reede, 14. juuni 2019

Doktor Liina võtab sõna ehk tervisejutud

Täna öösel ärkasin jälle sellepeale üles, et sain aru, et olin hambaid krigistanud. Ma lihtsalt ei või enam. Hüppasin voodist püsti ja jooksin vannituppa vaatama kas kõik ikka okei on. Õnneks oli nii palju okei, et ühtegi kildu ma seekord välja ragistanud ei olnud, aga ühe hamba juurest oli ige verine ja põse olin ka seekord seest katki närinud. Ma ei saa aru, miks ma niimoodi teen! Mul ei ole absoluutselt stressikas aeg praegu, lihtsalt puhkus ja kulgemine. Kuidagi nii vastik ja kurb tunne on sellepärast ühteaegu. Kuna mu enda hambaarst mulle kevadel öökapesid teha ei jõudnud (siis kui asi eriti hulluks läks, aga hakkasime Eestisse sõitma), otsustasin, et lähen täna poodi ja ostan mingid pehmed spordikaitsmed ja hakkangi nendega nii kaua magama kuni tagasi Bukarestis olen ja päris öökaped valmis saavad. Nutt tuleb peale lihtsalt. Elu sees pole ma kuulnud, et kellelgi lõualuu niimoodi ragiseks nagu minul.. ÕÕÕÕÕÕHHHHH!
On kellelgi sarnast probleemi olnud? Oskab keegi mingeid nippe soovitada kuidas see krigistamine lõppeks? Ma võtan küll vitamiine, et närvisüsteemi tegevust toetada ja magan hästi madala padjaga, et kaelas mingeid pingeid ei tekiks. Lisaks proovin igal õhtul niimoodi magama jääda, et hambad ei oleks kokku surutud, aga nagu näha, siis pole neist  asjadest midagi tolku. Andke abi, muidu on mul varsti sahtel täitsa tühi.

Terviseteemadel jätkates, siis tegin ma sel nädalal midagi esimest korda elus. Käisin nimelt mammograafias! Mingeid kaebusi mul ei olnud, aga samas polnud ma ka kunagi kontrollis käinud ja tundsin, et võiks ning peaks. Õnneks on "tüdrukud" terved ja uuesti (kui kaebusi ei ole) soovitas arst tagasi minna siis kui neljakümnes eluaasta kukkuma hakkab. :D Süda rahul! Kuigi ma n-ö riskigruppi ei kuulu ja otsest vajadust minna ei olnud, siis kipub erinevate tervisehädadega olema nii, et need ei küsi vanust, sugu ega midagi muud ning haiguste varajaseks avastamiseks lihtsalt peab aeg-ajalt ennast üle vaadata laskma. Mina käisin AS Mammograafi kliinikus Kotka tervisemajas ja kiidan sealset teenindust väga - hästi tore arst ja meeldiv teenindus :)
No ja üks tervisega seotud asi meenus veel nüüd. :D eelmisel nädalal tuli ripsmetehnikuga geenidoonorlus jutuks ja ma ütlesin, et nii väga tahaks enda geeniproovi anda. Eile aga läks õnneks ja sain jaole. Kes veel ei tea, siis kogu protseduur on tasuta ning minul läks ankeedi täitmise ja vere loovutamisega kokku umbes viis minutit. Kes verd pelgab, siis olge rahulikud - seda ei võeta üldse palju. Isegi minusugune käeväristaja sai hakkama ja ei nutnud ega midagi.
Nonii, nüüd said küll kõik tervisejutud räägitud. Hoolitsege enda eest ja olge hoitud!

2 kommentaari:

 1. Anonüümne15/6/19

  Mul sama probleem hammastega seega huvitab kuidas see magamine nene kaitsetega kujuneb.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vähemalt keegi teab, mida ma tunnen! Täna magasin spordis kasutatavate hambakaitsmetega ja und ei seganud need kuidagi. Ainult tagumised hambad olid hommikul veits hellad..

   Kustuta