reede, 26. august 2022

Kuhu raha kaob?

Millalgi kevadel kuulsin pargis kahe vanema daami vestlust pealt. Üks rääkis teisele, et kujutad ette, lillkapsas maksab juba nii palju (ma summat ei mäleta enam) ja teine rääkis kaasa, et jaa, jube kalliks on ikka asjad läinud. 

Täna käisime kahes poes ja meie nädala ostukorv tuli kokku ca 160€. Kaks täiskasvanut ja üks laps. Mu jaoks tundub see ulme summa, sest mu arust kulus meil mõned aastad tagasi nädala toidule 50-60€. Poisule mingeid spets asju ka ei osta enam (mähkmeid, tuube), et ma ei teagi.. Samas maksis kolm pakki võid juba 10€ ja ega lillkapsas oli ka kallimaks läinud jah. 😄 Ühesõnaga hitib inflatsioon igalpool, mitte ainult kodumaal. Vähemalt kütuseliiter maksab siin hetkel 1,5€. Millal viimati Eestis siukest numbrit näha võis, hehe 🥲 

Kütust meil siin õnneks peaaegu ei kulugi, sest kõik vajaminev on käe-jala juures ja tööleminekud on abikaasal kolleegidega jagatud. Tähendab see seda, et meie kompleksis elab peale meie veel kolm Martini klubikaaslast ja trennides käivad nad kõik koos. Ühel päeval sõidab üks, teisel teine ja.. saate aru küll. Lõbusam ummikutes passida ja puha. Sujuvalt läheb hinnatõusujutt nüüd transpordijutuks üle, olge valmis. 😄 

Nimelt sõitsin ma sellel suvel rohkem bussiga kui muidu, ikka Viimsi-Tallinn marsruudil siis. Issand kui hea ühistransport Eestis on! Nagu teate ikka või? 😄 Ükskord isegi abikaasa pakkus, et viib mu kusagile ära, aga ma olin nii, et oota milleks, MA TAHAN BUSSIGA MINNA! Rahulikult jälgid inimesi, kuulad muusikat, mõtled oma asju.. nagu hästi pisikene puhkus. Keskkonnale parem, rahakotile samuti. 

Mitu autot teil perekonnas on? Meil on justkui kaks, üks siin Rumeenias ja teine kodus Eestis. Kui me aga Eestisse paikseks jääme siis plaanime me ühest autost loobuda ja ühega hakkama saada. Kaks tundub nagu liig, eriti Viimsis elades kus bussiliiklus hea on ja vajadusel ka Bolt Drive'i kasutada saab. Täitsa võimalik, et varsti söön oma sõnu, aga praegu on plaan igatahes selline. 

Pikka juttu rohkem polegi, elu on kallis ja bussid toredad, jess. 😄 

4 kommentaari:

 1. Anonüümne28/8/22

  Ühe autoga saab Viimsis hakkama küll, eeldusel et mõlema töökohad jäävad ühte kanti või enam-vähem trajektoorile (või kui üks saab olla kodus või kodukontoris). Lisaks tõesti Bolt Drive on siin olemas, tõsi tööpäeva hommikuti peab selle suht vara haarama, kell 8.00 ei pruugi enam autosid olla. Aga linnast Viimsisse ikka leiab Bolt Drive'i (ja see on lisaks 2x soodsam Bolti taksost).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen kõigega nõus millest räägid. 😊

   Kustuta
 2. Anonüümne1/9/22

  Meil on ka elukaaslasega kahe peale üks auto ja mina käin bussiga tööl ja naudin seda samuti - lähen peale esimestest peatustest ehk saan alati istuma ja koju tulles on ka buss alati pigem tühi. Suvel käin ka rattaga ja vahel isegi jala (ca tunnine jalutus). Puhkuste ajal muidugi kasutame autot rohkem, et igale poole trippida, aga muul ajal saab linnas elades vabalt ilma autota hakkama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõlab täiesti ideaalselt mu jaoks. 😊

   Kustuta