teisipäev, 29. august 2017

Igapäevarutiinist ja lennujaamas ootamisest

Mõnusaid viimaseid augustikuupäevi! Appikee, kui elevil ma septembrikuu alguse pärast olen! Nagu ootaks kooli algust või midagi.. tegelikult on sügis minu lemmik aastaaeg ja ootan seda igal aastal pikisilmi. Bukarestis elades ootan ma sügist muidugi ka selle tõttu, et ehk hakkavad vaikselt need paganama kuumakraadid ka järgi andma. No kaua võib üks inimene higistades hambaid pesta? Enough is enough onju!

Hakkame vaikselt oma igapäevarütmi sisse elama ja suvine kaos jääb seljataha. Martinil on taas trennid ja mängud, minul kodused toimetused ja mu väike tööke. Samuti kuulub iga päeva juurde ka meie järgmise suve pulmapeo peale mõtlemine (ja mitte ainult mõttejõul ei saa asjad tehtud, tuleb ka päriselt tegutseda), oma lemmikhobi ehk blogiga tegelemine ja muidugi tuleb ka üksteisele aega võtta. Jaaa kõige selle kõrvalt tuleb ka iga paari kuu tagant Eestisse lennata, et kodused üle vaadata ja ülalpool nimetatud pulmaplaneerimisega tegeleda. Tuleb kiire aasta, pole kahtlustki :)

Ega ma polegi ju veel kirjutanud, mis kadalipu ma seekord läbima pidin, et Bukaresti jõuda. Oeh. Lendasin Tallinnast ära 12. augusti hommikul koos Mariga, kes meile siia nädalaks külla pidi tulema. Plaan oli juba sama päeva õhtul kell viis siin olla, et rahulikult tsillida ja asju lahti pakkida. Et teid mitte pika jutuga tüüdata, võtan asja kokku nii, et peale lendude tühistamist ja kõiki neid hilinemisi jõudsime me palavasse Bukaresti õhtul kella viie asemel hoopis ööl vastu pühapäeva kell pool kolm öösel. Jube halb kui sellised asjad ette tulevad, aga kui juba tulevad, siis tasub vaid õnnelik olla kui sa sellises olukorras üksi ei juhtu olema. Meil Mariga läks õnneks aeg kiirelt - tagusime aga kaarte, vallutasime "telekatoa", sõime ja lõime lihtsalt aega surnuks. Kui juba kümme tundi lennujaamas passinud olime, hakkas küll veits tunduma, et oled Tom Hanks "Terminali" filmist, aga peale selliseid tunde paistiski kõik juba natuke teises valguses. :D
Ning kõigile, kes seda veel ei tea - kui lend lõppsihtkohta üle kolme tunni hilineb, on teil õigus hüvitisele. Muidugi on seal ilmatuma palju nüansse, aga kui teil kunagi selline olukord ette tulema peaks, siis uurige kindlasti asja ja ärge lugege seda lihtsalt üheks ebameeldivaks lennureisiks. Meil oli õnneks kohe üks tore inimene varnast võtta, kes meid seadustega kurssi viis ja kaebust esitada aitas. Ole sa tänatud, H!
Mind tegelt huvitab kuidas teil on lendudega olnud - olete palju ootama pidanud? Olete mitmel korral tühistatud lendude otsa sattunud? Olete hüvitist nõudnud?

Ahjaa, ühe lubaduse pean ikka kah siia lõppu kirjutama. Luban kohe suure suuga ära, et otsin Legriakese kapist välja ja hakkan jälle vlogima! Suvel vlogimisest ei tulnud kohe üldse midagi välja, sest no ei ole minust inimest, kes sõpradega koos olles veel filmima viitsiks hakata. Hell, ma ei taha isegi telefoni näppida kui seltskonnas olen! 

8 kommentaari:

 1. Mu kõige pikem ootamine oli Kopenhaagenis, kui pidin lendama USAsse, esialgse 2h asemel istusin lennujaamas ka umbes 10h. Olgu öeldud, et esimene lend Eestist väljus varahommikul ehk olin eelneval ööl magada saanud kuskil 3 h. Ei olnud tore kogemus. :D Kuna aga olin siis esimest korda lendamas ja alles noorukene, ei teadnud miskit hüvitist nõuda (ei tea, kas tol ajal 10 a tagasi seda saigi teha).
  Muidu pole väga tühistamisi ette tulnud õnneks, ehkki vahepeal lendasin ikka väga tihti, kord kuus vähemalt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hehee, ei tea ka mina kuidas kunagi need lood olid. Aga nagu mul üks tuttav hilinemiste kohta ütles - kui juba hilineb, siis parem üle 3h, et kasu ka oleks. :D

   Kustuta
 2. Korra olen saanud hüvitist, Los Angeles - Frankfurt asemel lendasin LA - Münhen - Frankfurt ja hilinesin mitu tundi. Lufthansa maksis 400 dollarit peo peale.

  Oodanud, tühistatud... ikka juhtub. Tänagi läks Tallinna lennujaamas tunnike üle, Varssavi lend läks hiljem välja. Mul oli raamat kaasas, sain rahulikult lugeda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mhmh, mina olen ka Lufthansalt hüvitist saanud, aga seda ülemüüdud lennu tõttu. 200€ ja tegelikult jõudsin lõppsihtkohta varem kui oleks pidanud. :)

   Kustuta
 3. Anonüümne2/9/17

  Ma olen korra Nordicast hüvitst saanud- 250€. Meie otselend tühistati ja suunati vahemaandumisega lennule- kohale jõudsime veidi üle 3 tunni hiljem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vaatan just, et Nordicaga on päris palju jamasid olnud, eriti viimasel ajal. :P

   Kustuta
 4. Mulle väga meeldisid su vlogid ja polnud varem blogi isegi näinud. Täna avastasin selle ja nii tore lugeda, et sa ikka plaanid uuesti vlogima hakata, sest ma olen üsna laisk lugeja. Ma natukene juba olin kurb, sest lahe oli vaadata elu mujal riigis. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi kui palju mulle sellised kommentaarid motivatsiooni annavad! Aitäh Sulle! Ning praeguseks hetkeks on uus vlog juba üleval ;)

   Kustuta