neljapäev, 12. september 2019

Punane värv on muutuste värv..?

Kes mind Instagramis jälgib, see juba teab millist värvi kardigani ma siiski ära tellida otsustasin. Eks ikka punaseee! Tundsin kuidagi, et see oleks rohkem “minukas”. Tumelilla oli ka muidugi imeline, aga seekord langes liisk punase kasuks. Ja teate, millegipärast on mul neid tumelillasid asju kapis palju rohkem kui punaseid. Äkki selleks, et see meie pulmavärv oli ja pulmi planeerides nägin ma ka šoppamas käies ainult ühte tooni asju? Nagu pull punase värvi peale.
Kunagi üks töökaaslane ütles mulle, et punase poole kisub neil, kes on oma elus muutusteks valmis. Ma ehk olen muutusteks valmis juba viimased viis-kuus aastat, sest täpselt nii kaua on punast tooni riided mulle väga meeldima hakanud. Võta sa siis kinni, kas seal tõepõhja all on või mitte.
Aga muutusi on toimumas tõepoolest. Käisin üleeile tööintervjuul ja kui ma huvitatud olen, siis on koht minu. Selles mõttes, et mitte, et ma üllatunud oleks olnud, et nad mulle pakkumise tegid, sest ma ausalt olen ülinormaalne inimene ja oma töös hea. 😄 aga mu graafik on pisut jagatud, mis arusaadavalt võib tööandjale probleemiks olla. No teate küll, iga paari kuu tagant olen mõned nädalad Eestis ja nii. Aga neile see takistuseks ei olnud. Mis sa hing veel tahta oskad!
Ma ei tea kuidas see nii kipub olema, et on mingeid perioode kui ei toimu suurt mitte midagi. Elad oma tavalist elu, toimetad kodus ja saad sõpradega kokku. Ja siis on perioode kui kõik asjad toimuvad reaalselt ühel ja samal nädalal! Eile näiteks oligi just üks selliseid tihedaid päevi. Esiteks oli meil hommikul elektrikatkestus. Aga kuna ma sellest teadlik olin, siis olin ma ka selleks valmis. Kõik akud täis laetud ja kriitilised "elektritoimingud" enne katkestuse algust tehtud. Mul on üks selline lifehack, et näiteks kui ma teen õhtusöögiks mõnda sellist toitu, mille jaoks palju hakkimist ja mässamist on, siis hakkan ma selle mässamisega juba varem peale. Näiteks hommikul või lausa eelmisel päeval. Ja nii ma siis eile hommikul õhtuse chili con carne valmistamisega algust tegingi. Mis mul muud ikka ilma elektrita teha oli kui kondimootorit kasutada. 😄 Peale seda aga panin kiirelt ennast valmis ja lippasin rongile, et uue töökohaga põhjalikumalt tutvuma minna. Hiljem tagasi kodupoole sõites ei tulnud ma aga üldse kodupeatuses maha, vaid kütsin ühe peatuse edasi, et Martiniga hoopis toidupoes kokku saada ja nädala ostud ära teha. Kõik puhas aja kokkuhoid! Kojujõudes pakkisin kiirelt asjad lahti ja panin õhtusöögi käima. Nii hea, et suurem töö juba ette ära tehtud oli! Seejärel oli mul kokku lepitud üks tunniajane kõne ning peale seda oli juba Martin trennist tagasi, et kiirelt süüa ja seejärel juba sõpradele külla minna. Koju jõudsime lõpuks alles peale südaööd. Selle kõige vahepeal jõudsin ma veel pesu pesta ja veidi koristada samuti. Ja siis võta kinni, et kuidas ma vahel ei jõua terve päeva jooksul mitte midagi tehtud ja teinekord on selliseid päevi nagu eelpool kirjeldatud. Uskumatu!
Ega nüüdki enam pikalt aega lobiseda ei ole, tuleb nägu pähe teha ja tegudele minna. Mõnusat neljapäeva, sõbrakesed!

teisipäev, 10. september 2019

Enesearengust ja profispordi kriminaalsest poolest

September on mingi viis minutit käinud ja juba ma näen Instast, et mõnel firmal on advendikalendrid valmis! Jeesus! Ma ise olen advendikalendri järgi väga maias, aga kusagilt peaks ikka mingi piir ka minema - piir hinna suhtes. Räägin praegu nimelt Cult Beauty (UK leht, sealt saab igasugust paremat kraami tellida) advendikalendrist siis. Hind eurodes 217€! Mida kõike tarka saaks selle rahaga korda ajada! 
Mul ühel aastal päkapikk tõi Kiehl'si advendika ja ma olin nii õnnelik selle üle! Kiehl's on üks mu lemmikbrände ja ma ju teadsin juba ette, et toodetes ma ei pettu. Kõik asjad kasutasin ära ja leidsin uusi lemmikuidki. Kahjuks oli neil järgneval aastal kalender peaaegu täpselt sama sisuga ja seega ma uuesti päkapikule kirja ei saatnud, et ta mulle selle tooks.
Ma vaatan, et igal aastal sügise saabudes lähevad mu blogiteemad nii materiaalseks. Pikalt analüüsima ei pea, et miks nii on, sest sügis on mu lemmik ja ühtlasi tähistab ta alati mu jaoks nagu uue aastakäigu algust. Just sügise saabudes tahan ma muutusi. Muutusi oma garderoobis, muutusi kodusisustuses, muutusi iseendas. 
Mul veidi on selline tunne, et ma tammun juba pikemat aega ühe koha peal ja mingisugust enesearengut väga ei toimu. Võib-olla olen ma just sellepärast nii palju blogima hakanud, et ka siin tahan ma endas või blogis mingisugust muudatust näha. Tahaks nagu osata nii hästi kirjutada nagu ma mõelda või rääkida oskan. :D nagu ma oleks mingi jube vaimuhiiglane omast arust eks! Ei tegelt, mulle nii väga meeldib kirjutada ja hiljem oma meenutusi lugeda, aga kui ma praegu oma vanadele postitustele silma peale viskan siis ma kohati ei tunne nagu ennast neis kirjutistes ära. Ma olen kuidagi hästi pealiskaudselt oma tegemistest rääkinud ja ega ma enam tagantjärgi lugedes ju oma tolleaegseid emotsioone meenutada ei suuda. Sellest ka mu otsus ja püüdlus teha lühemaid postitusi, aga selliseid millega ma ehk vahel ka rohkem sügavuti minna suudan. Ning kui eelneva juurde tagasi tulla, siis selleks, et osata paremini seda "päris mina" edasi anda, tulebki rohkem kirjutada ja paremaks saada. Ma ehk olen seda kunagi maininud, aga üks minu unistusi on kunagi raamat välja anda. No ja siis ongi selliseks sobivaks käeharjutuseks blogimine. :)
Meil on see kuu nagu külalistemaja siin! Sel nädalavahetusel oli meil sõbranna Brüsselist külas ja juba ülehomme tuleb Eestimaalt sõber terveks nädalaks külla. Nii tore, mulle hirmsasti meeldib kui külalisi käib :) kipub nii olema, et kes korra meile juba siia külla tulnud on, tuleb veel teine ja kolmas kordki (või kuues, ka seda on juhtunud :D). 
Aga arusaadav ka ju, sest suveilmad on siin aprillist oktoobrini. Hinnad on väga soodsad, tegemist on küllaga ning peatuda saab meie juures. Mulle endale muuseas meeldib kõige rohkem reisida nii, et keegi sõber-tuttav on juba ees ootamas. Ei ole mingisugust segadust, et kuhu minna või kus õhtust süüa, sest kohalikud teavad ju kõike kõige paremini. Oleks ainult aega, et kõik sõbrad maailma eri kohtades läbi käia! 
Möödunud nädalavahtusest rääkides. Käisime ühte mängu vaatamas - ikka käsipalli, mida muud. Ma pole elus sellist matši näinud! Esimese poolajaga oli antud kolm punast/sinist kaarti (sinine kaart on ebasportlik käitumine)! Täitsa hull! Mitte, et mu enda abikaasa väga palju paremas kirjas oleks, sest neljapäeval sai ka tema täpselt samad kaardid. Süüdistatav ise väidab, et teine osapool kukkus talle küünarnuki otsa. Mis mul üle jääb - pean teda uskuma! Kohut mõistetaksegi täna, ehk kokku tuleb komisjon ja otsustatakse, kas ja mitu mängu tuleb vahele jätta ning kas ka rahaline karistus määratakse (paar aastat tagasi sai Martin mitmemängulise keelu ja rahatrahvi). Loodetavasti ikka halastatakse ja tuleb vaid hoiatus, sest eelmisel hooajal Martin paha peal ei käinud ja aastajagu on tal n-ö "puhtad paberid". Ma räägiks nagu mingisugusest reaalsest kriminaalist siin. :D aga ei, ainult profispordist!
Veel tähistasime nädalavahetusel mu siinse parima sõbranna sünnipäeva. Olin ennast juba kõik valmis sättinud ja ainult riided olid vahetada jäänud.. ajasin oma kaua tagaotsitud jumpsuiti selga siis ja lukk jäi kinni. Pusisin tükk aega ja kutsusin isegi Martini appi, aga oli juba hilja - lukk läks täiesti katki! Vedas, et ma üldse sellest kostüümist väljagi sain. Samas oli hea, et see juba kodus juhtus. Mõtle, muidu oleks äkki nii, et olen rahulikult peol ja järsku pool kere paljas. Oleks ka nagu nadi lugu olnud.
Pühapäeval sulistasime pool päeva termides ja vedelesime nagu laiskvorstid muiste. Vahepeal mängisime kaarte ja sõime ning siis taaskord vedelesime. Tulime termidest koju, panime oma sarja käima ja.. vedelesime veel! Lõpuks olin ma sellest vedelemisest juba nii väsinud, et läksin lihtsalt magama. :D Selline asjalik pühapäev siis.
Kas te olete juhtumisi seda Belgia kirsiõlle joonud? Appiiii kui hea!
Olgu siis nii, hommikukohv sai just joodud ja tuleb selle päevaga nüüd peale hakata!

PS. Mu tellitud kudum peaks täna kohale jõudma. Saate näha, mis värvi kasuks otsustasin.

esmaspäev, 9. september 2019

Murphy seadus peab paika

Ma olen inimene, kes näiteks päikeseprillide alla väga suurt raha panna ei taha. Mitte, et ma hullult kardaks, et nendega midagi juhtuks, aga lihtsalt nagu.. miks ma peaks mingi tavalise asja eest sadu eurosid maksma kui ma näiteks kümne euroga saaks täiega ägeda paari ostetud? Ja seda enam, et kui ma neid odavamaid paare ostan, siis ma ju saan neid igasuguseid erinevaid osta. Sest me teame küll, kes surres võidab ja mulle meeldib väga võita.
No ja suve algul ma olingi räme kunn oma nelja paariga, mida kõiki ma ka aktiivselt kasutasin, aga vot nüüd septembri saabudes oli küll mingi pahandus juhtunud, sest mul oli alles vaid üks paar terveid päikeseprille. Või nii ma vähemalt arvasin. Juba leppisingi olukorraga, et okei, vähemalt on mul see üks terve paar olemas ja elan üle eks. Aga siis olime Martiniga basseini ääres ja järsku ta ütleb mulle: "Eee, kuule, sul on prillidega midagi vist valesti." Ja oligi käes, viimase paari tund oli tulnud! Raam katki ja oligi pidu läbi.
Need olid isegi kallid veel, mingi 17€ vist
Eelmisel kolmapäeval jalutasin poes ja astusin sisse sinna poodi, kust mu kaks hingusele läinud paari pärit olid ja oh õnne - neil oli ilmatuma suur allahindlus ja ma sain endale kolme euroga uued prillid! Hurraa!
Mina oma uusi kolmeeuroseid prille nautimas
Mõelge kui kurb ma oleks olnud kui kõik need neli paari oleks umbes saja euro kanti maksnud. Suvega oleks neli sotti vastu pükse olnud! Küll on hea, et ma ikka siuke odav olen. :D

EDIT: arvasin, et oma kõige lemmikuima prillipaari olin ma lihtsalt kusagile unustanud, sest neid ei tulnud kusagilt välja. Otsisin kodust, kõigist käekottidest, autost ja kust iganes. Laupäeval tahtsin autos telefoni laadida ja arvake, mis seda laadimisesahtlit lahti tehes välja tulid? MU PRILLID! Nagu õige naine süüdistasin kohe Martinit nende ära peitmises. :D Murphy peab ikka paika - ostsin uued ja kohe tulid vanad ka välja.

Üks muu lamp jutt lõppu, aga kas teile meeldivad toaparfüümid? Need kuhu pulgad sisse pannakse, ma mõtlen siis. Ma isiklikult lihtsalt ju-mal-dan neid. Koguaja ostan kokku ja poetan neid igasse tuppa. Eestis olles avastasin, et sõbrannal oli mingi eriti hea veel. Muidugi kohe pärisin, et kust ta selle sai ja ta ütles, et Kukupesast - vot selline oli tal: https://www.kukupesa.ee/tooted/sisustus-toaparfuum-(old-million)-t708K, kui ma eksin, siis paranda mind palun. :D aga see tõesti oli mega hea!
Igatahes ostsin endale koju praegu sellised ja vaadake kui armas pakend:
Ei raatsi kohe välja võttagi :) valetan, tegelt on ammu väljas teevad mu koju head lõhna. Ideaalis võiks veel nii olla, et saaks neile täitepudeleid osta, et ma iga kord seda vedelikuanumat ära viskama ei peaks. Äkki ongi, ega ma ju ei tea!
Ma loodan, et sel nädalal saab mu üks suur soov teoks. Nimelt tahan ma meie koju osta suure peegli. Nii lamp asi tegelt, aga mõelge korra kui teil poleks sellist peeglit, millest end varbaotsast kuni peanupuni näha. Raske onju? Ma iga kord pean meie väikese esikupeegli ees mingeid imevigureid viskama, et näha kas jalats ikka riietusega üldse sobib. :D Ausaltöeldes ma pole isegi varem selle peale mõelnud, et nüüd tuleks minna ja see peegel ära osta. Nii harjunud juba selle peeglita eluga vist! Ega ma nüüdki ei mäleta kust mul järsku see idee tuli, aga noh, parem hilja kui mitte kunagi.
Nüüd aga uuele nädalale vastu! Rumeenias hakkas tänasest jälle kool, nii et õu on kisa täis. Meie naabermaja on muuseas koolimaja ja täna hommikul ärkasime näiteks hümni saatel üles. Milline pidulik hommiku algus!

neljapäev, 5. september 2019

Kontsad ja ketsid

Kui ma augusti lõpus EB Instagramikontol takeoverit tegin siis küsisin ma teie käest, et kumba te väljaminnes (no kui ikka max hea välja tahate näha) kannate - kõrget või madalat jalatsit? Vastuse protsendid tulid nii, et ülekaalukalt võitis madal jalats. Ma olin jumala üllatunud, sest ma ise panen 98% juhtudest (muidu oleks 100%, aga viimati FÖPPil käies tundsin kuidagi, et mu Vansi kets sobib paremini. Rikkus mu statistika ära nüüd :D) väljaminnes kontsad jalga! 
Kunagi e.m.a ehk enne Martini aega kandsin ma koguaja väljaminnes madalaid jalatseid. Kui me "sebima" (OMG, sebima :D) hakkasime, siis ta vist mainis, et talle meeldib kui naine kontsa kannab ja ju mul oli vaja oma aktsiat tõsta ning eks ma siis need kontsad endale jalga udjasingi. Kuradi mehed noh, poe nende pärast või nahast välja. :D Nüüd ma olen muidugi väga rahul, et ta tookord sellise kommentaari tegi, sest muidu ma paneks ehk tänase päevani täistallaga mööda linna ringi ja ei püsiks kontsa peal püstigi. Tegelt ma usun, et mu selles "väljaminnes kohustuslik konts" asjas on natuke süüdi ka Rumeeniamaa. Haruharva on juhus, et ma kedagi klubis madala jalatsiga näen! Kui ma muidugi praegu mõtlema hakkan, ei tule sellist juhust üldse meeldegi..
Aga oi kuidas ilusad kontsakingad mulle nüüd meeldivad :) esiteks on üldmulje kohe eriti hea - rüht on ilus, pikkust annab hea kontsaking juurde ja enesekindlust samuti. Hea paari kingadega on selline tunne, et kui vaja, astun kõik laiaks ja tagasi ei vaata. :D
Ma ei ütle, et kontsaking peab mingi sada meetrit kõrge olema. Kontsa kõrgus peab selline olema, et hea on olla ja, et sa nendega ikka käia ka oskad. Ei ole jubedamat vaatepilti kui ilus naine, aga selliste kapjadega, et kõnnakut on valus vaadata. 
Miks ma praegu kontsadest nii kauaks lobisema jäin, ma ei teagi. Tahtsin ju tegelt teile oma uusi Stan Smithi ketse näidata! Enne ma ütlesin, et väljaminnes panen peaaegu alati kontsad jalga. Tavapäeval asju ajades ei pane ma aga selle eest peaaegu mitte kunagi kontsasid jalga, sest ma olen hingelt täielik ketsiinimene. Mul on neid igasuguseid ja ma armastan iga viimast kui paari neist. Ja nüüd ongi mu kollektsioonis Stan Smithid ka olemas, roosa kannaga.
Mõtlesin, et selle asemel, et teile lihtsalt siia üks jalatsipilt panna, teen hoopis kolme erineva riietusega pildid, et te näeksite kui hästi need jalatsid sobivad nii kleitide kui ka pükstega. Riided valisin ka jalatsivärvi järgi, hehee.
Näete, mina kniksu tegemas.
Imelised poseerimisoskused, tõesõna! Kohe võiks Anttilasse kataloogimodelliks minna.
Mis arvate? Milline lemmik outfit on? Mu enda lemmik on see viimane vist, sest minujaoks on ta kõige kontrastsem, selline tütarlapselik kleidike ja ketsid. 
Kui te arvate, et mul on juba välja valitud, et milline mu järgmine ketsipaar olema saab, siis on teil otseloomulikult õigus. :D Ma üritan ennast muidugi ohjes hoida ja hetkel ühtegi jalatsit tellima ei hakka, aga oma soovinimekirja jätan ma selle paari alles. Kust need soovid muidu täide minna teavad, kui ma neid üles ei kirjuta onju!

kolmapäev, 4. september 2019

Aita mul valida!

Nonii, sõbrad, aidake nüüd inimene hädast välja. Ma nimelt juba eelmisel sügisel leidsin endale ühe sellise asja, mida ma väga-väga tahaksin. Ja peale aastaajast mõtlemisperioodi  (!!) otsustasin, et okei, ma siis tellin endale selle asja ära nüüd. Issand ma räägin nagu ma hakkaks kodulooma ostma või midagi. Aga ei, nii huvitav inimene ma ka pole. :D 
Lihtsalt tahan endale sügiseks ühte kudumit, mis on selline suur ja soe, nagu jaki eest. Kohalik käsitöö ja puha. Aga ma ei suuda värvi valida! Valiku olen kitsendanud nende kolme värvi peale:
Nüüd ma ootangi teie arvamust - milline on teie lemmik? Ja kujutage siis mind sinna kampsuni sisse, et milline mu seljas parim välja näeks onju. :D Mul endal pisuke eelistus on olemas, aga ma enne ei hakka seda välja rääkima ja teie arvamust kallutama.
Tegelt on veel sügisgarderoobi peale mõtlema hakata natuke vara, sest siin on ikka väga soe veel. Samas.. oktoobris tulen ma juba Eestisse ja selleks ajaks võiks vähe soojemad riided kaasas olla küll. Vaatasin ükspäev oma riidekappi ja hakkasin mõtlema, et tegelikult mul on isegi Eestis rohkem riideid kui siin. Ja igakord kui ma Eestisse lähen siis on mul selline tunne nagu oleks šoppamas käinud, sest nii mõnigi asi mis mul juba olemas on, oli lihtsalt vahepeal ära ununenud. Selline tore üllatus nagu.
Millalgi käisin Reservedis ja nägin seal allahinnatud asjade hulgas ühte megaägedat jakki (ei leia enam allahinnatud tooteid kodulehelt kahjuks). Selline sügisjakk oli, hele ja.. lambavilla imitatsiooniga? :D Ma ei oska hästi seletada praegu. Mõnus ja soe tundus igatahes. Ja hind! Umbes 17 eurot. Selle kohta saab juba allahindlus öelda küll. Suurused olid seal tol päeval 34 ja 38, proovisin mõlemat ja mul oleks täpselt seda puuduolevat 36 suurust vaja olnud. Damn it! Praegu veidi isegi kahetsen, et seda 38 suurust ära ei ostnud, sest ega ta mulle nüüd nii suur ka ei olnud, et ma sinna sisse ära uppunud oleks. 
Üldse vaatasin eile Reservedi kodulehte ja mu arust oli uue hooaja kauba seas nii palju ilusaid asju! Täna muuseas saadangi Martini võõrsilmängule ja lähen jalutan poodi ning kindlasti lähen Reservedist ka läbi. Äkki joppab ja on seda lambajakki ka veel alles, hehee :) 

Teie aga andke teada millist värvi kudum kõige ilusam on, sest nagu näha olen ma viimasel ajal nii otsustusvõimetu inimene, et midagi ei saa enam oma peaga ära mõeldud.