reede, 10. september 2021

Nii kummaline!

Ma ütlen teile, maailmas on midagi muutumas, sest esiteks - kolmas postitus nädala jooksul ja teine, veelgi märkimisväärsem sündmus.. mulle tuli näkku punn! Kõlab nagu jubeda kelkimisena, et mul näonahaga niimoodi jopanud on (ja ma tean, et tegelt ka ongi), aga kui naljad kõrvale jätta siis viimati oli mul mingi kolevalus punn näos aasta 2019. jõulude ajal, mis oli suht kolm aastat tagasi. Siis olin ma rase ja seda ei ole ma praegu kohe kindlasti mitte, seega on midagi muud toimumas. Ennustab saabuvaid volikogu valimisi vist. 😄

Tahate ma räägin teile midagi üliiikummalist Rumeenia kohta? Muidugi tahate, ega te ju vastu vaielda ei saa. Martinil oli vaja ühe jäsemega magnetresonantsuuringusse (MRT) minna ja kuna ta selle kiirelt kaelast ära tahtis saada (pun intended, ei käinud kaela pärast) siis palus ta kliinikust esimest vaba aega. No ja selle aja ta siis eilseks saigi.. kell 22:40 õhtul!!! Nagu millal seda enne kuuldud on, et kell 22:40 sa kusagile kliinikusse minna saad. Ei olevat mingi nurgatagune koht ka olnud, täitsa viisakas erakliinik. Ta lausa küsis vastuvõtust, et kaua nad siis lahti on, et veits tuduaeg juba või nii. 😄 sealt vastati, et nii kaua on lahti kuni nõudlust on, kasvõi hommikuni. Mis rumeenlastele jubedalt meeldib seal masinas käia, et nii palju nõudlust on või? Aga äkki on see normaalne? Kas Eestis on ka nii? Ega ma ju ei tea, Martin pole varem Eestis sellisel uuringul käinud, mina ka mitte.. samas ma praegu hakkan mõtlema, et see on ikka jube imelik ning äkki ta valetas mulle hoopis ja käis oma salapere või juures või jumal teab kus. Martin, kui sa seda loed, siis tule ja tunnista üles! 😄

Siin teile pildike minu eilsest suurimast saavutusest:

Eks ole uhke värk. Mu arust on Ragne Värki kaneelirullide taignaretsept nii kuulikindel, et ma teen sama retsepti järgi ka soolaseid pirukaid, ainult suhkrut panen vähem. Lihapirukate täidis sai otsa ja allesjäänud taigna rullisin lahti, panin võid ja riivjuustu vahele ning vorpisin hoopis natuke juusturulle lisaks. Nurgast piilub üleeilne banaanileib ka, sest vaesed banaanid polnud enam üldse kollased vaid täitsa pruunid ja need tuli asap ära kasutada. Ma ei tea miks ta pildilt nii tume tundub, ausalt ei kärsatanud ära.

Veel sellenädalasi rõõmusõnumeid - ühe kohaliku kanali pealt hakkas Friends uuesti jooksma ja ikka korralikult, neli osa jutti. Finantsuudiste kohapealt toon ma ka teile rõõmu, sest samal ajal kui pensionisambast mõni inimene ligi pool milli välja võtab siis mina võitsin Bingoga 2€. Juhhei!

Siinkohal selleks nädalaks lõpetan ja lähen ülla-ülla, lõunasööki tegema. 😄Baii! Fun fact: iga kord kui ma või Martin Huuksile "baii!" ütleb, teeb ta endale pai. No armas! 

Ok, NÜÜD on päriselt kõik. 😄

8 kommentaari:

 1. Kusjuures ma nägin hiljuti Tallinnas ühes kohas, kus on hambaarsti kabinet esimesel korrusel ja see mööda sõites hästi ära paistab, et töö käis pärast kella 21. Tabasin end mõttelt, et no niigi on ju raske lõuapärasid arstitoolis lahti hoida, aga veel nii õhtul! Raudselt hambad plaksusid pidevalt vastu puuri :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hahahah, täitsa õige jutt. 😄 ma ise jään tavaliselt hambaarstil megauniseks (tuimestuse mõju äkki?) ja tõesti ei tea kuidas nii hilja on võimalik arstil käia.

   Kustuta
 2. Kanadas tehakse samuti neid uuringuid suht ööpäevaringselt, sest masinad on ju ülikallid ja nõudlus suurem kui ära jõutakse teenindada, seega pole mõtet neid niisama seisma jätta lihtsalt sellepärast, et inimestel võib olla ebamugav liiga hilisel või varasel ajal kohale minna. Mulle alguses tundus hästi kummaline, aga nüüd kuidagi üldse ei tundu enam :D

  Hambaarstidel on suurtes linnades siin tihtipeale vastuvõtt ka õhtuti ja nädalavahetustel, mu esimene Kanadas tehtud hambaarstivisiit toimus vist pühapäeval kui õigesti mäletan. Jällegi - hästi imelik tundus alguses, aga samas miks mitte, sest enamik inimesi töötab ju nö traditsioonilistel aegadel ja siis peaks arsti juurde minemiseks töölt ära tulema mõneks tunniks.

  Aga eriti meeldib mulle siinne walk-in kliinikute süsteem, mis on kõikidel nädalapäevadel avatud ja toimivad elava järjekorra alusel. Kui on mingi kiire häda, saab kohe abi vähemalt, ei pea oma perearsti vastuvõttu ootama (perearstile saab 2-3 nädala jooksul, mitte paari päevaga nagu Eestis). Noh, põiepõletiku puhul näiteks võib olla vaja kiiresti mingeid tablette.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Su kommentaar on nii loogiline, et ma ei saa aru, kuidas ma ise selle peale ei tulnud. 😄 jälle targem!

   Kustuta
 3. Anonüümne10/9/21

  Tahtsin lihtsalt öelda, et nii naudin, et sa jälle tihedalt kirjutad! :)

  VastaKustuta
 4. Eestis on MRT ooteajad kohati ulmelised, ma ootasin 2.5 kuud ja siis saadeti mind ka Tartust Võrru :) A kui ma haiglas olin, siis sain järgmise päeva hommikuks :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, ma nende mitte-erakate teemal ei oska kaasa rääkidagi, aga ooteajad tunduvad ulmelised tõesti.

   Kustuta