pühapäev, 26. juuli 2020

Bukaresti-elu update

Tere-tere, üle pika aja! Mõtlesin siin ükspäev, et vist esimest korda elus on päriselt nii, et ma ei oota enam öid, et magada saaks, sest päevad on nii toredad ja ilusad ning ärkvel olla on palju parem kui magada. Väga cheesy lause sai, aga ega ma seda kuidagi sapisemaks ka tegema ei hakka. 😄eks need ööd on pigem sellised pausidega uinakud, aga ei midagi sellist millele hammas peale ei hakka. Ja päevane aeg on tihtipeale hoopistükkis raskem, aga seda pigem vähem kui rohkem. Mõnus on see eluke beebiga.
Midagi põrutavat ma näinud ega teinud ei ole, võtan rahulikult ja tiksun siin vaikses rütmis. Tahaks öelda, et olen siin jubedalt raamatuid lugenud või ma ei tea mis enesearendamisega tegelenud, aga ei - pigem ikka see nädalavahetuste "Meeleheitel koduperenaiste" maraton ja Kroonika. 😄muideks, viimases Kroonikas Ülle Lichtfeldti seeria, no vau! Ma annaks oma elust mõned head aastad ära, et viiekümbiselt siuke relv välja näha! Kõige lähedasem mis ma viimasel ajal mõnele trennile olen on jalutamas käimine, aina kosuva titekese solgutamine ja sellel nädalal ostetud võimlemispallil hüppamine. Peale ühte väga nutust päeva ostsin ma selle saadana palli ära ja pojale paistab see nii meeldivat, et näiteks täna olime juba kell pool seitse hommikul seal ennast väsitamas. 😄ma ausalt ei tea on see pall õnn või õnnetus, aga kasutust ta igatahes leiab.
See pole võimlemispall, see on heinapall. Huuks seda ei näinudki, magas jälle kõik maha. 
Mu meelas poisu. Seljas on tal muuseas see body, mis ma Martinile siis kinkisin kui talle teatasin, et me beebi saame. 😊
Kui minul siin uudiseid pole siis näiteks Martin kolis kogu meie elamise Bukarestis meie uude korterisse. Elame nüüd uuemas ja suuremas korteris, mille juurde ka park kuulub. Pargi-mänguväljaku olemasolu oli muuseas üks põhilisi punkte mida me uude kodu juurde tahtsime. Elu lapsega eks, temaga juba lihtsalt majade vahel keset kivilinna jalutada ei viitsiks. Teiseks oluliseks punktiks oli lifti olemasolu ning ka see on majas olemas. Martini äraolles oleks ma muidu ikka puhta plindris olnud. Lisaks saime veel mõnusa rõdu, parkimiskoha ja tõkkepuuga parkla - ühesõnaga rohkem kui meie nõudmised olid. Korteris elasid enne muuseas meie prantsuse sõbrad, aga kuna nemad sellest hooajast alates tagasi koju pöördusid, saime meie nende korteri üle võtta. 
Mis puutub minu ja poja Bukaresti tagasipöördumises siis see väike reisuke on plaanis ette võtta juba paari nädala pärast kui kõik meie plaanide järgi laabuma peaks. Ma lihtsalt ei jaksa ära oodata, et juba kõik kolmekesi koos olla saaks! Poju kasvab ja areneb nii kiirelt, et iga kord kui midagi uut ära õpib siis tunnen ma meeletut rõõmu ning pisut kurbust, et Martin nendest esimestest kordadest ilma jäänud on. Õnneks aga muutub see peagi. 😊
Mu pärast võiks ta absoluutselt kõik uned niimoodi magada, vot nii armas on see!
Ma siiani ei mõista kuidas me nii armsa inimese endale päriseks saime!? Iga hommik algab kilgete ja naeruga - isegi siis kui see hommik mõnel päeval juba nii pool viis algab. 😄mu väike nööp just ärkaski, lähen temaga nüüd mõnnama, baii!

esmaspäev, 13. juuli 2020

Mina ise peale sünnitust

Seekord üritan ma kirjutada nii, et fookuses poleks mitte beebi vaid ma ise. Peale poja sündi on muidugi loomulik, et kogu tähelepanu temal on, aga ega iseennastki unarusse saa jätta. Ma muuseas saan ise ka viimasel ajal aru, et kui ma kellegagi lobisen lähevad kõik teemad ikka titeasjadele. Mulle üldse ei meeldi see! 😄teisalt ma mõistan, et kui ma ööpäevaringselt ise kogu teemas nii sees olen siis ilmselgelt on mul vaja seda elu oma vestluskaaslase peal välja elada. Seega sõbrad, andke andeks, varsti läheb üle!

Mõtlesin, et kirjutan natuke sellest kuidas ma ise ennast peale sünnitust tundsin. Nagu mitte mingi tund aega pärast sünnitust, aga ütleme näiteks terve juunikuu jooksul. 
Terve raseduse ajal keskendusin ma peamiselt sünnitusele endale ja sellele, et pärast sünnitust on mul beebi, kes hoolt ja armastust vajab. Natuke nagu ei mõelnudki sellele, et kuidas ma ise sellest taastun ja mida tunnen ja mil moel ma ise hoolt vajan.

Sõbrannad on küsinud, et kas ma sünnitusjärgset babyblues'i ka tundsin. Ikka tundsin! Ükspäev vaatasin tuima näoga mingisugust Adam Sandleri filmi ja järgmisel päeval juhtusin uuesti kordust vaatama. No teist korda oli see film juba hulga kurvem kui päev varem. 😄Adam Sandleri film, saate te aru! 
Otseselt arusaamatu kurbuse pärast mul muidu nutt peale tulnud ei ole, aga suurest õnnetundest lähevad mul silmad siiani umbes kord päevas märjaks. No kuidas sa ei taha nutta kui su oma beebi sulle nii pikalt ja mõtlikult silma vaatab!? Lihtsalt kogu maailma siirus on ta silmis ju! Oi blinn, paljalt mõte sellest pilgust teeb mul silma uduseks, no nii armas on see. Ja üle-eelmisel nädalavahtusel hakkas ta mulle naeratama. See polnud selline kogemata-läbi une või taoline naeratus, need naeratused olid reaktsiooniks mu jutule. Issand kui armas see oli, MA LIHTSALT EI VÕI!

Ma teadsin küll, et imetamine võib alguses valus olla. Aga, et see nii valus võib olla! Vaatad oma magavat last ja heldid.. ja siis hakkab vaikselt koitma, et oii kurat, see väike armas piraaja hakkab ju varsti ärkama ja tahab süüa! 
Nüüd ma muidugi tean, et nii valus kui minul alguses olla ei tohiks. Ühe rinnaga polnud midagi, aga teisest toites hoidsin teda ainult väikse nõksu valesti ning tulemuseks oligi korralik põrgupiin. Nagu ma Martinile kirjeldasin siis kujuta ette, et su nibu on päikesepõletuse saanud ja seda küünistab korduvalt üks eriti armas kassipoeg. 😄kasutasin alguses nii Multimami kompresse kui Purelani kreemi kui ka kapsalehte, aga tegelikult oli abi siiski sellest kui endale imetamisnõustaja koju kutsusin. Ta oli nii tore ja abivalmis ning lisaks sellele, et ta mu võtte paika pani andis ta ka niisama hea nõu ja oli üldse üks tore naine. Siet.ee lehelt saate leida enda piirkonna nõustaja ning temaga seeläbi kontakteeruda - minu juures käis Eeva-Lote, kes enda abi Tallinnas ja Viimsis pakub.
Samal teemal jätkates siis ilma rinnapatjadeta ma hetkel elu ette ei kujuta. Kui see piim ikka ükskord tulema hakkab, siis ta tuleb. 😄Ega ma ei arvanud, et ta päriselt tulebki niimoodi ojadena! No nii, et annad külili pikutades lapsele süüa ja samalajal vaatad, et oi, teisest rinnast tilgub samalajal lapsele pähe. Oh, piimuškin! 
Kindlasti soovitan neid patju, mis seest geelitäidisega on - mul on sõbrannalt saadud Canpol Babies padjad ja need on palju paremad kui Lansinohi omad, mis ma ise ostsin.
Ostsin endale raseduse ajal H&M-st kaks paari imetamisrinnakaid, maksid ülivähe, mingi 20€ kokku vist. Neid kahte paari ma nüüd kannangi ja esimesteks nädalateks on nad ideaalsed, sest kuna nad siin tulest ja veest ja igapäevasest uputamisest läbi käima peavad siis pole neist kahju just sellepärast, et nad nii vähe maksid. Vaikselt hakkab aga see tunne tekkima, et tahaks ennast jälle vähe naiselikumana tunda ja olen hakanud vähe kabedamaid imetamisrinnakaid vaatama. Näiteks NEED Change'i omad on mu arust väga ilusad. Äkki oskate te mulle soovitada, kust ma veel vaadata võiks?

Imetamisega seoses on paratamatuks kaaslaseks pidev nälg, janu ja minu puhul ka magusaisu. Kui esialgne pidev näljatunne on kuidagi kusagile tahaplaanile jäänud, siis vedelikku tarbin ma küll liitrite kaupa, sest mul on koguaja janu. Joon ma hommikul (vahel ka lõunal) tassi kohvi ning päeva jooksul hulganisti vett ning kindlasti ka presskannutäie apteegitilli teed. See on mulle täitsa maitsema hakanud! Alles ükspäev käisin poes oma magusavarusid täiendamas ja korvi läksid nii Geisha, halvaa, marmelaadikommid, Kismet, kaneeliküpsised kui ka kook. Ärge küsige, mis neist tänasest alles on. 😄
Vanasti naersin sõbrannasid kui nad rääkisid, et neil oma salajased magusasahtlid on, nüüd olen ise täpselt samasugune. Selles mõttes lausa hea, et praegu üksi elan, sest muidu oleks Martin sada prossa mu sahtlikallal ja vot siis oleks tüli majas. 😄
Kõht on muidugi pehme nagu pärmitaigen, aga nagu näha siis see mind magusast eemale ei hoia. Ma tegelt väga ei põe ka ja annan endale andeks, sest hetkel seda energiat ikka kulub - seda enam, et ma praegu "üksikema" rollis olen ja suht 24/7 liikumises olen. Jumala kindlalt saan ainuüksi kodus ringitatsates päevapeale kümme tuhat sammu täis ning kaal langeb ka mu magusaisust hoolimata (kaalun praegu ikka rohkem kui enne rasedust). Uskumatu asi see imetamine ikka.
Käisin reedel lapsekandmiseks kotti ostmas, sest viimase nädalaga on mu randmed ja sõrmed nii valusaks muutunud. Beebi tahab palju süles tsillida ja väga suure osa päevast teen ma kodus asju niimoodi, et ühel käel kannan last ja teisega teen toimetusi. Väga väsitav, aga samas on väga huvitav tunda kuidas sõrmed oleks nagu trenni teinud ja "lihasvalu" kannatavad. Valisin ma LennyUpgrade koti ja ostsin ma ta Kiddsty poest. Eile ja täna proovisin Huuksi selles veidi harjutada ning kui ta eile kohe karjuma pistis, siis täna oli ta märksa rahulikum. Või lihtsalt leppis olukorraga. Lisaks paistab ta arvavat, et kotti minek tähendab seda, et süüa saab, sest nii kui ta sinna panna hakkab ta kohemaid ringi vaatama, et kustpoolt see boob nüüd tuleb. 

Hakkan tasapisi sellesse emaduse-rütmi sisse elama ja vaikselt tundub, et hakkan taas iseendaks saama. Näiteks ükspäev panin üle mitme kuu sõrmused sõrme ja ostsin isegi paar uut meigiasja. Mõlgutan juba mõtteid, et võiks ka lash lifti minna ning piilun netipoodides riidekraami. Kas keegi Nails by Nature kodust geellakkide komplekti proovinud on? Ma siis mõtlen, et ehk oleks tellimist väärt. Ühekordse geelpediküüri eest maksan umbes 35€ ning siis ei olegi ju kogu korduvkasutatava komplekti eest 58€ maksta üldse palju.. igatahes kui teil selles suhtes miskit kaasa rääkida on siis andke aga takka.

Mõtlesin mis ma mõtlesin, aga rohkem märkimisväärseid asju millest kirjutada mulle pähe ei tulnud. Lähen nüüd titeriideid sorteerima, sest uskuge või mitte, aga mõned asjad võin ma ära pakkida, sest need on pojale juba väikesed! Nägemiin!

esmaspäev, 6. juuli 2020

Üksikema memuaarid

Päris intrigeeriv pealkiri, kas pole? 😄

No tegelt on asi nii, et eelmisel pühapäeval pidi Martin tagasi Bukaresti sõitma, sest tänavu algab käsipallihooaeg varem. No ikka tänu covidi-pahalasele. Siis ma olengi umbes kuujagu üksikema rollis kuniks me augustis Hugoga Bukaresti järgi läheme. 
Mis ma siis oma kaheksa üksioldud päeva kohta öelda oskan? No nõme on. 😄mitte otseselt sellepärast, et need kaheksa päeva meeletult rasked oleks olnud, vaid sellepärast, et nende kaheksa päeva sisse on jäänud nii meie teine pulma-aastapäev kui ka Martini sünnipäev. Leppisime juba kokku, et sellel aastal teeme mängult nii, et abiellusime hoopis augustis ja Martin on tänavu samuti augustis sündinud ning tähistame oma olulisi päevi siis kui jälle kõik kolmekesi koos oleme. 
Kui kuller pulma-aastapäeval interfonis "proua Liinat" palus siis ma olin küll nagu, et.. who dat? 😄
Tulles tagasi sellejuurde, et need kaheksa päeva päris kontimurdvad olnud pole siis raskemaid hetki on olnud küll. Näiteks ühel õhtul kui ma meie graafikut kuidagi paika ei saanud ja beebi kõhupaha kannatas ning sellepärast ainult minu kaisus tahtis olla. Nii me siis kaisutasimegi siin mitu head tundi ning mu sisemine kärsitus luges mulle peas ette kõiki neid asju mis mul tegelikult plaanis teha oli. Lõpuks jäi pojake siiski magama ja ma sain enamvähem kõik asjad kiirelt tehtud. Tunni ajaga said koristatud-pestud terve vannituba, sai pestud kraanikausis olev mäekõrgune nõudekuhi, pakitud lahti kaks kotti (tulime päeval maalt), laialiolevad riided said lapatud ja riidekappi, jõudsin kiire õhtusöögiampsu teha ning ka ennast unevalmis panna. Tunni ajaga! Minu esimene õppetund emana: mida ma enne oma vaba ajaga tegin? 😄

Huuksi graafik (nii palju kui seda graafikuks nimetada kannatab) näeb välja umbes nii:
kell üheksa ööunne (ja sealt edasi iga 2-3h tagant söömine)
kella viie-kuue paiku arvab ta, et võiks ärgata - mina nii ei arva (veits passime üksteisele otsa, teeme vannitoas hommikutoimetused ära, tagasi voodisse ning loodan, et ta jääb uuesti tukkuma)
kella üheksa-kümne ajal algab tema esimene pikem päevauni, kestab nii paar-kolm tundi - sellel ajal saan ma pesus käia ja hommikust süüa, koristada või olenevalt päevast kas koduseid asju teha või meie kompsud valmis panna kui kusagile minek on
edasine vastvalt päevaplaanidele: kui kodust välja, siis beebil kõht täis sööta ja kogu see karavan autosse pakkida, kui kodune päev siis lebo - tema ärkveloleku ajal "suhtleme", teen talle spaad, käime jalutamas, teen talle õhtuvanni kuniks kell saab üheksa ja tuleb jälle magama kobida. 

Väga wild, ma tean. 😄

Pean eraldi ära märkima need päevad kui me kusagile sõitma peame. Esiteks asjade kaasapakkimine - võtab terve igaviku. Tema kott + minu kott, käru, turvahäll ja muu nodi. Toa ja auto vahet käin vähemalt 3-4 korda. Isofixi saatsin juba Martiniga Bukaresti ja ärge küsige mitu korda ma ennast selle otsuse eest maapõhja kirunud olen. See turvavööga hälli kinnitamine ajab mu konkreetselt hauda! Selleks ajaks kui ma ta kinni saan olen ma ise juba nii väsinud, et võiks tagasi magama minna. 
Kui Martin veel kodus oli, siis oli tema õlul kogu turvahälli-vankrimajandus. Nädalajagu olen nüüd ise hakkama pidanud saama ja saan kah. Siiski - kui mind kusagil parklas pusserdamas näete, siis laske mul olla, sest vahel mul võtab mõni asi lihtsalt aega. 😄
Kolmapäeval läksin maale - kõik asjad autosse; titeke rihmadega kinni; kaks minutit sõitu, et poodi jõuda; titeke lahti; käru rattad välja; adapterid külge; turvahäll ratastele ja poodi; poes käidud; turvahäll uuesti autosse ja rihmadega kinni; raam ja kaubad autosse ja sõit maale võis alata. Täitsa haige! Poes viibisin ma kindlalt vähem aega kui autosse saamine ja sealt väljatulemine aega võttis. Ja seda ma teile ütlen, et kui mu käelihased kuu aja pärast vähemalt sama suured kui Martinil ei ole, siis ma olen küll max pettunud. 😄
Tegelt olime me terve eelmise nädala sotsiaalselt aktiivsed ja vurasime ringi. Nädala alguses olime mitu päeva maakodus. Seal on ikka kerge - astud uksest välja, titeke vankrisse ja põldude vahele jalutama. Lisaks on maakodus kergem, sest seal on mu turvavõrgustik ning näiteks sööma (rääkimata sellest, et ise süüa tegema ei pea) või vetsu minemiseks ei pea õiget hetke ootama. See on juba nii suur asi! 
Reedel sain ma oma tüdrukutega kokku - sõime head-paremat ja lobisesime, Huuks magas  samalajal rahulikult oma pesas. Nädal varem olime me tüdrukutega lausa kahel järjestikusel õhtul koos ja tähistasime sünnipäevasid, aga no teate küll - siis ei saa rahulikult ikka omi jutte rääkida ja neid omi jutte on meil kuhjaga. 
Laupäeval tulid Hugole vanaemad külla, tõid kingitusi ja nunnutasid lapselast. Hugol muideks sai laupäeval juba esimene elukuu täis! Hiljem pakkisime endid autosse ja sõitsime veel ühele sünnipäev-soolaleib suguvõsaüritusele. Päev läks nii pikaks, et koju jõudsime me alles peale kella kümmet. Huuks pidas ennast terve aja nii viisakalt üleval, et magas kogu peo maha. 😄esimese kiunu tegi ta alles maja ees kui ta turvavöö lahti tegin mis oligi ideaalne ajastus, sest kui ta ise ärganud poleks, oleks ma pidanud talle läbi une boobi suhu toppima, vot nii viimase vindi peal oli see asi. 😄
Vahelduseks pilt minust, olge lahked. Tellisin selle pusa vahetult enne sünnitust ja käia ma sellega vist ei jõudnudki. Kannan siis nüüd, aga alumise ääre topin alati püksivärvli vahele, muidu on siuke tunne nagu oleks ma mõne Martini rüü selga ajanud.
Uksest sisse taarusin ma nagu koormaeesel, sest mitu korda toa-auto vahet ma seekord käia ei viitsinud ja seepärast vinnasin kõik asjad korraga tuppa. Kolm kotti, lilled, võtmed ja turvahäll - kõik tõin ära. Külla ma tegelt kolme kotiga ei läinud, aga kuna Huuksi  aina kingitustega üle külvatakse siis tulen ma viimasel ajal igaltpoolt rohkemate asjadega tagasi kui läksin. Mis pojakese elul nii viga - rikas nagu kröösus.
Eile aga puhkasime nädalast ja vedelesime terve päeva voodis nagu voostrid. Kaisutasime ja magasime lõunaund ning mina mõnnasin kõigi peojärgsete toitudega, mis mind kapis ootasid. Elu nagu mõškinil. 😊

Nüüd aga uus nädal! Suuri plaane pole, aga ühel päeval tahaks poodi kolama minna, sest kui üle poole aasta endale midagi ostnud ei ole siis nüüd juba vaikselt võiks. Kolmapäeval on Hugol esimene arstivisiit, mida ma põnevusega ootan, sest hirmsasti tahaks juba teada kui palju mu pojuke kosunud on. Arvan, et kaalu on juurde tulnud vähemalt kilo, sest põsed on tal küll juba nii toredad ja pehmed nagu väikesed kuklid. 😊

Nautige suve ja tehke beebisid, nad on supernunnud ikka! 😄

esmaspäev, 22. juuni 2020

Minu Hugo esimesed elupäevad. Ja minu "esimesed elupäevad" emana

Jätkan sealt kust viimati pooleli jäin ehk neljapäeva hommikust (4. juuni) kui me Hugoga ema-lapse palatisse jõudsime ja sinna mõneks päevaks elama jäime. 
Alguses oli kõik niii imelik! Lihtsalt mina ja mu beebi. Nagu enne olin ainult mina ju! Nüüd aga oli üks inimene veel, kes minust sõltus ja keda ma elus pean hoidma. Jube suur vastutus ikka! Ronisin voodisse (mis muuseas nii kõrge oli, et ma iga kord pidin hoogu võtma, et sinna üldse saada😄) ja võtsin oma pambu kaissu. Andsin talle süüa ja lihtsalt passisin teda. No kõige ilusam väike beebi keda minu silmad kunagi näinud on!
Nii me seal siis tiksusime. Adrenaliin oli endiselt nii laes, et und mul ei olnud kuigi viimati olin ma maganud rohkem kui kakskümmend neli tundi tagasi. Telefon oli vahepeal tervitustest plahvatanud ja toksisin vaikselt vastuseid ning kirjutasin pere-sõpradega. Aeg-ajalt käis keegi personalist meid vaatamas või midagi küsimas või toomas - koguaja oli selline tunne, et uks käis lahti-kinni. 
Kuna Hugo vaakumi abil sündis tehti talle pea ultraheli ja veel vereanalüüse. Tema bilirubiini tase oli piiripealne ning sellepärast hoidis arst tal silma peal. Mina aga sain väikese sutsaka tagumikku, sest selgus, et meil Hugoga on erinevad veregrupid (üks negatiivne, teine positiivne) - süst tehti küll tulevikule mõeldes kui ma veelkord emaks peaksin saama.
Millalgi päevapeale võtsin ma julguse kokku ja käisin pissil. Jep, see vajab eraldi äramärkimist, sest ma pidin ikka ennast kõvasti üles haipima, et see samm astuda. 😄nagu ma juba eelnevas postituses mainisin, siis nii puhtalt ma selle beebi väljapressimisest ei pääsenud, et ilma ühegi "vaprusearmita" tulema oleks saanud - sellest ka see suur eneseületus tualetikasutamise näol. TMI, aga esimest korda elus õppisin ma bideedušši hindama. 😄
Millalgi ma tukkusin ja sõin, sain palatikaaslase ja ega muud suurt sel päeval ei toimunudki. Ka järgnevad päevad läksid täpselt samas rütmis. Õppisin puhastama beebi naba ja silmi, lobisesin telefoniga ja puhkasin. Oii kuidas ma Martinist puudust tundsin! Just selles beebi eest hoolitsemise osas. Kuna endal veel üsna hell olla oli pidin ma iga kord püsti tõustes ja pikali minnes skeemitama mispidi ennast rullida ja kuhu toetada ja muud taolist. Juba esimesest päevast peale olid käelihased nii haiged, sest suurema koormuse said just need kehaosad. Olingi kas pikali või püsti - beebiga pikali, aga sõin ma näiteks küll ainult püstijalu. Sõin püstijalu ja passisin aknast välja - see oli muideks mu suurim meelelahutus. Nii tore oli suure kõhuga saabujaid vaadata ja mõelda, et hahaa, sucker, mul on see sünnitusevärk tehtud, aga sul seisab veel ees (palun võtke seda ainult ja ainult naljana, müts maha kõigi juba sünnitanud naiste ja tulevaste sünnitajate ees!). 😄
Lootsin nii väga, et saame laupäeval koju. Seda aga kahjuks ei juhtunud, sest lastearst tahtis kindel olla, et beebi bilirubiini näidud on korras ning sellepärast määras ta ka pühapäevaks kordusanalüüsid. Laupäevaõhtu oli mu jaoks kuidagi kõige raskem - mu palatikaaslane sai koju ja jäin meie tuppa Huuksiga kahekesi. Ühest küljest vabadus, et n-ö oma toas olla said, teisalt oli kuidagi nukker. Saatsin mõttes oma soovid teele, et mu beebi näitudega kõik korras oleks ja me järgmisel päeval koju saaksime. Muidu Huuks äkki hakkabki arvama, et me elame seal haiglas ja see ongi meie kodu. 😄
Pühapäeva hommikul käis pojuke veel analüüse andmas ja sellejaoks viis laborant ta kusagile teise palatisse. Minu kahjuks ei olnud see palat aga piisavalt kaugel, sest terve aja kui ta seal oli ning teda seal torgiti kuulasin ma kuidas ta vaeseke seal röökis. Antud hetkeks olin ma emarollis olnud kolm päeva ning konkurentsitult oli see hädakisa minujaoks kõige kohutavam heli, mida ma terve oma elu jooksul kuulnud olin. Ma oleks kasvõi teist korda jutti neid sünnitusvalusid talunud, lihtsalt tooge mu beebi tagasi ja ärge torkige teda enam! 
Lõunal käisime lastearsti juures, kes õnneks teatas, et kõik on hästi, analüüsid on korras ning me saame koju! Ma olin nii õnnelik, et oleks peaaegu arstile musimopsu andnud. 😄
Kiirelt kirjutasin Martinile, et heisaku lipud, ME TULEME KOJUU! Pakkisin meie kodinad kokku, panin tita riidesse ja varsti oligi ta meil akna all ootamas. Issand kui hea oli oma Martini ja oma Hugoga haigla uksest välja minna! 
Me Martiniga olime muidugi nii värsked ema ja isa kui veel olla annab ja kahtlesime esialgu igas oma sammus. 😄 Kas turvahäll on ikka õigesti kinnitatud? Kas Huuksil on palav? On tal äkki külm? Mis marsruuti pidi Huuks koju minna tahaks? 😄ütlus, et koos lapse sünniga sünnivad ka ema-isa pidas meie puhul igatahes sada protsenti paika.
Üks esimestest hommikutest kodus. Mu süda on nii armastust täis, et läheb varsti suure pauguga lõhki!
Kujutate ette - selle väikese postituse kirjutamine võttis mul aega terve nädala! Ma lihtsalt ei suuda uskuda kui kiirelt päevad lendavad. Naguu.. mida ma enne oma vaba ajaga tegin? 
Järgmises postituses aga juba esimestest nädalatest kodus, esimestest jalutuskäikudest, esimestest külalistest ja igasugu muudest esimestest kordadest. 😊

teisipäev, 16. juuni 2020

HUGO

Olen seda postitust kirjutanud juba nädalajagu, sest elu vastsündinuga - blogimine pole lihtsalt mõneks ajaks prioriteet. 


Nädal tagasi, kolmapäeva hommikul, 03.06, kirjutasin ma kodus letterboardile nii:
Tähtaeg oli mul küll alles 14. juunil, aga ilmselgelt ootasin ma juba ammu, et beebi mingisugustki märki näitaks, et ta väljakolimise peale mõtlema on hakanud. Seni aga polnud mitte midagi, kohe mitte märgiraasugi. Niisiis elasime me oma tavalist elukest - Martin viis auto hooldusesse ja ma töllerdasin kaasa, et ta üksi seniks ootama ei peaks. Jalutasime hooldusest Telliskivisse, sõime kooki ja jalutasime tagasi autole järgi. Isegi 10 000 sammu ei tulnud täis. Hiljem vedelesime kodus diivanil ja juba enne kella üheksat olin ma kole unine. Umbes-täpselt kell üheksa otsustasin ma ennast püsti ajada, et vannituppa minna. Nii kui ma hoogu võtsin, et peps diivanilt püsti saada tundsin ma alakõhus sellist väikest sooja torget ja märgi dresse. "Issand, kas ma lasin ennast just täis!?", oli minu esimene reaktsioon Martinile. Samas teadsin ma kohe, et tavaline peepee see küll pole. 😄
Mõlema näkku tuli automaatselt selline suur ja ärev naeratus, et okei, see ongi päriselt käes! Pojake tahab sündida!
Läksin vannituppa ja sain kinnitust, et täis ma ennast ei lasknud, juhhuu! Lootevesi oli täiesti selge ja mingeid valusid ma ei tundnud. Nii kui vannitoaukse lahti tegin seisis mu ees juba teksades Martin, kes kusagile minema paistis hakkavat. 😄Ma olin muidugi nii, et whoa, tõmbame pidurit, mina küll veel kusagile ei lähe! Kindluse mõttes helistasin valveämmakale ja rääkisin olukorrast. Ta kinnitas mu arvamust, et kusagile kiiret ei ole, valusid ju ei olnud ja proovigu ma kodus puhata kuni saab. No proovi sa siis puhata kui midagi nii olulist ees on!
Vesi aga vaikselt nirises ja ega ma suurt teha ei osanudki. Vaikselt hakkas eralduma limakork, mis mind väga põnevusse ajas, sest ma jubedalt tahtsin näha, mis imeloomaga ikkagi tegu on. 😄Koristasin natuke vannituba ja panin veel viimaseid puuduolevaid asju kokku. Vaikselt hakkas alakõhtu tulema selline päevade-kõhuvalu, aga midagi erilist see küll ei olnud. Kuna vesi ikka nirises ja ei osanud nagu niimoodi "nõrgudes" olla, kobisin ma hoopis vanni solberdama. Istusin seal mõnda aega ja ajasin Martiniga juttu ning eks ajapikku läks ka kõht valusamaks. Mingil hetkel otsustasin ma, et aitab, vaja pikutama minna, sest pikk päev oli seljataga ning on vaja jõudu koguda. Läksime voodisse ja kuigi und ei olnud, sundisin ma ennast silmi kinni hoidma. Lamasime niimoodi mitu tundi ja valu läks tõesti suuremaks. Magamisest muidugi ei tulnud midagi välja, sest no kuidas sa magad kui umbes iga seitsme minuti tagant valu tuleb. Südaöö paiku käisin ma pissil ja märkasin, et lootevesi on natuke punakas. Otsustasime Martiniga, et käime haiglas kontrollis - ja tõesti ainult kontrollis, sest valusid üle elada tundus mu jaoks parem just omas kodus. Sõitsime ITKsse, kus valveämmakas mu vastu võttis ja läbi vaatas. Vett lahmas muidugi juba niimoodi, et iga viie sammu tagant oleks keegi nagu mu coochist ämbriga vett välja visanud. 
Ämmakas ütles, et avatust on kahe sõrme jagu, tuhusid masin ei näidanud ja kui ma soovin siis võin ma sünnituseelsesse sisse jääda. Mina aga tahtsin kindlasti koju tagasi minna ja seda ma ka sain. 
Kojujõudes kobisin ma uuesti voodisse, et lihtsalt Martini kaisus olla ja lasta asjadel vaikselt areneda. Niimoodi elasin ma valusid üle peaaegu kella viieni. Kui te nüüd teada tahate mis aja tagant tuhud käisid, siis ma ei tea. Ma tõesti ei mäleta kas me enam äppi kasutasime või keskendusin ma lihtsalt sellele, et valud üle hingata. Üldsegi läheb siitmaalt kogu varahommik minujaoks segaseks ja tagantjärgi mõtlen ma, et ju mu mõistus jooksis sealtmaalt kuidagi kokku. Mäletan vaid seda, et ma tahtsin ainult kodus olla ja mitte kusagile minna. Kartsin, et haiglasse minnes ütleb ämmaemand, et oii, avatust sama palju kui varem ja siin läheb veel kõvasti aega. 
Martin hakkas vist aru saama, et ega ma enam selgelt ei mõtle, sest viimaste tuhude ajal olin ma hakanud rääkima, et ma enam ei taha. Veits hilja, eks. 😄Igatahes kamandas ta mu nüüd autosse ja läksimegi jälle haiglapoole. Nagu öeldud, siis ega ma suurt sellest ajast ei mäletagi. Mäletan vaid seda, et Stocki ristis tundsin ma esimest korda kerget pressitunnet ning aeg-ajalt kellale pilku heites sain ma aru, et tuhude vahe võis olla nii kolme minuti kanti. 
Mäletan ka seda, et autost haiglasse jõudmine oli niiii valus ja vett lihtsalt lahmas (haiglasse kirjutati mind sisse kell 5.28). Olin taaskord valveämmaka kabinetis, kes avatust viie sõrme jagu hindas. Ega ma muud sellest kabinetist suurt ei mäletagi. Martin, kes ukse taga istus ja ootas, ütles, et mingil hetkel pistis valveämmakas pea ukse vahelt välja ja ütles, et see naine läheb otse sünnitustuppa. 
Mäletan vaid, et kuidagi sain ma riietest välja ja ratastooli ja järgmisel hetkel olingi ma juba sünnitustoas. Ämmaemandaks sattus supertore Kairi Teesalu, kellest ma tõesti vaid ülivõrdes räägin - täpselt selline ämmaemand nagu ma soovinud oleks. 
Korrutan siin nagu katkine plaat, et mu mälestused on natuke ähmased, aga nii on - loodus on ikka üks kaval asi selle sünnituse unustamisega. Sünnitustoas olemisest mäletan ma mingisuguseid hetki, seda mida Martin mulle rääkinud on ja seda, mida epikriisist välja loen. Tean, et ämmakas pani mu KTG alla ning midagi head see ei näidanud - mitte midagi kõige hullemat, aga nagu epikriisis kirjas siis "algav hüpoksia" ehk algav hapnikuvaegus. Vähem kui tunniga oli viiest sõrmest avatusest saanud täisavatus ning kuna mul ka pressid olid, andis ämmaemand loa pressida. 
Siit tuleb nüüd elu iroonia - ma olen alati rääkinud, et kindlapeale läheb minu sünnitus nagu lupsti - mul on ju sellised sünnitajapuusad antud. Aga ei lugenud see midagi, sest beebi ei mahtunud välja. Juba oli kohal ka teine arst, kes ütles, et beebi tuleb vaakumi kaudu välja aidata ja hakkaski varustust beebi pea külge sättima. Umbes siit on mul meeles üks moment sellest kui valus mul oli. Rippusin elu eest voodi käetoe küljes ja mõtlesin, et issand jumal, mul on nii valus, miks keegi midagi ei tee!? Õnneks ei jõudnud ma rohkem seda mõelda, sest järgmise pressiga (kokku kaks pressi vaakumiga, väike lõige ja hiljem mitmed õmblused) oli selline soe ja mõnus lups ning kell 6.32 tuli mu pojake Hugo suure kisaga siia ilma. ❤️
4.06.2020, 3150g, 49cm pojakest.
Parandus - we made dis.
Issand jumal, milline kergendus! Beebi oli kohal, temaga oli kõik hästi ja see oli läbi! Olgem ausad - ega see sünnitus midagi ilusat ju ei ole. 😄 tuleb lihtsalt ära teha, sest "auhind" on seda väärt. Varsti tuli ka platsenta järgi, mida ma silmad punnis peas passisin ja mida ämmakas mulle tutvustas - näitas kust looteveekott katki läks, kustkaudu beebi toitaineid sai ja muud taolist. Jube põnev!
Martin sai meiega jääda kuni kella kümneni, sest vahepeal vahetusid ämmakad, beebile tehti paar vereproovi, et veenduda, et temaga ikka kõik hästi on ja seni saime meie sünnitustoas üksteisega tutvuda. Meie kolm, meie väike pere. Hugo sai oma esimese piima ja seejärel tukkus oma issi süles. Minuga tegeles samalajal ämmaemand, kes minust jälle inimese tegi ning kes mulle sõnu peale luges, et ma järgmise lapsega kindlasti juba esimeste valude ajal haiglasse tuleks, sest ilmselgelt on minu keha selline, kes sünnitustega kiirelt ühele poole saada tahab. Ma arvasin muidugi, et veel on veidi vara järgmisest korrast rääkida. 😄
Nii me seal olime kuniks Martin lahkuma pidi ja mind koos Huuksiga palatisse toimetati. Sõitsin nagu kuninganna ratastoolis meie palati poole, kõige kallim pamp kaisus, ja mõtlesin, et küll on tore, et pojake just juuni alguses saabuda otsustas - sirelite õitsemise ajal. Mulle on alati sirelite õitsemise aeg nii meeldinud.

Loodan, et järgmist postitust nii kaua ootama ei pea ning üsna varsti saate lugeda meie esimestest päevadest haiglas ja esimesest nädalast kodus.
Lähen nüüd piiluma kas mu beebi varsti ärgata suvatseb, sest vastasel juhul võivad mu tissid küll plahvatada. Tõesõna!

teisipäev, 2. juuni 2020

Covid-test ja muud vähem-rohkem lõbusad asjad

Näete jah!? Abikaasa kodus ja ma ei kirjuta siia enam pooltki nii palju kui varem. See oli mu smooth vabandus, et suht pikk paus sisse jäänud on. Vahepeal on igasuguseid asju juhtunud ja ega ma ei teagi kust nende postitustega algust teha. No alustame seekord terviseteemadel.
Arvasin, et covidi-jutud on mu blogis selleks hooajaks lõppenud, aga kujutate ette - ei ole!  Nimelt käisin ma möödunud nädalal testi tegemas, tulemus muidugi negatiivne. Ei toonud Martin seda välismaalt kaasa vaid positiivse testi andis hoopis keegi, kellega ma kokku puutusin. Mina pole arst ega viroloog ja tervet juttu ma teile siia ka kirjutada ei taha, aga seda ma ütlen küll, et ma olen 98% kindel, et tema puhul on tegemist valepositiivse tulemusega. Peate selle väga ähmase selgitusega leppima. 😄
Test ise oli mu arust küll ebameeldiv, aga on palju hullemaidki piinasid üle elatud. Ja no ehk ei oska ma sellest sellepärast nii suurt numbrit teha, et varsti tuleb mul see sünnitusevärks ära teha ning enne seda muidugi veel üks covid-test. Ilusad ajad on ootamas ees. 😄
Teine (ja mu jaoks märksa ebameeldivam kui ühe testi andmine) tervisemure tekkis mul möödunud nädalavahetusel. Algselt pidasin seda üheks väga tugevaks päikeseallergiaks (mis mul muidu igal aastal esimese tugeva päikesega tekib), aga nüüd olen suht veendnud, et tegemist on lihtsalt ühe raseduse viimasel trimestril esineva nahalööbega. Ma lihtsalt sügeleeeen! Pühapäeval sügeles mu rinnaesine, seejärel kõht ja nüüd käed. Praeguseks sügelevad vaid käed, rinnaesisel pole enam midagi aru saada ja kõhul on veel kergelt midagi aimata. Aga see sügelus! Seda ei sooviks ma oma vaenlasele ka mitte. Ma reaalselt mõtlesin endale pajakinnaste kätte tõmbamist, et ennast mitte sügada. Nagu peaga mõeldes saad aru, et sügamine teeb asja ainult hullemaks, aga katsu sa siis oma mõistuse hääle järgi tegutseda kui tegelikult tahaks ennast lihtsalt pudeliharjaga kraapida. Rõveee!
Kes kunagi sama asja käes kannatab, siis minu soovitused teile on Ortomedi niisutav kreem ja tõrvaseep. Viimane isegi parem kui kreem - maksis ta vaid 1,64€, aga sügeluse võtab ikka tükiks ajaks ära. Miinuseks on ainult see, et terve kodu haiseb nagu umbe läinud korsten ja ise kannad parfüümi, mille nimi võiks olla näiteks "Vanamehe ahi" või muud säärast. 😄
Lisan teile siia ühe pildi ka, milline mu vatsake alles eile hommikul välja nägi. Päris jube, ma tean:
Kreemitan ja tõrvan aga hoolega edasi ja küllap varsti see sügelus ka kätelt kaob. Mis tal üle jääb!
Terviseteemad läbi, nüüd lõbusamad teemad. Näiteks käisin ma eelmisel nädalal juuksuris ja täna pediküüris. Jumal teab, millal jälle minna saab ju! Veel käisin ma sõbrannadega rannapiknikul ja meil oli ülitore nagu ikka. Ainult õhtud võiks juba soojemaks minna.
Juuksed tegi Kätlin, Wavebar'ist
Just täna rääkisin Martinile, et mul on selline tunne nagu oleks iga söögikord mu last meal before death row. 😄niimoodi naudin, et seda nägu! Tähtaeg on mul teadupärast juba järgmisel pühapäeval ja pidevalt taban end mõttelt, et ooo, mõtle kui see beebike täna või öösel või jumal teab millal lähiajal tulla otsustab. Et peale seda on senine elu ju täitsa pea peale löödud ja kes teab kas kõige tavalisematekski tegevusteks enam aega jääb. No ja siis ma naudingi oma söögitegemise aega ja söömise aega ja lihtsalt oma aega. 
Kes hommikul vara kusagil käima peab, sellel on kohustus hommikusöögiks Buxhöwdenist saia tuua!
Praegugi on mul täitsa "oma aeg", sest Martin läks sõpradega disci loopima ja ma lebusklen siin ja blogin. Tegelt on mul juba vaatamata osa 90 daysi valmis pandud ja külmkapis ootab mind üks jäätis ka. Seega tõmbangi ma siinkohal otsad kokku ja hakkan oma mõnnamisega pihta. Bai!

reede, 29. mai 2020

Üle pika aja - minišoping!

Kirjutasin siin millalgi, et tellisin soodukate ajal endale ja pojale mõned asjad. Mõtlesin praegu, et pole jube ammu oma oste teile näidanud, sest.. pole ju endale muidu midagi ostnud, ülla-ülla! Raseduse ajaks pole ma spetsiaalselt endale ühtegi riideeset soetanud (v.a. kaks paari musti rasedasukki, ühed retuusid ja sõbrannalt laenatud kleit), sest mõtlesin, et saan oma vanade riietega ka selle üürikese aja hakkama. Sisetunne ei petnud ja hakkama olen ma tõesti saanud, aga mida nädal edasi seda enam hakkab see tunne tulema, et vot kui ma juba kord omas keres üksi olla saan, vot siis ma alles hakkan igasuguseid ägedaid riideid kandma! No nii ägedaid kui üks imetav ema kanda saab onju. Üha enam kammin ma ka erinevaid netipoode ja lisan oma wishlistidesse erinevaid riideid.. ostma ma veel muidugi miskit ei hakka, sest ega ma ju tegelt ei tea kui kaua aega kulub kuniks ma ennast enam-vähem samas vormis tunnen kui näiteks eelmisel suvel. Aga teksapükse ja oma vanu kleite-seelikuid igatsen ma küll. Ütlesin just eile Martinile, et osad riided lendavad küll peale sünnitust otseteed prügikasti, sest kui sa ikka mõnda asja ligemale pool aastat jutti kandnud oled siis ega neist suurt miskit alles ei ole, ainult raamid. Ja kui nad ka "töökorras" oleks, siis koblakas on neist asjadest ees nii või naa. Te konkreetselt ei kujuta ette mitmeid kordi ma neid kahte paari rasedasukki juba nõelunud olen! Liiga mitmeid! Muuseas, mina kui sukapüksi-ekspert võin teile öelda, et parimaid (raseda)sukki müüakse Calzedonias (asub T1-s).

Aga läheme nüüd tagasi selle juurde, mis ma soodukate ajal meile tellisin. Näiteks tellisin ma endale lõpuks ära Birkenstocki plätud. Algselt küll kuldsed ja 38 suuruses, aga kättesaades ei meeldinud mulle kuldsed üldse nii väga ja suured olid nad ka. Vahetasin hoopis mustade ja 37 suuruses plätude vastu. Kuigi ma neid veel kodunt väljaspool kandnud ei ole siis mugavad tunduvad nad tõesti. Tellitud on nad Weekendist ja ale ajal maksid nad 54€.
Vaip on ka uus muide, Jyskist 😄mõtlesin, et beebi tulekuks võiks maas midagi pehmemat olla, nii kui nii tsillib ta oma tooliga põrandal ja siis ei pea ise ka päris kõva pinna peal istuma.
Pojale tellisin ma Dadamorast suveks puuvillase jumpsuiti (tellides kehtis -30% allahindlust) ja Apollost kaks beebidele mõeldud pildiraamatut. Ega ma ei tea kas need raamatud talle kunagi huvi pakkuma hakkavad, aga pildid on must-valged ja neid peaks tema väikesed silmad hästi seletama.
Veel tellsin ma endale Asosest ühe musta laiema pusa, mida näiteks retuuside või teksadega kanda ja & Other Stories brändi punutud peapaela, mis lihtsalt megacool tundub. Nägin ma seda vist Liisa Leetma instast kui ma nüüd ei eksi. Ärge küsige mis matusemeeleolus ma olen, et vastu südasuve siin ainult musta värvi asju tellin. 😄must värv on lihtsalt nii ilus värv!
Peaaegu oleks ühe asja ära unustanud, minu uue Shiseido ripsmekoolutaja. Kindlasti teate, et ma muidu olen suur lash lifti fänn, aga praegu ma üle tunni aja selili küll olla ei kannataks kuniks selle hooldusega ühele poole saaks. Ostsin siis alternatiivina hoopis ripsmekoolutaja. Shiseido ripsmekoolutaja on muuseas täielik kultustoode, sest pidavat ta töötama hoopis teisiti kui mingi suvaline koolutaja. Ma olen elu jooksul ikka igasuguseid proovinud ja see on tõesti teine tera. Eks koolutaja töö teevad nad kõik ära samamoodi, aga see, et need ripsmed ka terveks päevaks kaardu jääks on juba omaette küsimus. Aga Shiseido oma kasutades jäävadki! Ma ise ka vist ei usuks kui ma elav näide poleks. Enne koolutamist kannan ripsmetele veel läbipaistvat kulmugeeli, et ripsmed n-ö "kõvad" jääksid ja seejärel koolutan võimalikult ripsmepiiri lähedalt. Voila!
Mul muidu on pulksirged ripsmed, pikad küll, aga täiesti sirged. Siin pole mul mingisugust meiki tehtud, aga täitsa suva ka, sest kaardus ripsmed üksinda annavad nii palju juurde. Kujutate ette kui ma nad veel ära ka värviksin! Muide, kas kellelgi veel rasedusega näkku täiega pigmenti juurde visanud on? 
Ongi kõik, rohkem pole ma ostnud miskit! Üle pika aja tundusid needki ostud juba mingi megasuure šopinguna. Samas, eile just koristasin gareroobi ja mõtlesin, et johaidii, kes kõik need asjad aegade jooksul kokku ostnud on, ega ometi mitte mina.. 

teisipäev, 26. mai 2020

Pojakese esimene pidu ehk babyshower

Elu on viimastel kuudel ja eriti nädalatel nii palju igasuguste stressi tekitavate asjade ümber käinud, et mõned muud asjad mis muidu ikka meeles püsiks, olid sootuks ära ununenud. Näiteks see, et tavaliselt üllatatakse beebiootel sõbrannat babyshoweriga. Mul muidu oleks see sada prossa meeles olnud ja oleks sellele mõelnud, aga lisa igapäevarutiini väike pandeemia ja mure sellepärast, et abikaasa teiseltpoolt Euroopat koju saaks ja näed - kõik muud asjad on nagu udu sees.
Pidime sõbrannadega eelmisel laupäeval siin Haabneemes OKOs kokku saama, sest me polnud juba mitu kuud näinud ja tavaliselt nii korra kuu-kahe jooksul me ikka kokku saame, et pläkutada ja mehi-lapsi-tööd-elu taga kiruda. 😄
Igatahes marsin mina tähtsa näoga uksest sisse, sest üks sõbranna oli juba gruppi kirjutanud, et ta on ainsana kohal ja kus kõik teised on.. kuulake seda - näen allkorrusel ühe teise sõbranna meest nende pojaga ja veel teiste inimestega ühes lauas istumas, lehvitan (sest kiire) ja ilma mõtlemata, et kahtlane oleks, et ta ka seal on, lähen ülemisele korrusele. No üles jõudes hüppasid kõik osalised peidust välja ja õnneks ma siis ikka sain aru, millega tegemist on. 😄täiega tegid mulle tüssu!
Kõik oli nii armas ja sinine, laud kaetud, lilled-õhupallid ja mu kallid-kallid tüdrukud! Fotograaf tegi pilte, et mul ikka poju esimesest peost tore mälestus jääks ja üldse oli kohe ekstra tore kõiki üle nii pika aja korraga näha ning juttu ajada. 
Kuna kõik juba ammuilma omavahel tuttavad on siis on ikka jube lihtne - kedagi tutvustama ei pea ja kõik on nii ladnalt omad. Selles suhtes, et ega kõik mu sõbrannad on mu seljataga ka omi kohtinguid teinud, näiteks kuulsin ma hiljem, et minu tüdrukuteõhtut planeerides olid neil rutiinsed kokkusaamised. 😄Nagu üks mu sõbrannadest kunagi ütles siis minu ja Martini teiste sõpradega kokku saades on tunne nagu näeks üle pika aja hoopis enda sõpru - täielik goal mu arust! Ma räägin, peab ikka pulmapidusid korraldama, sest tegelikult on need ainsad peod kus kogu tutvusringkond kokku saab. 😊
Minu poju saab endale kõige coolimad tädid ever!
Selline see laupäev saigi. Hiljem olime veel n-ö "aftekal" ja kui ma lõpuks õhtul koju jõudsin olin ma ikka läbi nagu loom. Paar kuud pole ju pea mingisugust sotsiaalset koosviibimist olnud ja terve päeva suhtlemine tegi oma töö. 

pühapäev, 24. mai 2020

Beebi esimene masin ja 37 nädalat rasedust

Olen nüüdseks terve nädala koos Martiniga olla saanud ja kõik liikus kiirelt tavapärasesse rütmi, no meie rütmi ma mõtlen. Enne tema saabumist oli mul küll selline tunne nagu ootaks ma kusagilt kaugelt maalt oma väljamaa peikat külla, aga üks pilk varvaste suunas oli piisav reality check, et meenuks, et ahjaa, see kes siia tuleb on ikka mu abikaasa ja ma olen muidu kaheksandat kuud rase. 😄
Kuna Martinil kahenädalane karantiinikohustus on, siis oleme lihtsalt üksteise seltsi nautinud. Veidi Ozarki viimast hooaega vaadanud, kodu beebi tulekuks ümber sättinud, käru ostnud ja jalutamas käinud. Ja lobisenud, lobisenud, lobisenud. Ülihea ikka, et seda enam läbi videokõne tegema ei pea! Isofixi paigaldasime juba autosse ära, sest täna sai mul täpselt 37. nädalat täis ja põhimõtteliselt ei oleks enam üllatust kui beebi lähinädalate jooksul oma kodinaid pakkima hakkaks ja sündida otsustaks. Isofixi paigaldas Martin muuseas nii puusalt, et ma olen suht kindel, et ta on seda juba varem teinud ja tal kusagil trobikond salalapsi ootamas on. 😄
Tegelikult räägin ma pojule iga päev, et enne 1. juunit ta sündida ei tohi. Esiteks on Martinil senini koduspüsimise kohustus ja teiseks loodan ma, et sellest kuupäevast alates saavad ehk isad pikemaks ajaks haiglasse jääda kui vaid sünnituse juures olla. Aga kui ka ei saa, siis pole hullu. 
Nüüdseks tunnen ma õhtuks sellist väsimust ja raskustunnet, et ma imestan, et ma veel kõhuli kukkunud ei ole. Ükspäev näiteks jätsin ma lausa õhtusöögi vahele ja nosisin ainult natuke maasikaid, sest kõht oli niiiii viimase vindini pingul. Olenemata sellest, et ma õhtul väga ei söönud nägin kaalul oma senise elu suurimat numbrit - 72,2kg. Hommikuks oli kaks kilo kusagile haihtunud, aga ei imesta ka kui öö jooksul vähemalt kolm korda pissil käid. Pojuke on terve viimase nädala üliaktiivne olnud ja mul on juba siuke tunne, et ta päeval enam magada ei tahagi. Ma ei tea kas ta kosub seal nii hoolega, et vajab rohkem sirutamisruumi või tunnetab ta minus mingisuguseid teistsuguseid emotsioone või saab aru, et tema isa on siin (Martin ütleb, et see on ainult ilus mõte ja las ta siis olla - mulle meeldib nii mõelda) ning ta tahab endast seeläbi rohkem märku anda või midaiganes, aga mingi pull käib mu kõhus koguaja.
Mainisin eespool, et ostsime käru eks. Lükkasin seda käruostu nii pikalt edasi, sest ausalt ma ei viitsinud sellega üksinda tegeleda. Vaatasin juba, et ei leiagi järelturult seda mida otsisin ja mõtlesin, et no okei, ostan siis poest, sest seal on see sama mudel praegu samuti väikese soodukaga. Igaksjuhuks kammisin veel ühel hommikul FBs marketplace'i läbi ja mida ma näen - minu soovitud käru uhiuuena Viimsis müügil! Paari tunni pärast oli käru meil juba kodus ja paarutasime sellega mööda tuba ringi. 😄mulle sellised asjade kokkulangevused meeldivad! Valituks osutuks Bugaboo Fox, sest tundus, et see sobis meie vajaduste-soovidega enim kokku. Liigub ta igatahes küll nagu sulavõi ja kokkupanduna võtab garderoobis väga vähe ruumi. Kahju kohe, et mul mõnda kodulooma pole, keda seal enne poja tulekut ringi sõidutada. 😄
Muus osas on kõik beebi sünniks valmis. Haiglakott kenasti koos, ainult mõned asjad puudu mis mul siin veel pidevas kasutuses on. Titegrupis laekub igapäevaselt teateid uutest sündinud beebidest ja minuarust on seda nii põnev jälgida. Lihtsalt tulevad ja sünnivad ja nüüd nii ongi! Üldse olen ma vist omadega sealmaal, et muud ei näe kui beebiuudiseid. Liialdamata loen iga päev uusi rõõmusõnumeid väikestest beebidest, kes sel aastal ilmavalgust näevad. Ise rase olles on need rõõmusõnumid nüüd hoopis teise tähendusega kuna nüüd tean ma ise seda õnnetunnet, mida oma lapse ootus kaasa toob. Ja seda õnnetunnet väärib igaüks tundma, kes endale päris oma beebit saada tahab. 😊
Lähen nüüd poen abikaasa kaissu, söön juustuküpsiseid ja olen lihtsalt üks õnnelik mõškin.

neljapäev, 21. mai 2020

Kolgata tee ehk mu karantiini-croissant jõudis lõpuks koju!

Selle postituse kirjutasin ma nädal tagasi, eelmisel neljapäeval, 14.05. Ei julgenud enne avaldada, sest kartsin midagi ära sõnuda. 😄

Eilne päev läheb ajalukku kui HUP ehk Heade Uudiste Päev. Esmalt rääkis Martin mulle ühte head uudist, mis päeva alguse üsna toredaks tegi. Vahepeal läksin ma jalutama ja kojutulles nägin, et sõbranna oli saatnud mulle uudise selle kohta, et alates uuest nädalast saavad isad uuesti sünnitusele kaasa (ja riburadapidi jagati seda uudist korduvalt nii titegrupis, siis kirjutas mulle veel sellest mu ema ja veel üks sõbranna). Ja päeva viimaseks heaks uudiseks oli see, et Martin hakkab homme koju sõitma!
Ma sellest viimasest võin kohe natuke pikemalt pajatada, sest liialdamata on see üks kõige hoolikamalt planeeritud "reise". Alustame siis üsna algusest ja proovin niimoodi kirjutada, et teid väga ei tüütaks, aga samas saaksite selge pildi. Igasse vahepeal toimunud pisidetaili laskuma ma ei hakka, aga sellele, mis ma siia kirjutan võite kohe kamaluga stressi, kirjavahetusi ja närveldamist otsa panna. 
Mina tulin Bukarestist ära 2. märtsil ja umbes nädal hiljem jäi kogu riik isolatsiooni. Võib vist öelda, et õigel ajal sain tulema. Martin on kodus istunud umbes poolest märtsist - st ei mingeid trenne ega mänge, lihtsalt kodus. Kusagile ilma mõjuva põhjuseta minna ei tohtinud ja iga kord kodust lahkudes pidi täitma deklaratsiooni, et kuhu sa lähed ja miks. Ma räägin - meil siin Eestis oli sellega võrreldes ikka väga lebo. Varem lahkuda ei saanud ta sellepärast, et hooaeg ei olnud ametlikult lõpetatud vaid lihtsalt pausil. Leping kohustab aga järgima reegleid, millest üleastumisel on trahvisummad ikka väääga mitme nulliga ja tagajärjed võivad üsna kehvad olla. Seega polnudki muud teha kui oodata! Sellel esmaspäeval pandi viimaks hooajale punkt ning kuna me juba nädalaid tagasi hakkasime mõtlema kuidas Martin koju saaks tuli nüüd lihtsalt kõik vormistada ja loota, et kõik laabub. See nädalatetagune planeerimine algas sellega, et uurisime erinevate riikide piiriületusvõimalusi, kes kuidagigi lubab ja kes ei luba üldse. See tähendas aga seda, et silma tuli peal hoida seitsme erineva riigi (läbimise järjekorras - Rumeenia, Ungari, Austria, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Rootsi ja Eesti) seadustel, mis konkreetselt üleöö muutusid. Igahommikune guugeldamine sai juba traditsiooniks ja iga riigi Eesti saatkonda saatmiseks vajalikud meilid olid juba ammu draftides ootamas. 
Viimaste nädalate igapäevane hobi 🙃
Nüüdseks on kõigi riikidega suheldud, paberimajandus korras, laevapiletid olemas ja eriload saadud. Eile tuligi see viimane ja otsustav luba Ungarist, mille saamiseks tuli esitada avaldus sealsele politseile, et nad transiiti lubaksid ja õnneks see ka saabus (ungarikeelsena muidugi😄). 

Martini kodutee näeb seekord välja selline:
Rumeeniast Ungarisse (vajalik eriluba transiidiks)
Ungarist Austriasse
Austriast Tšehhi (vajalik saatkonna tõend)
Tšehhist Saksamaale
Saksamaalt praamiga Taani (Rostock-Gedser praamipiletid)
Taanist Rootsi (Öresundi sillapilet)
Rootsist Eestisse (Kapellskär-Paldiski laevapiletid).

Ja see oli see lühike kokkuvõte, ärge seda unustage! 😄

Kui kunagi veel lennupiletite ostmiseks läheb, siis vaatan seda asja juba hoopis teise pilguga. Varasemalt otsustasid kasvõi päev varem, et oh, lendan sinna või tänna, maksad oma paarsada euri ära ja minek. Seekord aga nädalatepikkune planeerimine, pidev kirjavahetus ja vähemalt 600€ maksev kojusõit. Mädness!
Nii haige mõelda, et nii suur töö on tehtud, aga tegelikult pole kojusõit ju veel alanudki. 😄 see oli alles eeltöö! 

Ja järgneva panin ma kirja esmaspäeval, 18.05. Omas kodus, Viimsis - hästi vaikselt tegutsedes, sest abikaasa alles magab. 😊

Ta on lõpuks siin! Peale kolme ööd-päeva sõitu, jõudis ta eile õhtul lõpuks koju. Jep, te arvate õigesti, et ma pikisilmi aknal ootasin ja iga saabuvat autot jälgisin. No mis te ise peale 2,5 lahusoldud kuud teeksite? 😄vähemalt sama, ma usun.
Et ma enam ilmaski lennureiside mugavust ei alahindaks ja ei vinguks kuni mõni lend hilineb siis panen ma lühidalt kirja selle kuidas ta koju jõudis. Reede hommikul hakkas Martin sõitma kella seitsme ajal. Sõit Ungari piirini läks lebolt ja pealelõunal oli ta kohal. Esimene murekoht tekkis siis kui meie väljavalitud piiripunktist kõik sõiduautod minema saadeti ja järgmisesse suunati. Samal päeval, 15.05, leebusid nimelt Rumeenias liikumispiirangud ja nagu ta ühelt piirivalvurilt kuulis siis oli sama päeva hommikust alates piiril täielik kaos olnud. Järgmises piiripunktis ootas Martin ligi 7 tundi, et Ungarisse saada. Kuna Ungari transiidiluba oli kuupäevaga määratletud, pidi ta Ungarisse sisenema ja sealt ka väljuma just 15. kuupäeva sees. Õnneks läks nii, et Ungari piiril vaadati dokumendid üle, kontrolliti palavikku ja oligi korras. Kujutate ette - 7 tundi ootamist ja umbes 2 minutit kontrolli ning üle piiri ta oligi. Ungarist viis tee juba Austriasse kus üllatuslikult ühtegi dokumenti ei küsitudki ja Austria läbimine läks kiirelt. Tšehhi piiri ületamise jaoks oli vajalik saatkonna tõend, mis taaskord just 15. kuupäeva kohta kehtis. Piirile aga jõudis Martin juba 16. kuupäeva sees, mis piirivalvuril suu veits krimpsu oli tõmmanud. Õnneks oli 7 tundi Ungari piiril passimist piisav seletus ja Tšehhi ta siiski pääses. 
Kui kojusõitu planeerisime siis mõtlesime, et esimese sõidupäeva ööks peab Martin jõudma Saksamaale. Seal nimelt puudus riigis viibimise kohta ajaline piirang ja oleks juba lebom olukord. Kuna selle Ungari piiriületuse tõttu kõik aga viibis siis läks see plaan natuke aia taha. Martin aga jonni ei jätnud ja kella poole kuueks hommikul jõudis ta üle Saksa piiri - selleks ajaks oli ta ärkvel olnud juba ligi 24-tundi. Mõned tunnid und ning edasi läks sõit juba Rostocki poole, kust ta praamiga Taani pidi sõitma. Piletid olid meil ostetud küll alles õhtusele praamile, aga kuna ka varasemal praamil kohti oli, sai ta lihtsalt varasemase praamiga üle. Edasi läks sõit juba läbi Rootsi ning koos väikeste puhkepausidega oli ta pühapäeva hommikul varakult sadamas kohal, et Kapellskär-Paldiski laevaga õhtuks Eestisse jõuda. 
Ootasin oma karantiini-croissanti!
Ning viimase osa sellest potitusest panen ma kirja täna, 21.05. 

Just ütlesin Martinile, et panen kõik kirja, sest varsti on nii kui nii muud asjad rohkem olulised ja kogu see Kolgata tee unub lihtsalt ära. Tegelikult ütles ta juba vist esmaspäeval, et see pikk tee koju on nagu mingi vana mälestus, sest kodus olla on nii hea ja kodusolek kompenseerib selle kolmepäevase teekonna sajaprotsendiliselt. 
Nüüd tuleb aga kenasti 14-päeva kodus karantiinis olla ja peale seda on juba vabadus käes. Selle kodusistumisega meil muidugi probleemi pole, sest kui ikka kaks ja pool kuud üksteist ei näe on kahekesi ülimõnus olla. 😊Õnneks lubab seadus ka karantiinis olles nina toast välja pista, et veidi õhku saada ja seda oleme me ka kasutanud. Järgides muidugi nõuet, et teiste inimestega mittemingisugust kokkupuudet ei toimuks.

Üritan veel enne nädala lõppu oma postitustega järjele saada ja rääkida muudest asjadest, mis vahepeal toimunud on. Näiteks sellest kuidas sõbrannad mulle surprise-babyshoweri korraldasid ja kuidas ma nii toru olen, et sellise peo üldse ära unustanud olin. Mina! Mina, kes ma alati iga asja tähistan!? Veel viimaseid nädalaid saan ma oma udupea selle raseduse kaela ajada, hehe. 😊