oh boy, kus meil neid ikka on! Tavaliselt on naistel hirmus palju kosse, aga meil on vastupidi - meie maja Carrie Bradshaw on Martin. Õnneks saime eile vist kahepeale oma seitsmest jalatsipaarist lahti ja kappi tekkis kohe ruumi juurde. Õnn, ma ütlen! Ennustan seda õnne siia umbes paariks kuuks, kuni need seitse jalatsipaari on uutega asendatud.
Riided ja dokumendid peavad aga nüüd natuke aega ootama, sest järgmisel nädalal nendega võitlemiseks aega pole ning peale seda tuleb mul arvatavasti juba üks Eesti reisuke ette võtta. Õnneks istuvad need asjad mul siin rõõmsa näoga kappides ka siis, kui mul lõpuks see aeg tekib ning arvatavasti on neid selle aja peale ka kenasti juurde tulnud.

2 kommentaari:

  1. Oo kui lahe, et see postitus sind liigutama utsitas! :) Kui veel riiete ja dokumentidega ka hakkama saad, siis on pärast nii hea tunne sees ja kodus oleks lausa nagu puhtam õhk, kapid ei ägise varjatud hunnikute all.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Sinu postitusest õhkas sellist mõnusat korras kodu rahulolu, et tahtsin ka kohemaid seda rahulolu tunda. :)

      Kustuta