kolmapäev, 27. november 2019

Tervisest ja kõigest muust. Aga peamiselt ikka tervisest

Tervist Eestimaalt!

Tegelikult võiksite hoopis teie mulle tervist soovida, sest sellega on mul juba nädal aega kitsas käes. Juba päev enne kojutulekut jäin ma nii tõbiseks, et hoia ja keela. Siiani pole terveks saanud! Eile olin konkreetselt terve päeva horisontaalis, sest mu pea lõhkus niimoodi valutada, et õhtuks olin ma juba täiesti meeleheitel ja kui Martiniga õhtul facetime'i tegin siis hakkasin ma lihtsalt nutma. Nutt tuli peale pigem sellisest abitusest, et konkreetselt mingi asi ei aidanud ja jaksu millegi jaoks ei olnud ja lihtsalt oli endast nii hale.
Need peavalud, mis mind kimbutavad ei ole sellised tavalised peavalud, vaid ma kirjeldaksin neid hoopis nii, et iga natukese aja tagant lööks mind keegi nagu sukavardaga lagipähe. Alati kaks korda järjest ja alati täpselt samasse kohta. Ma ei tea millal need hakkasid, aga kümme aastat tagasi kindlasti. Vahepeal polnud mul neid mitu aastat ja siis nüüd jälle aeg-ajalt on. Vahel kord aastas, vahel paarikuiste vahedega. Ja kuna neid peavalusid vahepeal jälle tükk aega ei ole siis ega arsti juurde ju ometi minema ei hakka, kus sa sellega. Lihtsalt kannatan ära nagu Eesti mutt muiste.
No ja ega see peatäis nuttu ka asja tegelikult paremaks ei teinud, vastupidi. Voodisseminekuks valutas mu peake juba igatepidi ja üldse oli nii vastik olla, et kõige targem oli lihtsalt ennast ruttu magama sundida ja öö läbi pöidlaid pihus hoida, et hommikuks parem olla oleks. Ja töötas! Täna olen ma nagu uuesti sündinud!

Praegu vaatan, et kui postituse esimeseks jutuks on terviseteemad, siis ega vist see aeg ka kaugel ei ole kui ma vestlust alustan sõnadega: "Tead, kelle surmakuulutust ma lehes nägin?". 😄 nali naljaks, aga tegelt on praegu nii, et sõbrannal avastati puukborrelioos ja praegu algavad meie igapäevased vestlused sellega, et kuidas kummagi tervis ka täna vastu peab. Seega olete hoiatatud - puugid ei ole kusagile kadunud ka sügise saabudes!

Nagu öeldud, siis olen ma täna nii elu täis ja hindan peavalu vaba olemist kõige täiega. Värvisin lausa selle tähtsa päeva puhul isegi kulmud ja ripsmed ära, voh! Mitte, et mul kusagile plaanis minna oleks, aga endal ikka kenam vaadata. Tellisin endale hiljuti Kehapoest Wunderbrow kauapüsiva kulmugeeli ja nüüd üritan selle kasutamist endale käppa saada. Muud veel ei oska öelda kui seda, et kauapüsiv on ta tõepoolest. Pean veidi veel katsetama ja ehk oskan siis parema ülevaate anda. Kes aga seda endale tellida tahab, siis praegu on ta soodukaga müügis.

Kuna ma eile ainult lamavas asendis olin siis proovin ma täna hästi produktiivne olla. Panin juba tükk aega tagasi ahju soodasegu alla "likku", et mu ahjuke läikima lüüa. Enne olen ikka mingisugust keemiat kasutanud, aga guugeldamine andis tulemuseks, et soodasegu peaks selle töö samahästi ära tegema. Saame näha. 

Kodus olla on ikka nii mõnus! Hommikul Terevisioon käima, küünlad põlema.. tass pätikohvi ja rukkipala ka - ma ausalt ei tea kas saaks veel hubasem hommik olla. 😊 no ainult siis kui me ajas kaks nädalat edasi keriks ja Martin ka juba siin oleks, vot siis oleks küll kõik ideaalne. Õnneks läheb aeg ruttu.

Meie Eesti koduke on nüüd küll müügis ja iga kell võib keegi selle ära osta, aga sellegipoolest tahaks ma siia kuuse tuua ja kõik juba ära ehtida. No ma ise mõtlen, et vaevalt, et keegi jõulude ajal kodu ostma hakkaks ja kui hakkabki, siis saab kuuse pealekauba. 😄 Ega ma siis jõule mingi sündmuse ootuses pausile panna ei saa.

Olgu siis, tänaseks kõik, lähen ja löön selle ahju läikima nüüd!

PS. Mulle nii meeldib see Telia reklaam, kus mees nagu naist taga ajaks, aga tegelt tahab hoopis kella (oli vist kell) osta. 😄 
Viisin ühel hommikul oma 87-aastase vanaema šopingule ja autoaknal olid nii ilusad lumelilled. 😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar