teisipäev, 2. juuni 2020

Covid-test ja muud vähem-rohkem lõbusad asjad

Näete jah!? Abikaasa kodus ja ma ei kirjuta siia enam pooltki nii palju kui varem. See oli mu smooth vabandus, et suht pikk paus sisse jäänud on. Vahepeal on igasuguseid asju juhtunud ja ega ma ei teagi kust nende postitustega algust teha. No alustame seekord terviseteemadel.
Arvasin, et covidi-jutud on mu blogis selleks hooajaks lõppenud, aga kujutate ette - ei ole!  Nimelt käisin ma möödunud nädalal testi tegemas, tulemus muidugi negatiivne. Ei toonud Martin seda välismaalt kaasa vaid positiivse testi andis hoopis keegi, kellega ma kokku puutusin. Mina pole arst ega viroloog ja tervet juttu ma teile siia ka kirjutada ei taha, aga seda ma ütlen küll, et ma olen 98% kindel, et tema puhul on tegemist valepositiivse tulemusega. Peate selle väga ähmase selgitusega leppima. 😄
Test ise oli mu arust küll ebameeldiv, aga on palju hullemaidki piinasid üle elatud. Ja no ehk ei oska ma sellest sellepärast nii suurt numbrit teha, et varsti tuleb mul see sünnitusevärks ära teha ning enne seda muidugi veel üks covid-test. Ilusad ajad on ootamas ees. 😄
Teine (ja mu jaoks märksa ebameeldivam kui ühe testi andmine) tervisemure tekkis mul möödunud nädalavahetusel. Algselt pidasin seda üheks väga tugevaks päikeseallergiaks (mis mul muidu igal aastal esimese tugeva päikesega tekib), aga nüüd olen suht veendnud, et tegemist on lihtsalt ühe raseduse viimasel trimestril esineva nahalööbega. Ma lihtsalt sügeleeeen! Pühapäeval sügeles mu rinnaesine, seejärel kõht ja nüüd käed. Praeguseks sügelevad vaid käed, rinnaesisel pole enam midagi aru saada ja kõhul on veel kergelt midagi aimata. Aga see sügelus! Seda ei sooviks ma oma vaenlasele ka mitte. Ma reaalselt mõtlesin endale pajakinnaste kätte tõmbamist, et ennast mitte sügada. Nagu peaga mõeldes saad aru, et sügamine teeb asja ainult hullemaks, aga katsu sa siis oma mõistuse hääle järgi tegutseda kui tegelikult tahaks ennast lihtsalt pudeliharjaga kraapida. Rõveee!
Kes kunagi sama asja käes kannatab, siis minu soovitused teile on Ortomedi niisutav kreem ja tõrvaseep. Viimane isegi parem kui kreem - maksis ta vaid 1,64€, aga sügeluse võtab ikka tükiks ajaks ära. Miinuseks on ainult see, et terve kodu haiseb nagu umbe läinud korsten ja ise kannad parfüümi, mille nimi võiks olla näiteks "Vanamehe ahi" või muud säärast. 😄
Lisan teile siia ühe pildi ka, milline mu vatsake alles eile hommikul välja nägi. Päris jube, ma tean:
Kreemitan ja tõrvan aga hoolega edasi ja küllap varsti see sügelus ka kätelt kaob. Mis tal üle jääb!
Terviseteemad läbi, nüüd lõbusamad teemad. Näiteks käisin ma eelmisel nädalal juuksuris ja täna pediküüris. Jumal teab, millal jälle minna saab ju! Veel käisin ma sõbrannadega rannapiknikul ja meil oli ülitore nagu ikka. Ainult õhtud võiks juba soojemaks minna.
Juuksed tegi Kätlin, Wavebar'ist
Just täna rääkisin Martinile, et mul on selline tunne nagu oleks iga söögikord mu last meal before death row. 😄niimoodi naudin, et seda nägu! Tähtaeg on mul teadupärast juba järgmisel pühapäeval ja pidevalt taban end mõttelt, et ooo, mõtle kui see beebike täna või öösel või jumal teab millal lähiajal tulla otsustab. Et peale seda on senine elu ju täitsa pea peale löödud ja kes teab kas kõige tavalisematekski tegevusteks enam aega jääb. No ja siis ma naudingi oma söögitegemise aega ja söömise aega ja lihtsalt oma aega. 
Kes hommikul vara kusagil käima peab, sellel on kohustus hommikusöögiks Buxhöwdenist saia tuua!
Praegugi on mul täitsa "oma aeg", sest Martin läks sõpradega disci loopima ja ma lebusklen siin ja blogin. Tegelt on mul juba vaatamata osa 90 daysi valmis pandud ja külmkapis ootab mind üks jäätis ka. Seega tõmbangi ma siinkohal otsad kokku ja hakkan oma mõnnamisega pihta. Bai!

11 kommentaari:

 1. Anonüümne2/6/20

  Minul oli sama sügelus ja haiglas arst ütles et ainult hormonaalne kreem aitab, laps oli juba küllalt suur et arengule midagi ei tee ( umbes 4 ndl enne tähtpäeva) ..sest sügelus muutub hullumeeelseks. Ka mul oli esimene rasedus. Ma ütlen et võid hulluda selle juures. Proovisin ka kõike. Kuid ainult haigla kreem aitas. Loodan et sul see möödub koduste vahenditega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänaseks on punnid ja sügelus alles vaid käelabadel ning sealgi on olukord juba märgatavalt paranenud. Eks see ole mulle karistuseks, et siin terve aja kilganud olen kui lebo rasedus mul olnud on. 😄

   Kustuta
 2. Sellepärast täna ämmakas küsis, et kas sügelust esineb.. ise mõtlesin, et see ka mõni sügelemine, nahk veits venib ainult. Nüüd tean, mida oodata :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oii, ma loodan, et sellest pääsed!

   Kustuta
 3. Kurda igaksjuhuks oma sügelust ämmakale, et välistada raseduse aegset maksahaigust hepatogestoosi. Õnneks oled juba lõpurase ja ilmselt tõesti miski lööve aga just to be safe and sure :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, ämmakaga juba räägitud, ta arvas samuti, et allergiline reakstsioon kuid igaksjuhuks suunas vereanalüüsile siiski.

   Kustuta
 4. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 5. Mu kõht oli raseduse lõpus täpselt samasugune ja mul aitas kui ma kõik sügelevad kohad paksult tõrvaseebiga üle käisin ja sellel natuke lasin peal olla ja siis maha pesin ja kreemitasin ja tegin nii mitu korda päevas ja mõne päevaga oli asi korras. Enne seda piinlesin ikka üle nädala selle sügeluse käes.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just, mulle endale tundub, et sama tehnika aitab minul ka. Eile tõrvasin ennast kaks korda ja täna on kerge sügelus vaid käelabadel, mujalt on punnid kadunud. Kes oleks osanud arvata, et selline asi nagu tõrvaseep nii hädavajalikuks osutub. 😊

   Kustuta
 6. Apppi, alles sa tulid rasedusega kapist välja ja nüüd pmst sünnitama minek :D

  VastaKustuta
 7. Anonüümne4/6/20

  Kohe arstile! See võib viidata hepatogestoosile ja sellel võivad väga kurvad tagajärjed olla! Loe neist, või pigem mitte. Aga igatahes kohe arstile! Teevad vereproovi ja vaatavad kohe järgi, kui näitajad korrast ära annavad rohtu või läheb sünnitamiseks. Päris tõsiselt! Ma käisin emos sellega ja väga kiirelt tegutseti!

  VastaKustuta