kolmapäev, 1. august 2018

Preilist prouaks ehk pulmapäev (osa II)

Esimest osa meie pulmapäevast loe SIIT.

Enne kui jutuks läheb, siis mainin ära, et sain just eile fotograafi (Maris Sits) pildid kätte ning otsustasin kogu pildirea postituse lõppu lisada.

Kas mäletate, et juba kevadel ma kirjutasin sellest, et olen mõtetega juba sealmaal kuidas oma pulmapäeval tuim tükk olla ja mitte terve päeva tönnida? No ütleme nii, et terve päeva ma tõesti ei nutnud, aga vahepeal kiskus silma ikka kole märjaks küll. Näiteks siis kui Martin mulle enda tõotust luges. Või kui mina enda tõotust talle lugesin. Või kui ma lõpuks õnnitlemise ajal enda prantsuse sõbrannat nägin.. no praegu tundub, et ikka terve päeva valasin pisaraid. :D
Kui nüüd jätkata sealt, kust eelmine postitus pooleli jäi siis läheksin ma edasi sellega, et peale tseremooniat toimus õnnitlemine ja pildistamine. Lõime klaase kokku ja kuulasime kõike ilusat, mida me kallid inimesed meile öelda tahtsid. Peale külalistega pildistamist tegime veel kahekesti samuti ühe tunniajase shooti
Kella kuuest istusime juba lauda ja pidu võiski alata. Ma edasise kohta tegelikult väga detailselt kirjutada ei oskagi, sest kogu õhtu läks lihtsalt niii kiirelt. See on ka asi, mida ma tulevastele abiellujatele südamele panna tahaks - nautige seda päeva, sest see möödub kiiremini kui ükski teine päev teie elus. Ausalt. 
Pulmaisaks oli Leho Luukas - inimene, kes viis oma ülesandeid läbi nii spetsilt, et tunne oli nagu oleks tegemist vana sõbra ja pulmakülalisega, mitte inimesega kes tegi vaid oma tööd. Üks meie eesmärke pulmade korraldamise juures oligi muuseas see, et inimesed kes meil sellel päeval abis on, oleksid meie endaga enamvähem samas vanuses. Tundus kuidagi loogiline, et selle jaoks, et see päev tuleks meie nägu ja ka eelnev planeerimine oleks võimalikult lihtne, võiksime meie ja vastav teenusepakkuja olla samal lainel. Ja kelle muuga seda veel juhtuda saab kui inimestega kes on sinuga samas vanuses ja mõistavad sinu visiooni ilma probleemideta. Kui keegi siinkohal kardab, et ehk ei ole noorema generatsiooni esindajatel nii palju kogemust või mida iganes, siis see on küll asjatu mure - saage kokku, lobisege tunnike ja üsna pea on selge kas klapite või mitte. Lihtne!
Kaldusin natuke teemast kõrvale ja hakkasin targutama, aga pulmapeo juurde tagasi tulles jätkan ma sellega, et mulle endale tundus, et peol oli kõik tasakaalus - oli aega istuda, süüa ja lobiseda, oli piisavalt mänge ja tegevusi, oli aega tantsimiseks ja oli aega, et külalised omavahel tuttavaks saaksid. 
Kell 20.30 alustasime me esimese tantsuga ja peale seda meie enam Martiniga väga maha istuda ei jõudnudki. Tegime omavahel juba enne kokkuleppe, et kui meid kusagil mujal ei vajata, siis meie oleme tantsuplatsil. See on veel midagi, mida ma tulevastele abiellujatele meelde tahaks tuletada - teie olete peo hing ja see element, mis peole õige hoo sisse annab. Ei tasu loota, et rahvas läheb tantsima kui te ise vaid laua taga istute. Võtke aga oma külalistel käest kinni ja kutsuge nad tantsima, sest pruutpaarile ei ütle sel päeval keegi ära. :D
Bändiks oli Nukker Kukeke ja las ma ütlen teile - nad on nii ägedad! Repertuaar oli Kings of Leonist Saaremaa valsini välja ja vahepeal oli mul tunne, et ma olen mõnel kontserdil, mitte enda pulmapeol. :D inimesed lasid ennast ikka korralikult lõdvaks ja tantsiti nii, et põrand värises. 
Kell üksteist lõikasime lahti pulmatordi, filmisime videograafiga veel viimased kaadrid ning mina lennutasin minema oma pruudikimbu. Selle sai kätte muuseas minu hea sõbranna ja Martini parima sõbra elukaaslane Kelly. Enam õigemasse kohta see minna ei saanudki :) et Martin samuti midagi vallaliste kuttide vahel loosi panna saaks, otsustasime, et tema saadab minema ühe kuldse käsipalli, mille ümber oli kinnitatud minu sukapael. Selle sai kätte minu tädipoeg, kellel samuti oleks aeg see abieluvärk ära teha.
Kui bänd lõpetanud oli, jäi üks bändliikmetest veel edasi dj-ametisse. Olime selle juba eelnevalt paika pannud ja nii ei saanud pidu bändi lahkumisega läbi, vaid jätkus hommikul kella viieni. Tantsuliigutusi vaadates tundus, et bänd oli külalistele vaid soojenduseks ja see, mis edasi toimus.. see las jääda vaid pulmas olnute vahele. :D
Järgneval päeval said külalised minna sauna ja basseini, lihtsalt veidi puhata ja muljetada. Lõunal saatsime me enda külalised teele ja kaasa said soovijad nii palju lilli kui nad ise soovisid, sest meie ei tahtnud kaasa võtta midagi (sõitsime järgneval päeval Saaremaale, et sõprade seltsis veidi aeg maha võtta enne kui Martin tagasi Bukaresti sõitma pidi). Tegelikult palusimegi me külalistel lillede asemel kaasa tuua mõni huvitav vein, sest see oli lihtsalt rohkem meielik (kui te seda blogi kauem lugenud olete, siis teate küll meie suurt armastust hea veini vastu). Lillede eest olid floristid hoolitsenud nii kui nii ja rohkem me neid juurde ei soovinud. Seega lõppeski pulm nii huvitavalt, et hoopis külalised lahkusid lilledega, mitte meie :)

Ma ei taha küll siinkohal nina püsti ajada ja öelda, et vot kus oli alles pidu, aga.. vot kus oli alles pidu! Tõesti, me ise jäime kõigega niivõrd rahule ja tundub, et külalised ka. Ühtegi kriitikanoolt või halba sõna me kuulnud ei ole ja isegi kõige otsekohesemad sõbrad pole minu pinnivate küsimuste peale, et kuidas siis päriselt oli, murdunud. 

Oskan soovitada seda, et usaldage professionaalne ja kuulake nende ettepanekuid - nemad teevad seda tööd igapäevaselt. Andke inimestele vabad käed - me ei öelnud vist kordagi näiteks floristidele või toitlustajatele kuidas kõik täpselt olema peab, lihtsalt seletasime oma nägemust ja tulemus oli suurepärane. Planeerige - ma siiralt usun, et hästi korraldatud ürituse võti on asjade läbimõtlemine ja planeerimine. Andke aega ja ärge tehke midagi üle jala - alustage planeerimist varakult ja koguge ideid. Üritage pidu planeerides kogu sündmust ka läbi külaliste silmade näha - see on ka nende jaoks pidupäev ja kaua oodatud sündmus. Ning kõige olulisem - nautige nii pulmade planeerimist kui seda päeva, sest see möödub kiirelt.

Peokoht ja toitlustus: Luhtre turismitalu
Registreerimine: Luhtre turismitalu
Kutsed: Sipelga Letterpress
Notar: Karl-Eerik Jäetma
Pulmaisa: Leho Luukas
Fotograaf: Maris Sits
Videograaf: Innar Hunt
Tseremooniamuusik: Taavi Peterson
Ansambel: Nukker Kukeke
Floristid: Janne Lumi ja tema dreamteam
Dekoratsioonid: Kõvernael, pruutpaar ise ja abilised, Ebay
Peosaali seinakaunistus: Blossom by Kärt (leitav Instagramist)
Pruudi soeng ja jumestus: Merili Pikk
Pruutkleit: Otilia Brailoiu (Rumeenia)
Pruutneitsi kleit: dresshouse.ee
Pruutpaari jalatsid: Converse, Vagabond, Seveneast
Peigmehe riietus: Trends by Adina Buzatu (Rumeenia), Sangar
Kõrvarõngad: Goldtime
Sõrmused: Sabrini (Rumeenia)
Puidust sõrmusekarp: Ebay
Puidust ametimärgid ja kingitustekast: Mäerand Grupp
Pulmaküünal: Võhma Valgusevabrik
Pudelisildid: pruudi disain ja tekstid, teostus Promostar
Makroonid: Maiuspalad
Pulmatort: Ristikheina kohvik 
Ilutulestiku asemel: särtsu, sädemeid, tuld ja häid soove merevaigupulbri abil (tellitud lightamber.com)


Mul on eelpool nimetatud teenusepakkujate, abiliste ja tellitud asjade suhtes öelda vaid head ning annan oma julge soovituse huvi korral nimetatud inimeste või firmadega kontakteeruda. Absoluutselt igaühega oli kiire ja kerge suhtlus ning suurepärane koostöö. Nagu ma juba enne ütlesin, siis usaldage professionaale - nad teavad, mida nad teevad! :)
 




6 kommentaari:

 1. Sattusin sinu blogisse täiesti juhuslikult kellegi blogrolli kaudu ja olen piltidest ja sündmustest täiesti lummatud! Kuna ka ise abiellun paari nädala pärast ja just Maris tuleb pildistama, siis olen juba ette rahul :) Imeilus!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Anonüümne1/8/18

   Suured õnnesoovid! :)
   Olete heades kätes, Maris liigub nii vaikselt ringi, et ei märkagi ja siis hops!, on sul järsku sadu ja sadu pilte teie tähtsast päevast iga nurga all. :)

   Kustuta
 2. Vägaaa kaunis!! Pulmavideo tuleb? Ma loodan et vastus on jah ja sa jagad seda meiega kunagi :)

  VastaKustuta
 3. Anonüümne17/10/18

  teil olid fotol mõlemal conversid, samas piltidel nägin kingasid :) Millal - mis hetkel olid siis tossudega?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Anonüümne17/10/18

   Conversedega olime peale südaööd, sest nendega kannatas hommikuni pralletada. :)

   Kustuta