esmaspäev, 9. september 2019

Murphy seadus peab paika

Ma olen inimene, kes näiteks päikeseprillide alla väga suurt raha panna ei taha. Mitte, et ma hullult kardaks, et nendega midagi juhtuks, aga lihtsalt nagu.. miks ma peaks mingi tavalise asja eest sadu eurosid maksma kui ma näiteks kümne euroga saaks täiega ägeda paari ostetud? Ja seda enam, et kui ma neid odavamaid paare ostan, siis ma ju saan neid igasuguseid erinevaid osta. Sest me teame küll, kes surres võidab ja mulle meeldib väga võita.
No ja suve algul ma olingi räme kunn oma nelja paariga, mida kõiki ma ka aktiivselt kasutasin, aga vot nüüd septembri saabudes oli küll mingi pahandus juhtunud, sest mul oli alles vaid üks paar terveid päikeseprille. Või nii ma vähemalt arvasin. Juba leppisingi olukorraga, et okei, vähemalt on mul see üks terve paar olemas ja elan üle eks. Aga siis olime Martiniga basseini ääres ja järsku ta ütleb mulle: "Eee, kuule, sul on prillidega midagi vist valesti." Ja oligi käes, viimase paari tund oli tulnud! Raam katki ja oligi pidu läbi.
Need olid isegi kallid veel, mingi 17€ vist
Eelmisel kolmapäeval jalutasin poes ja astusin sisse sinna poodi, kust mu kaks hingusele läinud paari pärit olid ja oh õnne - neil oli ilmatuma suur allahindlus ja ma sain endale kolme euroga uued prillid! Hurraa!
Mina oma uusi kolmeeuroseid prille nautimas
Mõelge kui kurb ma oleks olnud kui kõik need neli paari oleks umbes saja euro kanti maksnud. Suvega oleks neli sotti vastu pükse olnud! Küll on hea, et ma ikka siuke odav olen. :D

EDIT: arvasin, et oma kõige lemmikuima prillipaari olin ma lihtsalt kusagile unustanud, sest neid ei tulnud kusagilt välja. Otsisin kodust, kõigist käekottidest, autost ja kust iganes. Laupäeval tahtsin autos telefoni laadida ja arvake, mis seda laadimisesahtlit lahti tehes välja tulid? MU PRILLID! Nagu õige naine süüdistasin kohe Martinit nende ära peitmises. :D Murphy peab ikka paika - ostsin uued ja kohe tulid vanad ka välja.

Üks muu lamp jutt lõppu, aga kas teile meeldivad toaparfüümid? Need kuhu pulgad sisse pannakse, ma mõtlen siis. Ma isiklikult lihtsalt ju-mal-dan neid. Koguaja ostan kokku ja poetan neid igasse tuppa. Eestis olles avastasin, et sõbrannal oli mingi eriti hea veel. Muidugi kohe pärisin, et kust ta selle sai ja ta ütles, et Kukupesast - vot selline oli tal: https://www.kukupesa.ee/tooted/sisustus-toaparfuum-(old-million)-t708K, kui ma eksin, siis paranda mind palun. :D aga see tõesti oli mega hea!
Igatahes ostsin endale koju praegu sellised ja vaadake kui armas pakend:
Ei raatsi kohe välja võttagi :) valetan, tegelt on ammu väljas teevad mu koju head lõhna. Ideaalis võiks veel nii olla, et saaks neile täitepudeleid osta, et ma iga kord seda vedelikuanumat ära viskama ei peaks. Äkki ongi, ega ma ju ei tea!
Ma loodan, et sel nädalal saab mu üks suur soov teoks. Nimelt tahan ma meie koju osta suure peegli. Nii lamp asi tegelt, aga mõelge korra kui teil poleks sellist peeglit, millest end varbaotsast kuni peanupuni näha. Raske onju? Ma iga kord pean meie väikese esikupeegli ees mingeid imevigureid viskama, et näha kas jalats ikka riietusega üldse sobib. :D Ausaltöeldes ma pole isegi varem selle peale mõelnud, et nüüd tuleks minna ja see peegel ära osta. Nii harjunud juba selle peeglita eluga vist! Ega ma nüüdki ei mäleta kust mul järsku see idee tuli, aga noh, parem hilja kui mitte kunagi.
Nüüd aga uuele nädalale vastu! Rumeenias hakkas tänasest jälle kool, nii et õu on kisa täis. Meie naabermaja on muuseas koolimaja ja täna hommikul ärkasime näiteks hümni saatel üles. Milline pidulik hommiku algus!

4 kommentaari:

 1. Anonüümne11/9/19

  Põhjus, miks mina ostan nö kalleid päikeseprille:
  Suurim probleem odavate päikeseprillide puhul on viis, kuidas on nende klaasid valmistatud. Üldjuhul tehakse need tavalisest plastikust ning toonitakse õhukese värvikihiga, kuid ei ole kaetud spetsiaalsete filterkatetega. Veelgi halvem on see, et selliselt võime oma silmad seada isegi suuremasse ohtu kui päikeseprille üldse mitte kasutades. Päikeseprillid, millel puudub UV-kaitse, vähendavad nähtava valguse intensiivsust, mille tulemusel pupill suureneb lastes silma sisse suuremal määral UV-kiirgust, kui seda oleks juhtunud ilma päikeseprillideta.
  Allikas: https://opti.ee/paikeseprillid-aksessuaariks-ja-kaitseks/
  Ja ausalt öeldes ei ole ühedki kallid prillid mul ära lagunenud ka.
  Ei ole üldse targutamisena mõeldud, aga võibolla saad siit uue vaatenurga :)
  H.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Absoluutselt arusaadav otsus! Mu enda abikaasa talitab täpselt samamoodi. 😜 selle vahega, et tema prillidel kipuvad klaasid eest ära kaduma, ma ei tea mis värk sellega on. 😁

   Kustuta
 2. Anonüümne14/9/19

  Sama siin, ostsin Ray Banid eelmisel aastal hingehinnaga sest viskas ka üle see odavate katkiminek ja kõik sõbrad soovitasid nn kvalitetprille. Never enam ei ostaks suvalisi prille! Reaalselt nägemise kvaliteet on super (mul veel polariseeritud), ühtegi kriimu ega midagi pole, kukkumised on üle elanud. Milleks odavat kräppi osta iga aasta :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No näiteks selleks, et kui ära kaovad, siis pole nii kahju. 😁

   Kustuta