kolmapäev, 18. märts 2020

Isolatsioonipäevik (osa kaks)

Isolatsiooni kuues päev - let's gooo

Kui ma reedest pühapäevani olin täiesti kodune, siis esmaspäeval pidin ma kodust korraks lahkuma küll. Mul nimelt oli aeg järjekordseks ämmaemanda visiidiks, mis pühapäeva õhtul selgus - ära jäi. Arusaadavatel põhjustel ei toimugi märtsis-aprillis ühtegi ambulatoorset visiiti kui ma nüüd õigesti aru sain. Ma veidi alguses muretsesin küll, et okei, viimati käisin ju läbivaatusel jaanuari lõpus ning kui ma nüüd maikuu alguses uuesti lähen siis jääb ju kahe külastuse vaheks kolm kuud, mis päris pikk aeg tundub.. Kuna mul aga ühtegi kaebust ei ole ja pojake ilmselgelt kõhus aktiivne on siis tegelikult mul ju muretsemiseks põhjust ei ole. Rääkisin nii enda ämmakaga kui ka sõbrannaga, kes samuti ämmaemandana töötab ning mõlemad rahustasid mind väga. Kindlasti ongi parem kui ma praegu haiglasse minema ei pea. Las lapsuke aga küpseb. 😊
Väike vahemärkus: kui ma varem 3D ultrahelipiltide tegemises suurt vajadust ei näinud, siis praegu ma mõtlen, et ehk võiks siiski teha. Ühest küljest saaks mälestuseks midagi ägedat ja teisalt saaks vahepeal beebi ära näha.. ma ei tea, mis te arvate? Muidugi ei kipuks ma sinna kohe vaid prooviks aega saada millalgi aprillikuuks kui loodetavasti asjad juba veidi rahunenud on.
Kuigi arstivisiit ära jäi siis toidupoodi pidin ma minema siiski. Okei, ilmselgelt mu köögikappides tuul ei ulgunud, aga näiteks piimatooteid polnud mul enam üldse. Ja oii kui väga ma oma kohupiimasid praegu armastan! 
Valmistasin ennast muidugi korralikult ette - ühes taskus kummikindad ja teises desinfitseerija. Polnud ju kolm päeva õues käinud ja ega ei teadnudki mis seal ootamas on. Põhimõtteliselt olin isegi zombierünnakuks valmis. 😄 esmalt uksest välja minnes oli selline tunne nagu ma teeks midagi seadusevastast. Kuidagi väga ettevaatlikult ja kiirel sammul tatsasin auto poole, et jumala eest keegi mind ei näeks. No täitsa imelikuks ikka siin isolatsioonis läinud!
Poes oli juba vähe julgem tunne, sest seal oli teisi inimesi ka. Osad riiulid olid küll tühjad, aga midagi ostmata mul ka ei jäänud. Vastupidi - elan ju üksinda ja poearve tuli mingi 60€, mis mu jaoks üksiolles ikka väga suur summa on. Samas on kapid nüüd igasuguseid asju täis ja uuesti peaksin ma poodi minema arvatavasti umbes kahe nädala pärast kui siiski. Jälgisin hoolega muidugi erinevate asjade kuupäevi ka, et ma nad ikka kõik ära tarbida suudaks ja miskit raisku ei läheks.
Neid pannkooke ostan ma esimest korda (tegelikult üldse vist esimest korda elus ostan pannkooke sellisel kujul), aga need vareenikud on küll maailma parimad! Natuke keetmist ja seejärel pannil kuldseks praadimist - kõrvale küüslaugune hapukoore-majoneesi kaste.. mmm! Ma olin külmaletis juba täitsa kurb, sest pelmeeniosa oli täiesti tühi ja mõtlesin, et vähe sellest, et minu lemmikuid pole, ei ole sealt üldse midagi võtta. Igaksjuhuks piilusin nurgatagusesse sügavkülma ka ja mida ma näen - minu kallikesi lademes ootamas! Küll on hea, et keegi ei tea, et need nii maitsvad on! Võib-olla teengi praegu valesti, et neid kiidan siin, lähete ja ostate mu eest kõik ära. 😄
Ja ei saa unustada, et sinna 60€ sisse jäi ka näiteks mu uus pusle. 😄 nii imelik kui seda ka öelda on, aga kokku panema hakata pole ma seda veel jõudnudki. Istud kodus ja aega ei leia, ennekuulmatu eks! 
Tegelikult tegelesin ma esmaspäeval lisaks poetuurile igasuguste muude asjadega ning eile, teisipäeval, olin lausa nii julge, et käisin näiteks jalutamas ja tõin pakiautomaadist ühe saadetise ära. Tellisin Tradehousest kulmuvärvi ja kätedesinfitseerijat, mida seal lausa uskumatul kombel saada oli (ei saa pead anda, et postituse ilmumise hetkel seal veel midagi alles on). Endal mul sellega kitsas käes ei ole, aga vaja oli mul seda hoopis abikaasale, kes teadupärast Bukarestis on. Linnas, kus elab kaks miljonit inimest, sellist defkakaupa saada ei ole ja siis ma mõtlesingi tema rõõmuks talle hoopiski n-ö esmaabipaki saata.
No ilmselgelt ei piirudunud ma ainult selle ühe pudeli kätegeeliga onju. 😄 kui juba, siis juba! Seega tulin ma eile oma jalutuskäigult koju, panin talle paki kokku ja seejärel viisin selle veel pakiautomaati ka. Nüüd tuleb ainult pöidlaid hoida, et see esmaabipakike kusagil teepeal kaotsi ei lähe ja ta selle ka võimalikult ruttu kätte saab.

Teine suurprojekt, millega ma praegu tegelen, on pulmapiltidest fotoraamatu kokkupanek. See pole üldse nii lihtne kui kõlab! Pilte on ju palju ja kujundusevariante veel rohkem. Põhimõtteliselt võid sa neid pilte sinna igatmoodi sättida! Lisaks avastasin ma, et myprint.ee kaudu saab praegu -25% soodustust seega oleks õige aeg ka mõned suured fotolõuendid ära tellida. Loodan ikka paari päeva jooksul oma projekti lõpetada ja tellimuse sisse anda, sest millal siis veel selliste asjadega tegeleda kui mitte nüüd.

Ilm on küll täna üsna hall, aga sellegipoolest mõtlen ma ühe kiire jalutusringi teha. Viimsis elamise võlu - loodust ja ruumi on nii palju, et kui ei taha siis kellegagi kokku ei puutu. Hiljem aga jätkan oma fotoprojektiga ja no äkki jõuan selle pusleni ka. 😄

Seniks aga püsige terved ja.. elame veel!

4 kommentaari:

 1. Anonüümne18/3/20

  Jaa, mul on ka praegu poes käies nii imelik tunne nagu teeks midagi seadusevastast. Eile oli juba suures toidupoes ka päris vähe rahvast. Oleme mehega mõlemad kodukontoris ehk 9-5 oleme eraldi tubades arvutites, aga õhtuti käime ikka natuke jalutamas ka ja homme kavatsen jalgratta ema juurest ära tuua ja siis saab hakkata rattatiire ka tegema. Olen juba poole nädalaga kindlasti paar kilo juurde võtnud, kuna kodus on vaja ju kogu aeg midagi snäkkida. :D Nagu juba naljad ringlevad, siis see aasta on rannavorm tühistatud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Siis ma pole vähemalt ainus, kes kodusolemist nii tõsiselt võtab, et väljaminnes ennast pätina tunneb. Viuh! 😁
   Tublid! Värsket õhku peab ka saama! Külmkapp on nuhtluseks jah, pidevalt ju vaja “varusid” vaatamas käia. 😁

   Kustuta
 2. Miiiiiks ma lugesin seda nüüd, kui on õhtu käes ja keegi poodi ei lähe 🙈 tahan neid vareenikuid ju 🙄🙄🙄😁

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 😄 ei osta mu eest kõiki ära!

   Kustuta