kolmapäev, 15. märts 2017

"Tahan kaks kilo alla võtta" salatiretsept

Kujutate ette, käes on märtsikuu ja mul istuvad jõuluajast saati vaevaga saavutatud kaks liigset kilo ikka rõõmsa näoga puusal. Enne oli lausa kolm, aga juba kaks päeva pasta ja saia söömata jätmist on imesid teinud. Allesjäänud kaks aga õõtsuvad iga sammuga kaasa ja on muidu vahvad sellid. NOT! Vaeva ma nende saavutamiseks kindlasti nägema ei pidanud, piisas vaid iga issanda päev vahvleid-jäätist-verivorsti-jälle vahvleid pugida ja oligi käes! Mitte, et see menüü üldse kahtlust tekitaks, et sellest mõned lisakilod tekivad.. Ning ise nuputan, miks ma ennast üldse ilusana ei tunne, kui püks igast kandist pitsitab. Daaah!
Küll aga kaovad need üleliigsed sõbrad tavaliselt siis kui oma tavalise rütmi juurde naasen, ehk Bukaresti tagasi tulles. Seekord aga on nad liiga kauaks külla jäänud :) time to vacate the property!
Peale iseenda pole aga ka kellegi peale näpuga näidata, sest ega keegi siis relvaähvardusel mulle neid küpsiseid suhu pole toppinud. Ikka ise oma väikese valge käekesega tegin seda :) Martinit süüdistan natuke ainult, mida ta jätab siis neid Raffaellosid siia koju ja läheb ise minema.. 
Üksi kodus olles on mul kõik kontrolli all, ei mingit vitsutamist ega diivani peal aeledes kommi nosimist. Aga kui peika ka kodus on, siis on ju nii mõnus ennast diivanil kerra kerida ja midagi näksida. Ja õhtused ajad on just need kõige ohtlikumad ajad. Märkamatult oled jälle midagi põske pistnud! 
Ühtegi asja ma endale muidugi päriselt ei keela, oma koogitüki või kommid söön ära lihtsalt hommikupoolikul, siis jõuab need ikka päevapeale ära ka põletada. Õhtul aga tasub kergemalt võtta küll, siis saab kõht ka ikka öösel magada ja ei pea kõike rasket seedima ja öö läbi üleval passima.
Et aga postituse pealkiri sisuga seotud oleks, panen ma kõige lõppu ühe tuunikalasalati retsepti, mis minuarust selliseks kahe kilo kaotamise ajaks hästi sobib. Koguseliselt tuleb sellest välja üks hirmus suur kausitäis, aga kuna mina sellest salatist veel tüdinenud ei ole siis ei ole mul selle vastu ka midagi. Meeldib mulle seda süüa koos näkileibadega (Wasa omad on parimad!) või lihtsalt niisama paljalt.

Salati jaoks läheb vaja:

2 karpi tuunikala omas mahlas
umbes 15 makrapulka 
2 muna
väike purk marineeritud kurke
200g kodujuustu
väike lusikatäis lahjat majoneesi
hapukoort või maitsestamata jogurtit 

Haki makrapulgad, muna ja hapukurgid väikesteks kuubikuteks, sega juurde kodujuust, purustatud tuunikala, hapukoor ja majonees. Maitsesta soolaga, sega ja pista pintslisse!

2 kommentaari:

  1. Õhtusöögiplaaniga vaevan siin just oma pead. Oi kui hea, et sinu postituse otsa "koperdasin". Lähen ostan poest asjad ära ja asi ants! :D

    VastaKustuta