esmaspäev, 30. märts 2020

Esmaspäev on mu uus lemmikpäev (ja natuke haiglakotist)

Kui enne seda suurt katku oli mu lemmikpäevaks reede siis nüüd on esmaspäev. Sest esmaspäev on poepäev ja saab kasvõi korrakski tunda, et kõik on okei ja kui ise hästi uskuda siis olekski kõik nii nagu enne - sõidad poodi ja ostad oma toidukraami. Lihtsalt selle vahega, et natuke pikemalt pead ette mõtlema, sest uuesti poodi saad alles nädala aja pärast (see on mu oma reegel). Poes käin ma esmaspäeviti kindlasti autoga, sest ühe korra nädalas võiks talle ikka kuuma ka anda, roostetab maja ette muidu täitsa ära teine. Muuseas - märtsis olen ma tankinud ühe korra ja sellest ühest korrast on tublisti üle poole paagi alles. Kokkuhoid missugune!
Esmaspäev meeldib mulle sellepärast ka, et kui järjekordse nädala lõpuks pole ühtegi lootustandvat uudist tulnud siis uue nädala alguses on mul alati väga optimistlik tunne, et nädala lõpuks äkki hakkab midagi head kusagilt paistma. No millalgi ju peab!
Pidin täna korraks ITK-s käima, sest mu ämmakas jättis mulle sinna analüüsideks vajalikud asjad. Näost näkku me ju ei kohtu ja siis tuleb oma toimetused muudmoodi organiseerida. Igatahes polnud ma ju kesklinnas käinud kuu algusest saati ja Tallinn oli ikka üsna tühi. Haigla parklas oli minu auto näiteks ainus ja haigla õuel nägin ma vaid kahte-kolme inimest. Kuidagi ilus oli, aga natuke kurb ka. 
Haiglateemadel jätkates siis minu titegrupis keegi kirjutas, et pakib haiglakotti kokku. Ma alguses mõtlesin küll, et oi jummel kui vara, aga siis hakkasin veidi põhjalikumalt mõtlema ja sain aru, et tegelt ju täiesti normaalne lüke. Olenemata sellest, mis kuu meil käsil on võib ju kõike juhtuda (ptüi-ptüi-ptüi) ning parem valmis olla kui hiljem kahetseda. Seda eriti praeguses olukorras kui keegi haiglasse midagi tuua ega saata ei saa. Lähed sellega mis sul kaasas on ja peadki hakkama saama. Igatahes uurisin ma igasuguseid soovitusi ja nimekirju ning arvan, et sain päris hea ülevaate, mis need põhiasjad on mis kaasas olla võiks. Kuna aega laialt käes siis olen nädalavahetuse jooksul möödaminnes söögilauale asju poetanud ja puuduolevaid asju erinevatest poodidest kokku tellinud. Peamiselt ikka siukseid eriti seksikaid asju nagu need pruunid võrktrussad ja XXL suuruses sidemed. Oh, ilusad ajad on ootamas ees!
28+5
Kui turvahälli ostsin ma millalgi märtsi alguses ära siis täna jõudis lõpuks mu isofix ka kohale. Jälle saab kaks olulist asja nimekirjast maha tõmmata ja nende pärast enam muretsema ei pea. Isver kui raske isofix on! Ma millegipärast kujutasin ette, et tegemist on mingi kerge jublakaga. Elad ja õpid noh! Valituks osutusid SEE Cybexi turvahäll ja sellega sobiv alus. Turvahällidest ei tea ma muidu mõhkugi ja sellegi valisime sõprade soovitusel välja.
Läksin enne kulleri kõne peale õue ja hakkasin maast oma pakki üles võtma kui kuller teatas, et tal on tõestuseks pilti ka vaja teha. Kuller, kui sa seda loed siis pliis saada see pilt mulle ka, sest ma kujutan ette, et see on suht koom! Ma arvan, et see pilt võis midagi sellist tulla nagu lasteaialastest jõulupeol kommipakiga tehakse. Ainult, et ma pole lasteaias. Ja see polnud kommipakk. 

Lõpetuseks üks väike retsept ka, seesama mida Instas jagasin juba. "Retseptiks" kutsuda on seda isegi palju, sest tegemist on võileivaga. Mul grillpanni pole, aga grillvõiku isu on küll. Tegin eelmise nädala jooksul korduvalt sellist sooja võikut, et määrisin kaks kaeraleivukese välimist poolt võiga kokku ja leivukese sisse panin sulatatud juustu, tavalist juustu ja sinki. Panin võiku kuumale pannile paariks minutiks särisema ja siis - nüüd tuleb oluline koht - võikut ümberkeerates asetasin talle raskuseks ühe ahjupoti peale. Nagu kodukootud panini press või midagi! Võiku tuli igatahes kuum, krõbe ja juustune. Ajasin isu peale, jah? 😄

2 kommentaari:

 1. Anonüümne31/3/20

  Ohh, see võikunipp on küll lahe, isu tuli küll peale, aga ma olen selle karantiini ja kodukontoriga juba 2-3 kilo juurde võtnud ja peab vist mõnda aega rohkem tatra ja smuutide poole vaatama. :D Samas ei tea, kas see suvi üldse randa lastakse ja on mõtet summer body kallal töötada..

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris endale ma selle nipi leiutamise au küll võtta ei saa, sest ju ma seda kusagilt varem juba kuulnud olin. Sellegipoolest see töötab!
   Ära stressa jah, söömise rõõm on üks vähestest mis jäänud! 😄

   Kustuta