esmaspäev, 7. oktoober 2019

Mägedes

Meil oli möödunud nädalavahetus täitsa vaba ja niimoodi otsustasimegi linnast jeed tõmmata ning mägedesse minna. Meil siin Rumeenias on selline kuulus maantee nagu Transfagarasan. Jookseb ta üle Karpaatide ja avatud on see maantee vaid mõned üksikud kuud aastas - sel aastal juuni lõpust oktoobri lõpuni, ülejäänud aja on ta lihtsalt paksu lumevaiba all. Tee on meeletult käänuline-kurviline koos peadpööritavate tõusude ja langustega. Õnnetusi juhtub seal olenemata lühikesele lahtiolekuajale siiani igal aastal, aga huvilisi see ei heiduta, sest vaated on i-me-li-sed. Enne Transfagarasanile sõitu saime kokku ühe vana sõbraga ja ta rääkis, et suvel oli ülesmineku järjekord umbes kaks tundi. Täitsa pekkis! Kaks tundi mäest üles venida ja siis veel teist samapalju alla kah! Ja kujutad ette kui sul veel manuaal peaks olema.. lihtsalt mingi raiud neid käike seal. Tänan, ei. 😄
Tegelikult oleme Transfagarasanil varem ka käinud ja ajaliselt ka umbes samal ajal - oktoobri alguses, aga seekord oli kõik hoopis teisiti. Tookord (aastal 2015 vist) paistis päike ja lund pidi luubiga otsima. Seekord aga oli kõrgeimas punktis juba pisuke miinus, lund sadas ja kohtutavalt külm oli ka. Udu oli nii paks, et ega väga kaugele ei näinudki (enamus pilte on tehtud juba allapoole sõites).
Ega seal üleval väga mingisugust elu ei ole. Mõned majad siin-seal siiski on, aga ega ma pead ei või anda, kas seal aastaläbi keegi elab ka. No äkki keegi selline seal siiski elab, kes maailma peale vihane on, ega ma ju ei tea, uksele koputama just ei läinud. 😄
See auto seal all paistab imetillukesena ju!
Aga seal on nii ilus! Iga kurv on omaette vaatamisväärsus ja pilte/videoid võiks lõpmatuseni teha. Seal üleval on nii vaikne, et kui mõni auto just mööda sõitma ei juhtu, siis kuuled ainult tuule mühinat ja ongi kõik. Imelik on seal olles mõelda, et ainult nelja-viie tunni kaugusel on Bukarest, kus elab umbes kaks miljonit inimest ja nii vaikset hetke ei teki suurlinnas kunagi. Blows my mind!

Lisasin posu videoid enda Instagrami highlightside alla, et neid sealt vaadata (ja ma ise meenutada) saaks. Kes suvel Rumeenias omal käel reisimas on, siis Transfagarasan on täielik must-go. Panen pea pakku, et te ei kahetse kui selle käigu ette võtate!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar