pühapäev, 9. veebruar 2020

Pannile ja kõhtu!

Veebruarikuu esimene nädal saabki tehtud. Ühtegi toidujääki ma siiani ära visanud ei ole, kõik on n-ö "taaskasutusse" või sügavkülma läinud. Nädala rahaline toidukulu tuli küll tavalisest suurem, sest ootamatud plaanid ja rasedaisud tegid oma töö. Ups!
Viskan siia juurde paar toidupilti ka, sest muidu on see postitus üsna must-valge:
Minumoodi "kiirtoit". 😊
See on juba räägitud maailma parim tomatisupp. Retsept @thyme0ut
Ohtra või ja parmesaniga polenta hakklihahautisega. YUM! Retsept @thyme0ut
Kõiki roogasid siiski pildile ei saanud, sest vahepeal unub see tähtis pildistamisetöö siiski ära. Eelpool mainitud ootamatute plaanide alla läks see, et reedel kutsusime hoopis sõbrad õhtusöögile. Laule sai nii kui nii plaanis olnud lasanje spinati, peekoni ja hernestega (kõrvale tegin lihtsa rohelise salati spinatist, rukolast, päikesekuivatatud tomatitest, avokaadost ja kirsstomatitest) ning magustoiduks banaanileib jäätisega. Enne näksisime aga viinamarju, melonit, mozzarellapalle (panin mozzarella enne päikesekuivatatud tomatite, basiiliku, tšilli ja oliiviõliga "tõmbama"), vürtsikat chorizot, prosciuttot ja väikeseid marineeritud kurke dipiga.
Laupäeva lõunaks sõime aga kogu nädala jooksul allesjäänud asju. Meil on suht nii, et igast toidust jääb umbes üks portsjon üle, mille ma säilituskarpi nädalavahetust ootama panen. No ja siis nädalavahetuseks on meil umbes viis erinevat "üksikut" toitu, mille vahel valida. Õhtul aga vaatasime filmi ja kurjajuureks olin mina, kes ühte mõnusat burgerit nuiama hakkas. 😄 ma tean küll, et mõne inimese jaoks on burger iganädalane asi, aga minu jaoks mitte. Viimase poole aasta jooksul olen ma vist ühe burgeri ära söönud ja nüüd siis sai järgmine hukka. Aga see oli ootamist väärt!
Tänaseks lõunaks olid aga viimased säilituskarpide jäägid ning lõunal küpsetasin veel kaneelirulle ka. SEE retsept on täiesti kuldaväärt! Õhtuks tuleb aga midagi kerget - kuskuss kana, juurikate ja külma kastmega. Ja muidugi needsamad kaneelirullid, kuidas teisiti. 😊

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar